10 هاستینگ برتر ایرانی در سال 1402 (بهترین هاست ایرانی)

بهترین هاست ایرانی برای میزبانی

قدم اول راه‌اندازی یک وب‌سایت موفق با درآمد اینترنتی قابل‌قبول داشتن پایه و اساس درست از همان ابتدای شروع کار می‌باشد تشخیص و خرید بهترین هاست ایرانی برای وب‌سایت دغدغه بسیار بزرگی است که در این مقاله قصد داریم آن را برای شما حل کنیم پس با ما همراه باشید.

قبل از اینکه بخواهید یک تصمیم سریع و عجولانه را برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود بگیرید توصیه میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و سپس آگاهانه برای خرید و انتخاب هاست موردنظرتان اقدام کنید.

شما اگر یک هاست قدرتمند برای وب‌سایت خود انتخاب نکنید به‌زودی مجبور می‌شوید برای جلوگیری از ضررهای بیشتر در آینده چندین برابر هزینه کنید تا سایتتان از خطرات یک میزبان ضعیف رها کنید پس در هنگام خرید هاست بسیار دقت کنید.

انتخاب بهترین هاستینگ ایران برای میزبانی سایت شما به عوامل بسیار زیادی مرتبط است که نادیده گرفتن هر کدام از این موارد احتمالا باعث نارضایتی شما در آینده نه چندان کوتاهی خواهد شد. در ادامه به صورت دقیق به تمامی این موارد می‌پردازیم تا راهنمایی باشد برای انتخاب بهتر و دقیق‌تر شما پس با ما همراه باشید.

در این آموزش به‌طور کاملا موشکافانه به مباحث بسیار جدی خواهیم پرداخت که اغلب از دید خریداران هاست دور مانده و یا به دلیل عدم آگاهی از این موارد نمی‌توانند هاست با کیفیتی را برای سایت خود تهیه کنند پس آگاهی از مطالب این مقاله یک ضرورت برای تمامی وبمستران و دارندگان کسب و کارهای اینترنتی محسوب می‌شود.

آیا شما هم این سؤالات را از خودتان می‌پرسید؟

 • بهترین شرکت‌های هاستینگ برای خرید هاست کدم‌اند؟
 • بهترین نوع هاست برای میزبانی از سایت من چیست؟
 • اطلاعات وب‌سایت من بسیار مهم و حیاتی است به کدام شرکت هاستینگ می‌توانم اعتماد کنم و از آن هاست تهیه کنم؟
 • مناسب‌ترین خدمات و پشتیبانی را کدام شرکت هاستینگ ارائه می‌کند و چگونه هاست بخریم؟

اگر این سؤالات برای شما هم پیش‌آمده نگران نباشید ما جواب کامل و شفافی به اونها در ادامه داده‌ایم. پس ما با همراه باشید.

 

بهترین هاست ایرانی و مقایسه شرکت‌های هاستینگ

در این مقاله قصد دارم یکی از کامل‌ترین و دقیق‌ترین راهنمایی‌هایی که ممکن است برای خرید هاست و یا حتی شناخت بهترین هاستینگ‌های ایرانی ارائه شود را به رایگان در اختیار شما بگذارم.

تمامی مطالب ارائه شده در این مقاله بر اساس مدارک دقیق و تجارب به دست آمده در صنعت هاستینگ در داخل ایران می‌باشد.

در همین ابتدای کار لازم است متذکر شوم ما هیچ‌کدام از وب‌سایت‌های معرفی شده در ادامه مقاله را به طور ۱۰۰ درصد تائید نمی‌کنیم چون بدیهی است هر شرکت علاوه بر خصوصیات مثبت دارای نقاط ضعفی است که ممکن است آن ضعف‌ها برای شخصی مهم و برای دیگری نباشد.

 

فاکتورهای مهم در خرید بهترین هاست ایرانی

سعی می‌کنم اول کار به ملاک‌های مهم جهت انتخاب بهترین هاست ایرانی بپردازم تا در ادامه بتوانیم بر اساس همین ملاک‌ها هاستینگ‌های برتر ایران را رتبه‌بندی کنیم.

برای میزبانی از وب‌سایت، شما باید به فاکتورهایی زیر توجه داشته باشید:

 • میزان فضای میزبانی
 • پهنای باند ارائه شده برای هر وب‌سایت
 • کنترل پنل
 • آپتایم سرور
 • گواهینامه ssl
 • حساسیت سرویس‌دهنده به نوع استفاده و فشار بر روی منابع
 • پایگاه داده
 • موارد امنیتی لحاظ شده بر روی سرور
 • پشتیبانی در رفع سریع مشکلات
 • بکاپ گیری منظم
 • وب سرور میزبانی

بعضی از این موارد رو با بررسی پلن‌های خرید بهترین هاست‌ ایرانی در بخش فروش هر شرکت می‌توانید بررسی کنید ولی بعضی دیگر را فقط باید بر اساس تجربه و سؤال از پشتیبانان به آن‌ها برسید.

 

پهنای باند هاست اشتراکی

شاید یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید بهترین هاست ایرانی و با کفیت‌ترین آن‌ها، میزان پهنای باند ارائه شده توسط میزبان سایت باشد.

به تجربه موارد زیادی رو دیدیم که وب سایتی با داشتن ورودی زیاد به دلیل استفاده زیاد از پهنای باند توسط میزبان مجبور به پرداخت هزینه‌های مازاد و یا حتی جا به جایی هاستینگ خود شده است.

پهنای باند هاست اشتراکی - بهترین هاست ایرانی

این مورد در پلن های خرید هاست ارائه شده توسط هاستینگ‌ها معمولاً درج می‌شود، در صورتی که سایت شما دارای بازدید زیادی است حتماً با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به تهیه هاست اقدام کنید.

 

نوع کنترل پنل هاست

حدود ۸۰ درصد وب سایت‌هایی که در ایران توسط شرکت‌های هاستینگ میزبانی می‌شوند عموماً از دو کنترل پنل سی پنل و دایرکت ادمین بهره می‌گیرند که سهم استفاده از سی پنل به مراتب بیشتر نیز می‌باشد.

به همین دلیل، گستره‌ی زیادی از کاربران و وب مسترها در هنگام انتخاب بهترین هاست ایرانی ترجیح می‌دهند که از سی پنل به عنوان کنترل پنل مدیریتی وب‌سایت خود استفاده کنند.

هر چند اگر بخواهیم کمی تخصصی‌تر به این بحث نگاه کنیم کنترل پنل دایرکت ادمین به دلیل عدم اعمال تحریم کاربران ایرانی، لایسنس ارزان‌تر و سبک‌تر بودن آن، دست کمی از رقیب خود نداشته و بعضاً در مواردی سرتر هم می‌باشد.

کنترل پنل هاست - بهترین هاست ایرانی

طبق تجربه، کاربران داخلی هنوز هم به سی پنل به دید مثبت‌تری نگاه کرده و تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند.

پس باید بر اساس نیاز و راحتی کار با هر کدام از پنل ها، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید. این مورد نیز در پلن فروش هر شرکت هاستینگی درج می‌شود.

البته کسانی که وب‌سایت آن‌ها با زبان‌های برنامه‌نویسی asp و aspx کدنویسی شده باید از سیستم‌عامل ویندوز و کنترل پنل پلسک برای میزبانی استفاده کنند که در این مقوله توضیح بیشتری لازم نبوده و این پنل یکی از بهترین‌ها در نوع خود برای سیستم‌عامل ویندوز محسوب می‌شود.

 

آپتایم سرور میزبانی کننده

خوب یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهای بررسی هر سرویس هاست خوب و با کیفیتی آپتایم آن و مدت زمانی است که سرور در دسترس بوده و سایت‌های میزبانی شده بر روی آن دچار قطعی نشوند.

این مورد یک فاکتور فنی است که نه توی پلن های هیچ شرکتی به آن خواهید رسید و نه حتی با سؤال از پشتیبانان شرکت جوابی صادقانه ای معمولا دریافت خواهید کرد.

این مورد رو فقط مدیران سرور از آن باخبر هستند و شما انحصاراً به صورت تجربی می‌توانید به آن برسید.

آپتایم سرور میزبانی کننده

باید حداقل به مدت ۱ تا ۲ ماه از سرویس آن شرکت استفاده کرده و هم‌زمان از سیستم‌های مانیتورینگ نظیر uptimerobot جهت آنالیز میزان پایداری سرور میزبانی استفاده نمایید تا بتوانید نهایتاً بهترین هاست ایرانی را انتخاب نمایید.

 

گواهینامه ssl رایگان

این مورد نمی‌تواند به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب بهترین هاست ایرانی مطرح شود ولی می‌تواند یکی از نیازهای امروزه سایت‌ها به این تکنولوژی را به صورت رایگان برای آن‌ها رفع کند.

اگر میزبان شما به صورت رایگان این ویژگی را روی هاست و کنترل پنل میزبانی فعال کرده باشد تمامی وب‌سایت‌ها می‌توانند به طور رایگان از پروتکل https جهت امن سازی وب‌سایت و همچنین دریافت سیگنال‌های مثبت سئو از گوگل بهره‌مند شوند.

پس اگر موارد ذکر شده در بالا برای شما مهم هستند حتما خرید بهترین هاست ایرانی با ssl را مدنظر داشته باشید و آن را ملاک انتخاب خود قرار دهید.

 

حساسیت هاستینگ به استفاده از منابع سرور

این یکی از مواردی است که ترجیح دادم در این مقاله برای شما مطرح کنم که اگر می‌خواهید جهت انتخاب بهترین هاست ایرانی اقدام کنید حتماً این فاکتور مجهول مانده و ۱۰۰ البته مهم را در نظر داشته باشید.

بسیاری از هاستینگ‌ها به استفاده‌ی بیش از حد وب‌سایت‌ها از منابع سرور حساس هستند به طوری که اول کار هنگامی که مشتری به فکر خرید هاست مطمئن هستش سرویس دهنده‌ها تمامی تلاش خود را صرفا جهت قانع سازی آن‌ها برای خرید می‌کنند.

بعد از خرید به اصطلاح بهترین هاست در نهایت اگر وب‌سایت به هر دلیلی از منابع سرور بیش از یک مقدار مشخص استفاده کند وب‌سایت یا مجبور به پرداخت هزینه مازاد و یا ترک آن شرکت و استفاده از خدمات شرکت دیگری می‌شود.

قطعاً این موضوع برای خریدار یک ضرر مضاعف محسوب شده و سبب ناراحتی آن‌ها می‌شود پس حتماً قبل از اقدام به تهیه هاست ویندوز و یا هاست لینوکس میزان استفاده از منابع و تعداد بازدیدکنندگان از وب‌سایت خودتان را با آن‌ها در میان بگذارید.

 

پایگاه داده (دیتابیس)

این مورد در پلن فروش، هنگام خرید بهترین هاست ایرانی و یا هاست ویندوزی توسط شرکت‌های هاستینگ مشخص می‌شود البته می‌تواند برای وب مسترانی که به دنبال میزبانی هم‌زمان و یا استفاده ار چند دیتابیس بر روی یک هاست هستند مهم باشد.

پس اگر به دنبال هاستی هستید که چندین پایگاه داده را بر روی یک هاست اشتراکی ساپورت کند این مورد رو مدنظر داشته باشید.

 

تامین امنیت سرور و هاست مشتریان

یکی از مهم‌ترین الزامات برای هر شرکت میزبانی وب، تأمین امنیت سرور برای خدمات بهتر به مشتریان می‌باشد.

این مورد جز موارد مجهولی است که طی چندین سال تجربه روی بیش از ۷۰ درصد هاستینگ‌ها نواقص امنیتی مشهودی رو مشاهده کردیم که عاملی برای هک شدن وب‌سایت‌هایی بود که توسط این شرکت‌ها میزبانی می‌شد.

در اینجا نمی‌توانیم اسمی از آن‌ها ببریم ولی با کمی جستجو در اینترنت به نام بعضی از این هاستینگ‌های بزرگ خواهید رسید.

بحث امنیت یک مقوله فوق‌العاده تخصصی است که تعداد بسیاری از شرکت‌های بزرگ میزبانی وب در ایران هنوز هم از عدم وجود متخصصین در این حوزه و عدم تأمین این نیاز مهم برای مشتریان خود رنج می‌برند.

اخیراً یکی از هاستینگ‌های بسیار بزرگ که به دلیل ضعف امنیتی به سرورهای آن نفوذ شده بود چندین هزار سایت میزبانی شده بر روی سرورهای این شرکت را در معرض هک شدن قرار داد و اطلاعات بسیاری از این سایت‌ها توسط هکرها به سرقت رفت.

پس اگر می‌خواهید از هاست اشتراکی استفاده کنید باید این موضوع رو بسیار جدی گرفته و از ضریب بالای امنیت هاست خود اطمینان حاصل کنید و سپس بهترین هاست ایرانی را متناسب با نیازتان انتخاب نمایید.

 

پشتیبانی قدرتمند ۲۴ ساعته

اغلب شرکت‌های بزرگ میزبانی وب اخیراً تمامی تمرکز خود را برای پیشی گرفتن از رقبای خود به این موضوع معطوف کرده‌اند.

پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته توسط این شرکت‌ها ارائه شده و یا در دستور کار آینده آنان قرار دارد ولی در همین خدمات ابتدایی نیز بسیاری از همین شرکت‌های بزرگ نیز دارای ضعف‌های بزرگی هستند که در هنگام بروز مشکلات و نیاز به همکاری آنان می‌توان به این مهم رسید.

در اغلب موارد پشتیبانان دارای دانش فنی بالایی نبوده و مشتری را در حل موارد ساده در زمان مناسب نیز نمی‌توانند یاری کنند.

یا فقط برای خودنمایی و عقب نماندن از رقبای خود شعارهای پشتیبانی تمام وقت را در وب‌سایت‌های خود جهت جذب هر چه بیشتر مشتری درج کرده ولی در موقع عمل این حقیقت برای خریدار مشخص شده و موجبات نارضایتی مشتری را فراهم می‌کند.

 

بکاپ گیری منظم (هفتگی و روزانه)

هیچ چیزی برای یک مدیر سایت مهم‌تر از این نیست که در موقع بروز مشکل برای وب‌سایت خودش از آخرین اطلاعات سایت یک بکاپ سالم در اختیار داشته باشد و بتواند آن را در سریع‌ترین زمان ممکن ریستور کند و سایت خود را دوباره احیا نماید.

این مورد نیز از موارد بسیار مهمی است که اغلب شرکت‌هایی میزبانی وب ادعا می‌کنند به صورت دوره‌ای و منظم از اطلاعات مشتریان خود بکاپ تهیه کرده و می‌توانند در سریع‌ترین زمان آن را در اختیار مشتریان قرار دهند.

اما به تجربه بارها مشاهده کردم اطلاعات سایت‌ها از بین رفته و به دلیل سیاست‌های نادرست وضع‌شده توسط مدیران این شرکت‌ها ضررهای بی‌شماری به مشتریان وارد شده و حتی کسی پاسخگو نبوده است.

مهم است که به صورت روزانه و هفتگی از اطلاعات وب‌سایت شما بر روی چندین سرور متفاوت بکاپ تهیه شده و شرکت هاستینگ بتواند در صورت نیاز مشتری، آن را در کوتاه‌ترین زمان در اختیارش قرار دهد.

این مورد رو معمولاً شرکت‌ها در پلن خود به آن اشاره می‌کنند ولی برای بررسی و تست صحت ادعای آنان می‌توانید بکاپ وب‌سایت خود را بعد از یک هفته میزبانی بر روی سرور آنان از آن‌ها درخواست کنید. سپس ببینید که آخرین بکاپ ارائه شده به شما در چه مدت زمانی و از کدامین اطلاعات شما داده می‌شود تا بتوانید صحت ادعای آنان را بررسی نمایید.

 

نوع وب سرور میزبانی (ارجحیت لایت اسپید)

خوب این مورد جز موارد فنی هستش که معمولاً مشتریان زیاد روی آن توجه نمی‌کنند ولی جز موارد تأثیرگذاری است که می‌تواند سرعت لود وب‌سایت شما را برای کاربرانتان بسیار بیشتر کند.

البته این تعریفی دقیقی از مفهوم اصلی وب سرور نیست بلکه هدف ما نوع وب سرور استفاده شده توسط میزبان برای سایت‌های میزبانی شده می‌باشد.

به طور کلی وب سرورهایی که در هاست لینوکس مورد استفاده هستند:

۱- آپاچی

۲- انجینیکس

۳- لایت اسپید

مورد اول و دوم جز وب سرورهای رایگان بوده و مورد سوم جز وب سرورهایی است که برای استفاده از آن، باید لایسنس مربوط به آن توسط شرکت هاستینگ تهیه شود.

بدیهی است به دلیل تجاری بودن این محصول کارهای زیادی برای تیونیگ و بهبود امنیت و سرعت آن صورت گرفته است.

اخیراً به دلیل استقبال مشتریان از این وب سرور شرکت‌های هاستینگ اغلب خدمات خودشان را بر روی این وب سرور تنظیم کرده‌اند ولی باز شرکت‌هایی هم هستند که از آپاچی و انجینیکس استفاده می‌کنند.

به هیچ‌وجه توصیه تأکیدی ما به استفاده از لایت اسپید به عنوان وب سرور نبوده و قصد تخریب دو نرم‌افزار فوق‌العاده دیگر را نداریم.

همان‌طور که قبل‌تر هم اشاره کردم به دلیل کمبود متخصصین حاذق در این حوزه امکان تیونینگ حرفه‌ای این دو وب سرور را برای خیلی از استفاده‌کنندگان وجود نداشته و اغلب کارهای انجام شده معمولاً جز موارد پیش پا افتاده‌ای هستند که تأثیر محسوسی روی بهبود سرعت هاست ندارند.

البته خود ما از این دو وب سرور به صورت هم‌زمان و با کانفیگ سرور حرفه‌ای در حال استفاده هستیم و بسیار از عملکرد آن‌ها راضی هستیم.

 

Oversell یا بیش‌فروش چیست؟

بعضی از هاستینگ‌های فعال در این حوزه سعی می‌کنند با فروش هر چه بیشتر سرورهای مجازی بر روی یک سرور اختصاصی نرخ سود خود را بالا ببرند.

مشکل زمانی بروز می‌کند که مصرف مشتریان از منابع سرور به طور هم‌زمان بر روی یک سرور بیش از حد استاندارد شده و مشکل Oversell رخ می‌دهد و سرور حتی ممکن است به طور کامل از دسترس خارج شود.

پس باید این مورد را مدنظر داشته و هنگام خرید سرور مجازی از هاستینگ مربوطه اختصاصی و یا اشتراکی بودن منابع سرور را سؤال کنید.

یکی از روش‌هایی که می‌توانید توسط آن به اختصاصی بودن منابع سرور پی ببرید نوع استفاده از مجازی ساز سرور می‌باشد.

 

خرید هاست برای سایت‌های وردپرسی

به دلیل استفاده گسترده وب‌سایت‌ها از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوا لازم دیدم تا یک سؤال مهم کاربران که زیاد هم با آن برخورد می‌کنیم را همین‌جا پاسخ بدم.

سؤال مطرح شده این است که هاست وردپرس چیست و چه تفاوتی با هاست های دیگر دارد؟

اگر می‌دانید که هاست چیست پاسخی که برای شما در ادامه خواهم گفت بسیار ملموس خواهد بود.

هاست وردپرس در واقع فضای میزبانی هستش که بر روی سیستم‌عامل لینوکس و با نام هاست لینوکس هم شناخته می‌شود.

 

تفاوت هاست وردپرس با هاست معمولی

هاست وردپرس با داشتن منابع سخت‌افزاری قدرتمندتر نسبت به هاست معمولی قدرت بیشتری برای ارائه خدمات به سایت‌هایی دارد که از cms وردپرس استفاده می‌کنند.

بهترین هاست ایرانی برای وردپرس هاستی است که اولاً ورژن php کنترل پنل کاملاً با ورژن وردپرس شما سازگاری داشته باشد.

مورد بعدی فعال بودن gzip compression بر روی سرور هستش، به دلیل این که وردپرس برای پاسخ‌دهی به درخواست‌های ارسالی کاربران حجم صفحات سنگینی را مجبور است لود کند وجود فشرده‌ساز یکی از الزامات برای هاست وردپرسی است.

مقادیر دو پارامتر max_connection_timeout و upload_max_file_size برای عملکرد صحیح وردپرس حتماً باید بر روی هاست به درستی تنظیم شده باشد.

اگر وب‌سایت شما با وردپرس ساخته شده و قصد تهیه هاست را دارید، حتماً با در نظر گرفتن موارد بالا اقدام به خرید هاست وردپرس نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 

خرید هاست ایران

هاست‌های ایرانی به دلیل اینکه در داخل دیتاسنترهای ایرانی میزبانی می‌شوند دارای سرعت به مراتب بالاتری نسبت به هاست های خارجی هستند. دلیل آن هم فقط نزدیکی مکان سرورها به کاربران داخلی است و فاکتور اثرگذار دیگری دخیل نیست.

البته هاست‌های ایرانی دارای ضعف‌هایی هم هستند که بسیاری از مدیران سرور ترجیح می‌دهند از این نوع سرویس‌ها استفاده نکنند از جمله مشکلات رایج می‌توان به پایین بودن کیفیت، تحریم IP و به مشکل خوردن بعضی از سرویس‌ها نظیر گوگل آنالتیکس و یا عدم استفاده از سرویس ادوردز و…، سرعت پورت به مراتب کمتر نسبت به دیتاسنترهای خارجی، قطعی‌های بیشتر و همچنین پهنای باند محدود و گران اشاره کرد.

ولی خوب در زمان‌هایی شاید نیاز باشد که از این سرویس‌های میزبانی استفاده شود. اگر نیاز به خرید بهترین هاست ایرانی دارید می‌توانید از هر یک از سرویس‌دهنده‌هایی که در همین صفحه معرفی کردیم هاست ایرانی تهیه کنید.

 

خرید هاست ssd

اگر به دنبال خرید هاست پرسرعت هستید هاست ssd بهترین گزینه برای شما می‌تواند باشد. ssd یک نوع هارد پرسرعت و گران‌تر نسبت به هاردهای قدیمی SATA محسوب می‌شود ولی فوق‌العاده سرعت بالاتری دارد و ورژن جدیدتر ssd به نام Nvme بر روی هاستینگ‌های معروف به مشتریان عرضه می‌گردد.

البته فاکتورهای دیگری بر سرعت هاست از جمله نوع وب سرور، تعداد سایت‌های میزبانی شده، سخت‌افزار تأثیرگذار هستند. هاست ssd قیمت بالاتری نسبت به هاست های معمولی داشته ولی سرعت لود سایت شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

 

۱۰ شرکت برتر هاستینگ در سال ۱۴۰۲

خوب میریم سراغ معرفی ۱۰ تا از برترین شرکت‌های هاستینگ بر اساس معرفی سایت معتبر وب هاستینگ اینفو که می‌توانید از آن‌ها بهترین هاست ایرانی را خریداری کنید.

البته همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم معیار اصلی این سایت برای رتبه‌بندی تعدد ثبت دامین ها می‌باشد و ملاک خاص و تخصصی‌تری مدنظر قرار نگرفته است.

البته ما سعی سعی می‌کنیم به بررسی موارد فنی‌تری بپردازیم و شرکت‌ها را به صورت موشکافانه‌تری بررسی کنیم.

 

۱. پارس وی دی اس

پارس وی دی اس

پارس وی دی اس در سال ۱۳۹۲ با هدف ارائه خدمات میزبانی وب، سرورهای مجازی و اختصاصی تشکیل گردید. این شرکت موفق شد با استفاده از دانش و تحقیقات گسترده در زمینه‌های WEB HOSTING, Process automation و Programming و با نگاه علمی به موضوعات و همچنین به کارگیری پرسنل با تجربه و خلاق محصولات بسیاری در خصوص زیرساخت‌های ابری و غیر ابری – خدمات مجازی‌سازی (virtualization) گام‌های مؤثری در این زمینه بردارد

پارس وی دی اس در حوزه‌های متفاوتی فعالیت داشته و خدمات متنوعی ارائه می‌کند از جمله خدماتی که این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هاست لینوکس
 • هاست داخلی و خارجی
 • ارائه سرور اختصاصی
 • سرور مجازی از ۴۷ کشور
 • هاست وردپرس
 • هاست ووکامرس
 • خدمات ثبت دامنه

طبق بررسی‌هایی که انجام شده است معمولاً این شرکت بر روی برخی سرویس‌های خود تخفیف‌های جذابی قرار می‌دهد.

 

بخش پشتیبانی

بخش پشتیبانی شرکت پارس وی دی اس، شامل بخش پشتیبانی تماس تلفنی، پشتیبانی چت آنلاین و بخش ارسال تیکت می‌باشد. ضمناً به دلیل داشتن کنترل پنل مدیریتی برای سرورهای مجازی، می‌توانید برخی موارد همچون تعویض سیستم‌عامل، خاموش روشن و ریبوت کردن سرور احتیاج کمتری به پشتیبانی خواهید داشت.

یک نکته مهم که خیلی برای ما مهم بود توسط این شرکت لحاظ شده بود و آن هم این بود که، بر روی سرور مجازی ایران و سرویس هاست ارائه شده امکان عودت وجه وجود داشت.

 

نقاط قوت

مشاوره خوب در زمان خرید سرویس
امکان عودت وجه بر روی برخی از سرویس‌ها
ارائه هاست از ۳ کشور متفاوت
ترافیک نامحدود بر روی سرویس هاست
منابع اختصاصی هاست

 

نقاط ضعف

عدم ارائه هاست ویندوز
عدم ارائه هاست دانلود

۲. سرور پارس

سرور پارس - بهترین هاست ایرانی

این شرکت که کار خود را از سال ۱۳۸۳ شروع کرده است و از قدیمی‌های صنعت هاستینگ محسوب می‌شود توانسته با تشکیل تیمی نسبتاً قوی و البته ساختار یافته در مباحث مارکتینگ رشد چشمگیری را این سال‌های اخیر نسبت به رقبای خود کسب کند و در سال ۹۷ با ثبت ۱۳۲۱۲ دامنه بین‌المللی در رتبه ۱ لیست قرار گیرد.

البته با بررسی‌های موردی که از این شرکت داشتیم نقاط مثبتی را در آن مشاهده کردیم که سعی می‌کنم به آن‌ها بپردازم.

سرور پارس در حوزه‌های متفاوتی فعالیت داشته و خدمات متعددی ارائه می‌کند از جمله خدماتی که این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • هاست دانلود
 • هاست بکاپ
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست
 • طراحی سایت

البته این شرکت پا را فراتر گذاشته و در زمینه سخت‌افزار هم فعالیت‌هایی دارد که در توضیحات این شرکت در وب‌سایت آن‌ها درج شده است.

 

پشتیبانی

با بررسی که از سیستم پشتیبانی این شرکت به صورت موردی داشتیم رضایت نسبی را کسب کردیم.

پشتیبانان اغلب روز فعال هستند و سعی می‌کنند پاسخ سؤالات شما را در زمان مناسب ارائه کنند، البته این مورد رو هم جا داره اضافه کنم چیزی که در بررسی تمامی هاستینگ‌ها دیدم و به شخصه اونو نمی‌پسندم پروسه‌ای کردن مراحل حل مشکل و یا حتی سؤالات ابتدایی شماست.

شما برای گرفتن جواب سؤالات خودتان از طرف هاستینگ‌ها مجبور به ثبت‌نام در سایت می‌شوید که خود این مورد به نظر من نارضایتی ایجاد می‌کند.

 

نقاط قوت

پشتیبانی نسبتاً مناسب

قیمت‌های به نسبت بهتر نسبت به بعضی از رقبا

ارائه هاست از دیتاسنترهای معتبر خارجی (هتزنر، رداستیشن) و داخلی (پارس آنلاین)

 

نقاط ضعف

عدم داشتن دیتاسنتر اختصاصی (البته این مورد نمی‌تواند یک ضعف فاحش محسوب شود ولی جز معیارهای ما در سنجش قرار دارد)

بکاپ هفتگی (در صورت نیاز به بکاپ روزانه این مورد می‌تواند نکته منفی محسوب شود)

 

۳. ایران هاست

شرکت ایران هاست - بهترین هاست ایرانی

شرکت ایران هاست نیز از قدیمی‌های این حوزه با قدمتی بیش از ۱۷ سال با ثبت رکورد ۵۷۰۹ دامنه ثبتی در رتبه سوم سایت وب هاستینگ اینفو قرار گرفته است.

در بررسی‌های اولیه مشکلاتی در ساختار سئو سایت دیده شد که برای من جالب بود که چطور همچنین مشکلات ابتدایی این‌چنینی ممکنه رخ داده باشد ولی خوب معیار اصلی ما برای سنجش نیست پس از این مورد می‌گذریم.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست لینوکس ابری ایران
 • هاست ویندوز ایران و خارج
 • میزبانی ایمیل
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست

 

پشتیبانی

وضعیت پشتیبانی این شرکت هم چیزی شبیه مابقی شرکت‌ها بوده البته تأخیر جزئی در پاسخ‌دهی وجود داشت ولی خوب زیاد نبود.

البته برای تست بهتر پشتیبان‌ها باید فنی‌تر به بحث نگاه کرد و هر شرکت را در شرایط بحرانی سنجید.

 

نقاط قوت

وجود دیتاسنتر اختصاصی داخلی

هاست ابری

بکاپ روزانه (این مورد یکی از نقاط قوت این شرکت نسبت به بقیه تا اینجای کار بود و همچنین از فاکتورهای اصلی مدنظر ما در این مقایسه)

 

نقاط ضعف

عدم ارائه هاست از دیتاسنترهای خارجی

قیمت بالای سرویس‌ها

اعمال محدودیت منابع روی سرویس‌های ارائه شده از جمله پهنای باند

 

۴. میهن وب هاست

شرکت میهن وب هاست - بهترین هاست ایرانی

خوب می‌رسیم به رده‌بندی چهارم لیست و شرکت میهن وب هاست، این سایت نسبت به رقبای قدیمی‌تر خود کمی تازه واردتر محسوب میشه و کار خودشونو از سال ۱۳۸۹ شروع کردن ولی با این وجود رشد بسیار بسیار خوبی نسبت به رقبای خود داشتند و توانستند با ثبت ۵۶۴۹ دامنه بین‌المللی در بین ۱۰ شرکت برتر هاستینگ در سال ۹۷ قرار بگیرند.

این شرکت در حوزه‌های متنوعی مشغول به فعالیت بوده و از نقاط قوتی که باعث فروش بیشتر آن‌ها نسبت به رقبا شده قیمت‌های رقابتی آن‌ها بوده است

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • طراحی سایت
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست

 

پشتیبانی

پشتیبانی نسبتاً خوبی در بررسی اولیه دیده شد، پاسخ سؤالات با احترام و سریع داده شد و طبق ادعای خود شرکت پشتیبانی ۷ روزه و ۲۴ ساعته هم به مشتریان داده می‌شود.

 

نقاط قوت

وجود دیتاسنتر اختصاصی داخلی

قیمت مناسب سرویس‌ها

 

نقاط ضعف

ضعیف بودن پورت و شبکه سرور داخلی شرکت (طبق تجربه‌ای خودم از استفاده از سرور مجازی این شرکت داشتم)

ضعف امنیت در سرویس‌ها

 

۵. نت افراز

شرکت هاستینگ نت افراز - بهترین هاست ایران

شرکت نت افراز نیز با قدمتی در حدود ۱۱ سال طبق اعلام خودشان ولی بررسی عمر دامنه ۱۵ سال رو نشان می‌داد توانسته است با ثبت تعداد زیادی دامنه در رتبه پنجمین شرکت هاستینگ برتر از نظر دیجیتال آکادمی قرار گیرد.

این شرکت به نظر من بسیار چراغ خاموش کار کرده و مثل بسیاری از شرکت‌های دیگر سعی در گسترش بازار خود ندارد. به نظر می‌رسد تارگت های این شرکت برای میزبانی قشر خاصی از افراد و یا سازمان‌ها باشند.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست لینوکس
 • نمایندگی فروش هاست
 • خدمات ثبت دامنه
 • گواهینامه SSL

 

پشتیبانی

بخش پشتیبانی آنلاین در سایت دیده شد ولی چت آنلاین در سایت وجود نداشت. برای ارسال درخواست پشتیبانی باید به بخش کاربری رجوع کرد.

 

نقاط قوت

قدیمی بودن

سرویس‌های با کیفیت

نقاط ضعف

محدود بودن سرویس‌های ارائه شده و عدم ارائه سرور مجازی و اختصاصی

عدم پشتیبانی آنلاین به موقع

محدودیت ترافیکی به علت ارائه سرویس‌ها از دیتاسنترهای ایرانی و محدود بودن پهنای باند سرویس‌ها

 

۶. وب رمز

شرکت هاستینگ ایرانی وب رمز

این شرکت در حدود ۱۴ سال فعالیت در صنعت میزبانی وب اکنون با ثبت ۲۴۹۸ در رده‌ی هشتم این لیست قرار گرفته است و طبق بررسی‌های انجام شده نقاط ضعف و قوتی مشاهده کردیم را برای شما شرح خواهیم داد.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • میزبانی وب
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست
 • طراحی و توسعه

 

پشتیبانی

پشتیبانی آنلاین در این سایت وجود دارد و اغلب مواقع در دسترس کاربران هستش و فقط زمانی که بررسی‌های موردی رو انجام می‌دادیم تأخیر در پاسخگویی وجود داشت که البته زیاد نبود و ممکن است دلیل آن تعداد کم نیروهای پشتیبانی و یا شلوغی ترافیک پاسخگویی باشد.

 

نقاط قوت

قیمت نسبتاً مناسب

بکاپ منظم روزانه و هفتگی و ماهانه بر اساس اعلام خود شرکت

 

نقاط ضعف

ضعف در پشتیبانی

 

۷. شرکت میزبان فا

شرکت هاستینگ میزبان فا - بهترین هاست ایرانی

شرکت میزبان فا یکی از هاستینگ‌های به نسبت تازه تاسیس که از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را شروع کرده است؛ این شرکت با استفاده از استراتژی‌های دقیق بازاریابی اینترنتی همچون سئو و ایمیل مارکتینگ توانسته است به بیش از ۳۰۰۰۰ مشتری دست یابد که موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب می‌شود.

داشتن خدمات متنوع و ارائه هاست وردپرس با کانفیگ‌های مخصوص نمونه بارز تفاوت این شرکت به نسبت رقباست که باعث شده درصد زیادی از وب‌سایت‌هایی که از سایت‌ساز وردپرس استفاده می‌کنند جذب این شرکت شوند.

پاسخگویی سریع به تیکت‌های پشتیبانی نمونه دیگری از نقاط قوت این شرکت محسوب می‌شود.

از نقاط ضعف این شرکت بالا بودن هزینه سرویس هاست. داشتن خدماتی نسبتا متوسط با هزینه‌های بالا باعث شده درصد زیادی از مشتریان احتمالی از خرید سرویس‌ها پشیمان شده و یا بعد از ماه‌های اول سرویس خود را لغو کنند.

آخرین زمانی که این شرکت را مورد بررسی قرار دادیم داشتن ضمانت بازگشت وجه ۷ روزه جز نقاط قوت این شرکت خودنمایی میکرد که جز تمایزات آن‌ها به نسبت دیگر شرکت‌ها بود. البته الان از وجود این مورد بی‌خبر هستیم ولی اگر قصد تهیه هاست را از این مجموعه داشتید حتما به این مورد توجه کنید.

در آخر نیز می‌خواهیم یک مورد از تجربه و البته به دور از هرگونه جهت‌گیری و بر اساس تجربه خودمان از استفاده سرویس‌های این شرکت را خدمت شما بیان کنیم.

دیجیتال آکادمی حدود ۴ ماه استفاده از خدمات مجموعه میزبان فا به دلیل کندی لود سرور و بالا بودن میزان TTFB مجبور به جا به جایی هاست خود از این شرکت شد که باعث افت رتبه سئو در زمان استفاده از سرویس‌های این شرکت بود. البته باید اضافه کنم قطعی‌های کوچک ولی مکرر سرور نیز یکی دیگر از دلایل عدم همکاری مجدد مجموعه با شرکت میزبان فا بود.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست ایران
 • هاست ووکامرس
 • هاست وردپرس
 • هاست ابری
 • ثبت دامین
 • هاست دانلود

 

نقاط قوت

ارائه هاست ابری

ارائه هاست دانلود با فضای هارد قابل قبول

ارائه هاست سی پنل

ارائه هاست مخصوص وردپرس

پشتیبانی خوب و به موقع

ارائه بکاپ‌گیری منظم روزانه و هفتگی

ارائه گواهینامه SSL رایگان

 

نقاط ضعف

قطعی مکرر

میزان TTFB بالای سرورهای ایران

عدم ارائه هاست خارج

قیمت بالای سرویس‌ها

 

۸. پرشین تولز

شرکت پرشین تولز - بهترین هاست ایرانی

این وب‌سایت که دارای یک انجمن بسیار فعال و قدیمی است توانسته در این بازار سهمی را از آن خود کند که به‌شخصه معتقدم بازار این سایت را کاربران فعال در انجمن این شرکت تشکیل می‌دهند و مارکت خوبی برای این شرکت بوده است.

دامنه این وب‌سایت با ۱۵ سال قدمت یکی از قدیمی‌های این حوزه محسوب شده و بسیار هم بی‌سروصدا فعالیت می‌کنند البته از تبلیغات هم درامدهای خوبی کسب می‌کنند.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • میزبانی وب
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • طراحی سایت

 

پشتیبانی

پشتیبانی آنلاین در این سایت وجود داشت ولی متأسفانه کسی در بررسی‌های ما پاسخگو نبود.

 

نقاط قوت

بکاپ روزانه

انجمن گفتگو

 

نقاط ضعف

عدم پشتیبانی آنلاین و به موقع

قیمت‌های نسبتاً بالا

 

۹. HostDL

سایت هاست دی ال

در آخرین معرفی این لیست به یکی از بهترین هاستینگ‌های موجود می‌پردازیم که واقعاً کیفیت بالایی در ارائه خدمات میزبانی وب دارند. شاید زیاد از نظر کاربران شناخته شده نباشند ولی باید بدانید که در بین بهترین‌های این لیست و شاید اولین گزینه از نظر کیفیت باشند.

۱۵ سال قدمت فعالیت و ارائه سرویس‌های enterprise leve مناسب سایت‌های پربازدید و پرمصرف چیزی است که واقعاً این سایت را متمایز کرده است.

دارا بودن سیستم مانیتورینگ پیشرفته جز مزایای این شرکت محسوب می‌شود. و نقطه قوت این مجموعه که این سایت را به نسبت دیگر رقبا متمایز کرده عدم تمایل به فروش بسیار زیاد به دلیل کنترل مشکل oversell و کندی هاست مشتریان می‌باشد.

در کنار نقاط قوت نقطه ضعف‌هایی هم در این سرویس دهنده هاست وجود دارد که می‌توان به طراحی قدیمی و منسوخ شده سایت اشاره کرد که قول برطرف شدن این موضوع را داده‌اند و مورد بعدی محدودیت در فروش به صورت گزینشی بسته بنا به شرایط و حجم کاری که البته بیشتر به دلیل رعایت oversell policy می‌باشد.

 

جمع‌بندی

سعی کردیم در این مقاله جامع ۱۰ شرکت برتر هاستینگ ایرانی را در جزئیات با هم مقایسه کرده و چکیده‌ای از مهم‌ترین نقاط قوت و ضعف هر شرکت را برای شما گرداوری کنیم.

با مطالبی که در این مقاله برای شما قرار دادیم حالا می‌توانید بهترین هاست های ایرانی را شناسایی کرده و با دید بازتری اقدام به خرید هاست کرده و میزبان بهتری را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.

البته باید متذکر شوم تمامی مطالب ارائه شده بر اساس تحقیق‌های مستقیم ما از خود شرکت‌های هاستینگ و بر اساس تجارب ما و یا کاربرانی بوده است که از این شرکت‌ها خدماتی را دریافت کرده بوده‌اند.

نکته بسیار مهم: اگر به دنبال خرید بهترین هاست ایرانی هستید باید بر اساس نیازهای خود اقدام به خرید کرده و نقاط قوت و ضعف هر شرکت را که در این مقاله برای شما درج کردیم را مدنظر داشته باشید و به هیچ عنوان قیمت سرویس نباید ملاک اصلی شما برای خرید هاست باشد.

 

اشتباه نکنید

اگر سایت شما دارای اطلاعات ارزشمندی است و یا دارای کاربران زیادی بوده و برای شما توجیه اقتصادی دارد به هیچ عنوان به دنبال خرید هاست ارزان نباشید و اولویت خود را بر روی کیفیت سرویس، پشتیبانی و اعتبار شرکت بگذارید.

اگر می‌خواهید یک وب‌سایت جدید راه‌اندازی کنید می‌توانید کمی ملاک‌های خود را تغییر دهید و برای شروع اولویت شما می‌تواند خرید هاست ارزان باشد.

به دلیل اینکه دیتاهای شما دارای ارزش خاصی نبوده و در صورت رشد و پیشرفت سایت، می‌توانید در آینده سرویس خود را تغییر دهید و از یک هاستینگ معتبر هاست تهیه کنید و یا پلن خود را تغییر دهید.

در آخر نیز از شما کاربر گرامی و محترم دیجیتال آکادمی متشکریم که این مطلب را مطالعه کردید و با همراه بودید.

لطفا نظر بدهید: اگر تجربه خاصی از همکاری با شرکت‌های هاستینگ دارید خوشحال می‌شویم در پایین همین مقاله در بخش نظرات، ما را از آن‌ها مطلع کنید تا بتوانیم با انتشار آن‌ها در سایت به دیگر کاربران در هنگام خرید بهترین هاست ایرانی کمک کنیم.

لطفا نظر بدهید: اگر تجربه خاصی از همکاری با شرکت‌های هاستینگ دارید خوشحال می‌شویم در پایین همین مقاله در بخش نظرات، ما را از آن‌ها مطلع کنید تا بتوانیم با انتشار آن‌ها در سایت به دیگر کاربران در هنگام خرید بهترین هاست ایران کمک کنیم.

 

برای استعلام از نحوه درج نام شرکت شما در لیست ۱۰ شرکت برتر هاستینگ ایرانی با شماره: ۰۹۱۲۳۷۸۱۹۴۹ در واتساپ در تماس باشید.

 

سوالات متداول

پشتیبانی ۲۴ ساعته، داشتن آپتایم بالای ۹۹ درصد، امنیت بالای هاست و همچنین سرعت بارگذاری هاست جز مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در حین پروسه تهیه هاست باید به آن‌ها توجه کنید.

اگر مقاله بالا را به‌طور کامل مطالعه کرده باشید تمامی تکنیک‌های تشخیص هاست خوب را برای شما توضیح دادیم ولی به‌طور کلی از شرکت‌های معتبری که در همه شرایط پاسخگوی سؤالات شما هستند و با قیمت مناسب خدمات با کیفیتی ارائه می‌کنند می‌توانند جز گزینه‌های اصلی شما باشند.

این مورد کاملاً انتخابی است و دلیلی بر ضعف هیچ‌کدام از هاست ها نیست. اینکه برای شما مهم باشد اطلاعات وب سایتتان درون سرورهای ایرانی و در داخل کشور هاست شوند یا تفاوتی برای شما ندارد می‌تواند عامل تعیین‌کننده در پاسخ به این سؤال شما باشد.

اگر سایت شما با زبان برنامه‌نویسی html و php ساخته شده باشد بهترین انتخاب استفاده از هاست لینوکسی است؛ اما اگر در روند کدنویسی سایت شما از زبان برنامه‌نویسی asp و aspx استفاده شده باشد باید حتماً از هاست ویندوزی استفاده نمایید. وردپرس به دلیل استفاده از زبان برنامه‌نویسی php هاست لینوکسی برای آن بهترین گزینه خواهد بود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۴۳۸

اشتراک در
اطلاع از
guest

50 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هلپ مارکتینگ

با سلام
مطلب بسیار عالی و مفیدی است
خیلی کامل و جامع توضیح داده شده است.

تشکر از سایت خوبتون

دوست سایت شما

درود
مطلب شما خوب بود ولی بنظر میاد با دید یکسان به همه نگاه نکردین . یعنی برتینا که یه زمانی باهاش همکاری داشتین اصلا تو ۱۰ تا قرار نمیگیره !!!؟ لطفا دلیل این که برتینا تو لیست شما نیست رو بگین

سپاس

سینا

با سلام خدمت شما
بنده مدتی هست که از سپهران هاست استفاده میکنم واقعا از نظر قیمت و پشتیبانی سرویس ها فوق العاده هست
پیشنهاد میکنم شما هم یه سری به این سایت بزنید

معین

سلام
آمار وب هاستینگ اینفو اصلا شاخص درستی برای بررسی نیست. این آمار بر اساس نیم سرورها بدست میاد که کلا مشکل داره و در هیچ جای دنیا شاخصه مهمی نیست.

حمید

شما فقط به از لحاظ قدیمی بودن هاستینگ ها رو رتبه بندی کردید در صورتی که شرکت های هاستیک جدید با سخت افزار بروز و جدید خدمات بهتری رو نسبت به این هاستینک ها ارائه می کنن.

eghbali.sam

با سلام و تشکر از انتشار این مطلب مفید.
بنده از هاستینگ ها و سرور های مجازی شرکت های زیادی تو ده سال گذشته استفاده کردم هم داخلی و هم خارجی اونهایی که الان یادمه ایناست: سرور پارس – وب داده- وی پی اس گروپ – میزبان فا – نت آرام – هانوفر آی تی – بربید سرور – نوین وی پی اس – پردیس هاستینگ – آذر آنلاین- Ipage و hostgator

بنظر بنده توی ایرانی هایی که تجربه کاری باهاشون رو دارم میزبان فا فعلا بهترینه : دلیل: قیمت مناسب – امکان خرید هاست ماهیانه – پشتیبانی عالی (نمیخوام اسم هاستی رو بیارم که توی لیستم هست و اگر ۳ صبح هم تیکت بدی سریع جواب میده اما فردی که اونور خط داره با شما میچته بسیار بسیار مبتدیه و پاسخی نداره و فقط میگه شما رو به بخش پشتیبانی ارجاع میدهم 🙂 یا پاسخ برخی هاشون اینه که از یک طراح وب کمک بگیرید و مشکل رو از گردن خودشون ساقط میکنن) در میزبان فا وقتی تیکتی میدی که سایتم دان شده و پینگ گرفتم و مشکل از سروره _ طرف میپذیره و زود رسیدگی میشه و در نهایت رفع ایراد میکنن و به دروغ نمیگن که نه مشکل از خودتون بوده وسرور ما مشکلی نداره.

برای من مهم نیست طرف در همون لحظه بهم جواب بده مهم اینه جواب منطقی و درخوری بده طوری که شعور من رو زیر سوال نبره

از شرکتی وی پی اس گرفته بودم صاحب اون شرکت حافظه موقت لینوکس (Swap ) رو بسته بود و دائما سرور دان میشد وقتی متوجه این مورد شدم و ازشون علت رو جویا شدم پاسخش این بود: ” برخی ها زرنگن نیاز به سرور مجازی ۸ گیگ دارن بعد میان از ما ۲ گیگ میخرن و باقیشو از حافظه موقت میکشن ما مجبوریم اینکار رو بکنیم” وقتی این پاسخ رو شنیدم منی که خیلی مبتدی نبودم هم تعجب کردم که کدوم مدیر سروری اینقدر میتونه ناآگاه باشه که از حافظه سرعت پایین روی هارد استفاده کنه مگه منطقیه؟ یادمه وقتی از اونجا مهاجرت کردم طرف ایمیل میداد که به ما بگید کجای کارمون خطا بوده و واقعا متجبم که وقتی تیکت میدی سر سری میگیرن و دلیل های عجیبی میارن. این همه محدود کردن هاست که باعث دان شدن سرورهاشون میشه.

در کل بنظر من بایست در ارزیابی ها یک ایتم با نام “امکان خرید ماهانه سرویس” هم ملاک باشه چرا که شرکتی که این مدل هاست بفروشه قطعا اولا به سرویسش و کیفیتش ایمان داره و دوما برای مشتری ارزش قائله که سرویس رو تست کنه و اگر خوب بود تمدیدش کنه.

توی هاستینگ هایی که نام بردم بهترینش میزبان فا هست – از وب داده هم نسبتا راضی بودم اما از لحاظ فنی نتونستن روی سرور مجازی کمکم کنن و از سرور پارس فقط یک هاست دارم که دامنه هایی که برای فروش دارم رو اونجا قرار دادم و بنظر من در همین حد مناسبه – توی خارجی ها هم هاست گاتور بر خلاف تبلیغات گسترده دارای بدترین نوع سیستم پشتیبانیه و هزار تا سوال میپرسه تا شما رو به یک پشتیبان متصل کنه که خودتون منصرف خواهید شد و بر عکس Ipage فوق العاده ست اما بزرگترین بدیش اینه که دامنه های آی آر رو حتی برای پارک کردن هم قبول نمیکنه. (این تجربیات بنده در این زمینه بود).

در زمینه کانفیگ سرور هم از دو شرکت کمک گرفتم یکی ۴۰ هزار تومان و دیگری۷۵ هزار تومان ازم گرفتن (حدودا ۴ سال پیشه) یکیشون خیلی تو نت شلوغ میکنه و خودش رو استاد انجینکس میدونه ولی شاید باورتون نشه توی بارگذاری اولین هاستم. وب سرورش دان شد و اون روز بود که فهمیدم کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من و خودم دست و پا شکسته برای کانفیگ اقدام کردم و توی این زمینه علاوه بر سایت های خارجی از دو سایت بسیار بهره بردم یکیش نت ارام و دومیش که بسیار بروز بود همین وبسایت مدیر سرور بوده که بنظرم فنی ترین در ایرانه

و یک مورد هم در مورد تقویت هاست از قلم افتاد و اون استفاده از سی دی ان هاست مثل کلود فلر و یا آب روان – که حتی اگر سرور دان باشه سایت شما رو لایو به بازدید کننده نشون میده و میتونه ضعف هاست رو در شرایطی دان شدن پوشش بده.

یکی دیگر از موارد بدی هاست های ایران اینه : اگر شما روی سوشال مدیا بصورت اتوماتیک فعال باشید مثلا یک پلاگین دارید که پست های شما رو اتوماتیک به صفحه تون تو فیس بوک میفرسته ، در هاست های ایران بخاطر مشکل ف ی ل ت ر بودن اونها اطلاعات ارسال نمیشه و شما بایستی دستی روی شبکه های مجازی کار کنید.

بابت طولانی شدن مطلب پوزش میخوام
ازتون بسیار متشکرم

ایمان

مطمئن هستم بخش دوم حرفاتون میهن وب هاست بوده اون سایت الان ازشون سرویس دارم. واقعا بد به معنای واقعی بد و از سخت افزار و کانفیگ بدی استفاده میکنن و پشتیبانی اصلا جواب درستی نمیده اما ۳ شب هم پیام بدی جواب میگیری اما پوچ و بی ارزش.

mohsen

تجربه خرید هاست از پارس وب هاست
سلام.

من از پارس وب هاست سرویس خریدم و بسیار پشیمان هستم. زنگ میزنم پشتیبانی از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر تیکت را جواب نداده زنگ زدم شرکت میگه در صف انتظار هستید !!!!

آخه سایت با رنک ۱۳۸ هزار چندتا تیکت در روز داره که من بعد از ۸ ساعت هنوز تو صفم ؟؟

زنگ زدم به خود پشتیبان سرور مجازی میگه تیکتتون را به روز کردم کارشناس مربوطه جواب بده. ( از بس این جمله تکراری را میگه نفهمید که من شماره مستقیم خودش را گرفتم. یعنی این شرکت فقط یک پرسنل داره )

سیاوش

من از هاست اس اس دی اسپیس ایران استفاده میکنم
سرعت خیلی بالایی داره و تا الان راضی بودم به همه پیشنهاد می کنم

naser

من از پرداز آی تی سرویس میگرفتم واسه سایتای مشتریام. به شدت پشتیبانی ضعیفی داره هم از نظر اخلاقی، تخصصی و هم از نظر زمان پاسخ دهی.
پیشنهادم اینه که به هیچ وجه کیفیت رو فدای قیمت نکنید و از این سرویس دهنده های ضعیف که اعتبارتون رو خراب می کنند استفاده نکنید.

چت روم

واقعا استفاده کردم هزاران سوالم توی این مطلبتون جواب داده شد خیلی جامع و کامل بود خسته نباشید موفق باشید

ahmadi

سلام خواستم بپرسم سایت وب هاستینگ چقدر اعتبار داره و چرا بعد از ورود اطلاعاتی از ایران به من نمیدهد.ممنون

آرش

ممنون عالی بود

فرجی

سلام
شما ۱۰شرکت برتر از لحاظ آماری را بیان کردید ولی از لحاظ کیفی رده بندی نکردید ممکنه در این زمینه هم مطلبی ارائه دهید شرکت های جدیدی هستند که سرویس های خوبی هم میدهند . این شرکت ها را هم معرفی کنید.
نظرتان در مورد شرکت میزبان فا چیست؟
لطفا در ایمیل بیان کنید.
با تشکر فرجی

محمد علی نیا

با سلام ممنون از مطالب خوبتون ولی شرکت هاست نگار از تمامی شرکت های که اینجا درج شده من بهتره از نظر من ازشون چند وقته سرویس دارم واقعا عالیه هاست نگار

مریم فرجی

تمام شرکت هایی که معرفی کردید فقط یکی دوتاشون خوب هستند بقیشون غیر حرفه ای هستند من از اکثراشون خرید کردم شرکت های خوب هم معرفی کنید

یاسین ثمرین

سلام کد تخفیف برای خرید هاست از جاهایی که معرفی کردید نمیزارید؟

سپیده

ابتین وب که فکر کنم مشکل پشتیبانی انلاین سایتشو حل کرده

خلیل نقیاری

از مشکلات خیلی بد میزبان فا اینه که بک اپ هفتگی میگیره خوب یه سایت حرفه ای فعالیت های زیادی توی یک هفته انجام میده بعد و اگر اتفاقی بیوفته تمامی زحمتاتش هدر میده هاستینگ هست که بک اپ روزانه بگیره تا تایم کمتری از هفتگی باشه حداقل؟؟؟؟

محمدرضا

ایران سرور بدترین هست. من خودم سرور اختصاصی دارم اونجا که هر روز دان میشن
قیمت ها بالا
سرعت پشتیبانی بسیار ضعیف
میزان دانش پشتیبان ها واقعا زیر ۰
و الان داشتم برای انتقال سرور خودم دنبال جای مناسب میگشتم که به این مقاله برخورد کردم.
نظر شخصی من ایران سرور بدترین انتخاب هست.

محمود

موافقم. متاسفانه من هم از ایران سرور به دلیل قیمت های بسیار بالا و دانش پایین پشتیبانان سایت ناراضی ام

امیر

دقیقاً با نظرتون موافقم حیف زمان و پولمون. باید قبل خرید تحقیق کرد. من الان از هاستیک خریدم خداروشکر تا الان قطعی نداششتم و واقعا برخورشون هم عاالی بوده تا الان بهشون نمره بیست میدم. البته هنوز فقط سه ماهه

شایان

ایران سرور یکی از بدترین شرکت های که میتونید ازشون هاست بگیرید
پشتیبانی ضعیف
هاست های اشتراکی به شدت کند
قیمت های بالا
یعنی به معنای واقعی موهاتون سفید میشه با این شرکت

اتابک

کاملا با شما موافقم بی نهایت ضعیف و برخورد نامناسب دارن

میلاد

راستشو بخواید من که دارم این مقاله رو می خونم هم سایتم داون شده و اتفاقا سرور اختصاصی ایران سرور خریدم .. داون شدن هاش ۳ روز هم طور می کشه …

سهند

سلام، ممنون از اطلاعات خود و مفید
نظرتون رو راجع به کیفیت سرویسهای شرکت مرواهاست میتونم بپرسم؟

محسن علیزاده

سلام دوستان
همین امروز برای سال چهارم، هاستم رو در میزبان فا تمدید کردم چون ازشون بسیار راضی هستم

علی جوانی

مقاله مفیدی بود

محسن ابراهیمی

آقا تو رو خدا میهن وب هاست رو معرفی نکن :/
بدترین تجربه هاستینگم رو داشتم ازشون!
میزبان فا هم اصلا تجربه خوبی نداشتم.
هاست دی ال فوق العاده بوده تجربه م. قبلا نمیشناختمش. ولی فقط سایت پربازدیدهامو بردم روی هاست دی ال.
هاست های متوسطم رو گنجه هاست میزبانی میکنه.
گنجه هاست هم خیلی خوبه. البته من فقط سرور مجازی گرفتم ازش و هاست وردپرس. ولی پشتیبانی جفتشون (هاست دی ال و گنجه هاست) خیلی خوب بود.

فاطمه

سلام واقعا شرکت هایی هستن که تازه راه اندازی شدن و البته خودشون قبلا کارمند شرکت های بزرگ بودن و من به شخصه ۵ ساله با باران سایت کار میکنم و واقعا بهترین بوده پیشنهاد میکنم هاست و کنترل پنل و نحوه پاسخگویشون رو تست کنید و اینکه کلی خدمات دیگه دارن که شما دیگه نیاز نیست به شرکت های دیگه مراجعه کنید

علیرضا

مطلب خیلی خوبی بود ممنون

حسین

سلام.خسته نباشید با تشکر از اطلاعات مفیدی که بیان کردین.در مورد خرید سرور مجازی برای خرید سرخطی در بورس چه سایتی رو پیشنهاد میکنید

مهدی

من از پارس وی دی اس سرور مجازی خریدم سرعت پاسخ گویی و دانش عالی دارن قیمت هاشون ارزون تر از همه جا هستش با اختلاف بالا دیگه خودتون خلاصه برید ببینید

اکرم جرتوده

بعنوان طراح سایت وردپرسی با هاست شرکت های نت افراز ، میزبانفا ، سرور پارس کار کردم. تجربه ای که داشتم نت افراز اصلا رضایت بخش نبود. من از پلن اقتصادیش استفاده میکردم و مرتب مجبور بودم ارتقا بدم. میزبانفا چیز خیلی خاصی دستم نیومد. اما سرور پارس هاست وردپرسی خوبی داره و من تونستم با پلن ۲ و ادان دامین ، سه تا هاست روی یه سرویس بالا بیارم بدون اینکه سرعت کم بشه یا اثر بد بذاره. پشتیبانی خوبی داره ینی بصورت ۲۴ ساعته. قیمتش خوبه اپ تایم ۹۹ درصد داره ؛

یلدا

سلام میهن وب هاست چرا؟ بدترین پشتیبانی توجیح اشتباه بجاب قبول ضعف.
مورد دوم میزبان فا.شروع از ۳۰ گیگ ؟ اینم اشتباه ثبت شده نمایندگی میدهد نه سرویس ووکامرس

توانا

اسم دو تا شرکت و بردید که واقعا جزو ده تای برتر تو ایران نیستند و من سالها تجربه همکاری با انها داشتم مزخرف ترین پشتیبانی و بدترین نوع سرویس متعلق به میهن وب هاست است. شما نوشتید که پشتیبانی سریع دارند . درست زود جواب میدن ولی مهم اینه که چه جوابی بهت بدن..

تمام جواب های پشتیبانی یه سری پاسخ های از پیش تعیین شده و سمبل شده است . همه پاسخ ها در یک چیز مشترک است لطفا با برنامه نویس سایت خود تماس بگیرید به ما مربوط نیست.
کسی سمت میهن وب هاست بره هم وقتش هم هزینه اش و هم عمرش تلف میشه
نت افزار که نگم براتون

وب رمز عالیه
برتینا خوبه
هاست دی ال خوبه اما یه جورایی زیر آب زن هستند کافیه تو سایت عکس یه خانم بدون روسری بزاری فردا خود هاست دی ال گزارش میده سایت و فیلتر میکنند
این هم تجربه من بود

شهرام

من لیمو هاست اصلا پشتیبان مناسب ندارد.

شهرام

جسارتا نمیشه اعتماد کرد هر کسی دارد از یک هاست پشتیبانی میکند نمیشه حقیقت درست متوجه شد، کدام قیمت و کیفیت خوبی دارند؟ المان المانه

فرم ثبت نام در مسابقه فتح پرچم

برای شرکت در مسابقه باید با اطلاعات صحیح عضو شوید
ثبت نام در مسابقه
close-link