قرار گیری در صفحه اول گوگلدر دنیای پررقابت آنلاین امروزی اکثر صاحبان کسب‌وکار می‌خواهند در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و یا بر سر فروش بیشتر به مشتریان با رقبا وارد جنگ‌های بزرگی شوند.

چیزی که در نهایت اتفاق خواهد افتاد شکست بسیاری از این کسب‌وکارهایی است که روزی با یک ایده و شوق کار خود را شروع کردند.

نداشتن استراتژی، عدم تسلط به مباحث فنی سئو و بهینه سازی سایت ،نداشتن دید بلند مدت و تمرکز و در نهایت عدم وجود صبر این سایت‌ها را از گردونه رقابت خیلی زود خارج خواهد کرد.

 

فقط دو راه برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل وجود دارد و دیگر هیچ

 • استفاده از روش تبلیغاتی گوگل ادوردز
 • سئو و بهینه سازی سایت

هر کدام از این موارد برای خودشان دنیای وسیعی دارند که ورود به آن‌ها مستلزم صرف زمان برای یادگیری و کسب تجربه است.

مطمئناً شمایی که در حال مطالعه این آموزش هستید هدفتان رسیدن به صفحه اول گوگل از طریق سئو و بهینه سازی سایت است.

البته ما در سایت مدیر سرور در رابطه با ادوردز و نحوه اجرای کمپین‌های تبلیغاتی نیز یک آموزش مفصل در سایت قبل‌تر برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید هم‌اکنون آن را نیز مطالعه کنید.

پیشنهاد مدیر سرور: آموزش گوگل ادوردز از ۰ تا ۱۰۰

 

تاثیر فوق العاده الگوریتم Rankbrain بر روی نمایش نتایج

با آگاهی بیشتر وبمستران بر سئو و انجام تکنیک های مثبت و منفی سئو شناسایی سایت‌های ارزشمند و نمایش صفحات مرتبط برای گوگل چالشی بزرگ است.

گوگل به طور مرتب الگوریتم‌های خود را برای مقابله با فعالیت‌های منفی سئو و نمایش بهترین نتایج به کاربران خود به‌طور مرتب آپدیت می‌کند.

یکی از الگوریتم‌های تأثیرگذاری که طی سال‌های اخیر توسط گوگل معرفی شد الگوریتم Rankbrain یا هوش مصنوعی گوگل است.

شرکت بزرگ گوگل با معرفی هوش مصنوعی خود سعی کرد تا روندهای را به‌سوی ماشینی شدن و افزایش بهره‌وری و جلوگیری از خطاهای ممکنه توسط برنامه نویسان عملیاتی‌تر کند.

در حال حاضر تصمیم اینکه امروز به ازای یک کلمه کلیدی چه سایتی در رتبه اول باشد و فردا چه سایتی تماماً مربوط به هوش مصنوعی گوگل است.

فاکتور بسیار زیادی توسط RankBrain مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که اگر شما بتوانید در دنیای پر پیچ‌وخم سئو فقط بهینه‌سازی برای این الگوریتم را یاد بگیرید به جرات می‌توانم بگویم ۸۰ درصد راه را رفته‌اید.

 

کار اصلی الگوریتم Rankbrain چیست؟

 • درک جستجوی کاربران
 • نمایش مرتبط‌ترین نتیجه
 • ارزیابی رفتار کاربران با نتایج نمایش داده شده
Ahrefs چیست؟ ابزاری قدرتمند برای جاسوسی از عملیات سئو رقبا
حتماً بخوانید

زمانی که یک کاربر در گوگل عبارتی را جستجو می‌کند، توسط الگوریتم Rankbrain به‌طور معنایی و دقیق تشخیص داده خواهد شد که کاربر دقیقاً به دنبال چه چیزی است.

چند سال پیش و قبل از هوش مصنوعی گوگل روند نمایش نتایج کاملاً متفاوت بود. اگر می‌خواستید سایت شما به‌طور مثال به ازای کلمه کلیدی “طراحی سایت” در رتبه اول قرار بگیرد باید کلمه کلیدی به همان شکلی که کاربر جستجو می‌کرد در عنوان و توضیحات و … حتماً آورده می‌شد.

با آمدن Rankbrain این مشکل کاملاً رفع شد. اگر کاربری کلمات مرتبط با کلمه طراحی سایت را هم در گوگل جستجو کند به احتمال بسیار بالا گوگل متوجه خواهد شد که شما به دنبال چه هستید و برای شما بهترین نتیجه را نمایش خواهد داد.

ولی کار اصلی زمانی تازه شروع خواهد شد که کاربر وارد یکی از لینک‌های نمایش داده شده شود.

اگر مطلب سایت هدف نتواند کاربر را راضی کند و کاربر بلافاصله از آن سایت خارج شود و یا دکمه Back مرورگر را بزند هوش مصنوعی گوگل آن را متوجه شده و سایت موردنظر را به لینک‌های پایین‌تر خواهد برد.

اگر بتوانید سؤالات در ذهن کاربران را هدف بگیرید و حول آن‌ها برایشان محتوا ایجاد کنید و با تعامل کاربران درون سایت آن‌ها را به لینک‌های دیگر نیز هدایت کنید شما کار خود را به نحو احسن انجام داده‌اید.

در این شرایط اگر لینک سایت شما در صفحه اول در رتبه‌های پایین‌تر هم باشد به‌زودی با درک Rankbrain حتی به خط اول خواهید رسید.

 

اعتبار سایت مهم‌ترین عنصر موفقیت سایت

قرارگیری در صفحه اول گوگل بدون داشتن اعتبار مناسب نزد گوگل هرگز و یا به‌سختی اتفاق خواهد افتاد.

گوگل سایت‌هایی را که دارای Domain Authority بالاتری هستند را به سایت‌های معمولی و سطح پایین‌تر ترجیح می‌دهد. ترجیح می‌دهد سایت‌هایی در نمایش نتایج در لینک‌های بالایی قرار گیرند که نزد کاربران شناخته شده تر و اعتبار بالاتری داشته باشند.

 

چگونه اعتبار سایت را بالا ببریم؟

برای افزایش اعتبار سایت راهی جز بک لینک گیری وجود ندارد.

شما باید برای سایت خود به صورت مداوم و با استراتژی هدفمند لینک بگیرید. لینک‌های ارزشمندی که اعتبار بالایی دارند و می‌توانند سایت شما را هم بالا بکشند.

نحوه لینک سازی دارای اصول و تکنیک‌هایی است که باید حتماً از آن‌ها آگاهی داشته باشید مگر نه ممکن است سایت شما در معرض پنالتی شدن قرار گیرد.

پیشنهاد مدیر سرور: بک لینک چیست ؟ روشهای بک لینک گیری در سال ۲۰۱۹

 

تولید محتوای منظم و هدفمند

تولید محتوای منظم کاری است که بسیاری از وبمسترها هرگز به صورت اصولی انجام نمی‌دهند و همیشه سؤال می‌پرسند چرا سایت من به صفحه اول گوگل نمی‌رسد.

سایتی که بدون استراتژی و فقط از روی احساسات مدیر آن بروزرسانی شود هرگز طعم موفقیت را نخواهد چشید.

بودجه خزش (Crawl Budget) چیست؟ چگونه نرخ آن را افزایش دهیم؟
حتماً بخوانید

شما برای اینکه بتوانید با رقبای تراز اول حرفه خودتان رقابت کنید باید به صورت مداوم مطالب ارزشمند رایگان برای کاربرانتان تولید کنید.

تولید محتوای رایگان و البته ارزشمند علاوه بر اینکه کاربران قدیمی سایت شما را برایتان حفظ می‌کند باعث می‌شود با ایندکس شدن مطالب بیشتر در گوگل شانس دیده شدن سایت شما برای کاربران جدید هم افزایش یافته و ترافیک هدفمندی به سمت سایت شما روانه شود.

 

انتشار محتوا و گرفتن نظرات

در سئو سایت نظرات کاربران و به طور کلی هر فردی که در دنیای اینترنت درباره سایت، محصول و یا خود شما صبحت کند تأثیر باورنکردنی در سئو وب سایت شما خواهد داشت.

گوگل از این مورد به عنوان popularity یاد می‌کند. زمانی که فردی راجع برند شما نظر مثبتی چه در سایت خودتان چه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند گوگل متوجه این مورد شده و تأثیرات خود را لحاظ خواهد کرد.

 

UI و UX و تأثیر آن در سئو

کدهای قالب و یا CMS سایت شما باید بهینه و بدون ارور باشد.

برای تست قالب سایت می‌توانید از ابزار آنلاین w3cvalidator استفاده کنید تا در صورت وجود ارور بتوانید آن‌ها را شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنید.

در مرحله بعدی، سایت شما باید از نظر کاربران جذاب و کار کردن با آن راحت و دلچسب باشد.

اگر سایت شما بتوانید هر چه بیشتر کاربران را راضی کند زمان ماندگاری در صفحات سایت شما افزایش یافته و این مورد به صورت مستفیم بر سئو سایت شما تأثیر خواهد داشت.

گوگل با الگوریتم Rankbrain میزان رضایت کاربران از سایت شما را سنجیده و احتمال قرارگیری در صفحه اول گوگل برای آن صفحاتی که دارای بیشترین میزان ماندگاری کاربران هستند وجود دارد.

 

سوشیال سیگنال و تأثیر آن بر سئو

اگر بتوانید مطالبی در سایت خود بنویسید که کاربران شما با آن درگیر شوند و تمایل به اشتراک‌گذاری آن محتوا در شبکه‌های اجتماعی بالا باشد شما نسبت به رقبا شانس بسیار بالاتری برای رسیدن به صفحه اول گوگل خواهید داشت.

اشتراک‌گذاری و لایک مطالب شما در شبکه اجتماعی را Social Signal می‌نامند که یکی از پارامترهایی است که گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها آن را در نظر می‌گیرد.

این کاملاً به شما و استراتژی کسب‌وکار شما در شبکه‌های اجتماعی بستگی دارد. شما می‌توانید با ایجاد گیمیفیکیشن و چالشی کردن پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مخاطبان خود را به نوعی ترغیب کنید در تا بحث شما وارد شوند.

با گرفتن لایک های بیشتر و یا اشتراک‌گذاری بیشتر مطالب سایت شما توسط مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی، گوگل زودتر از آنچه که تصورش را بکنید متوجه این مورد شده و رتبه شما را جا به جا خواهد کرد(این مورد رو بارها تجربه کردیم)

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

3 دیدگاه برای “قرارگیری در صفحه اول گوگل و افزایش فروش تا ۳۰۰%

 1. blank
  محمد انوری گفته:

  سلام و خسته نباشید…
  مقالتون رو کامل خوندم…همونطور که گفتین مهمترین نکته برای رسیدن به صفحه اول یا لینک اول اعتبار و آتوریتی سایت است…
  ممنون از شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code