قدم اول راه‌اندازی یک وب‌سایت موفق با درآمد اینترنتی قابل‌قبول داشتن پایه و اساس درست از همان شروع کار می‌باشد. شما اگر یک هاست قدرتمند برای وب‌سایت خود انتخاب نکنید به‌زودی مجبور می‌شوید برای جلوگیری از ضررهای بیشتر در آینده چندین برابر هزینه کنید تا سایتتان از خطرات یک میزبان ضعیف رها کنید. پس در هنگام خرید بهترین هاست بسیار دقت کنید.

انتخاب بهترین هاستینگ ایران برای میزبانی سایت شما به عوامل بسیار زیادی مرتبط است که نادیده گرفتن هر کدام از این موارد احتمالا باعث نارضایتی شما در آینده نه چندان کوتاهی خواهد شد. در ادامه به صورت دقیق به تمامی این موارد می‌پردازیم تا راهنمایی باشد برای انتخاب بهتر و دقیق‌تر شما پس با ما همراه باشید.

آیا شما هم این سؤالات را از خودتان می‌پرسید؟

 • بهترین شرکت‌های هاستینگ برای خرید هاست کدم‌اند؟
 • بهترین نوع هاست برای میزبانی از سایت من چیست؟
 • اطلاعات وب‌سایت من بسیار مهم و حیاتی است به کدام شرکت هاستینگ می‌توانم اعتماد کنم و از آن هاست تهیه کنم؟
 • مناسب‌ترین خدمات و پشتیبانی را کدام شرکت هاستینگ ارائه می‌کند و چگونه هاست بخریم؟

اگر این سؤالات برای شما هم پیش‌آمده نگران نباشید ما جواب کامل و شفافی به اونها در ادامه داده‌ایم. پس ما با همراه باشید.

 

بهترین هاست ایران و مقایسه شرکت‌های هاستینگ

در این مقاله قصد دارم یکی از کامل‌ترین و دقیق‌ترین راهنمایی‌هایی که ممکن است برای خرید هاست و یا حتی شناخت بهترین هاستینگ‌های ایرانی ارائه شود را به رایگان در اختیار شما بگذارم.

تمامی مطالب ارائه شده در این مقاله بر اساس مدارک دقیق و تجارب به دست آمده در صنعت هاستینگ در داخل ایران می‌باشد.

در همین ابتدای کار لازم است متذکر شوم ما هیچ‌کدام از وب‌سایت‌های معرفی شده در ادامه مقاله را به طور ۱۰۰ درصد تائید نمی‌کنیم چون بدیهی است هر شرکت علاوه بر خصوصیات مثبت دارای نقاط ضعفی است که ممکن است آن ضعف‌ها برای شخصی مهم و برای دیگری نباشد.

 

فاکتورهای مهم در خرید هاست

سعی می‌کنم اول کار به ملاک‌های مهم جهت انتخاب بهترین هاست بپردازم تا در ادامه بتوانیم بر اساس همین ملاک‌ها هاستینگ‌های برتر ایران را رتبه‌بندی کنیم.

برای میزبانی از وب‌سایت، شما باید به فاکتورهایی زیر توجه داشته باشید:

 • میزان فضای میزبانی
 • پهنای باند ارائه شده برای هر وب‌سایت
 • کنترل پنل
 • آپتایم سرور
 • گواهینامه ssl
 • حساسیت سرویس‌دهنده به نوع استفاده و فشار بر روی منابع
 • پایگاه داده
 • موارد امنیتی لحاظ شده بر روی سرور
 • پشتیبانی در رفع سریع مشکلات
 • بکاپ گیری منظم
 • وب سرور میزبانی

بعضی از این موارد رو با بررسی پلن‌های خرید بهترین هاست‌های ایرانی در بخش فروش هر شرکت می‌توانید بررسی کنید ولی بعضی دیگر را فقط باید بر اساس تجربه و سؤال از پشتیبانان به آن‌ها برسید.

 

۱- پهنای باند

شاید یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید بهترین هاست ایران و با کفیت‌ترین آن‌ها، میزان پهنای باند ارائه شده توسط میزبان سایت باشد.

به تجربه موارد زیادی رو دیدیم که وب سایتی با داشتن ورودی زیاد به دلیل استفاده زیاد از پهنای باند توسط میزبان مجبور به پرداخت هزینه‌های مازاد و یا حتی جا به جایی هاستینگ خود شده است.

پهنای باند فاکتور اساسی خرید بهترین هاستاین مورد در پلن های خرید هاست ارائه شده توسط هاستینگ‌ها معمولاً درج می‌شود، در صورتی که سایت شما دارای بازدید زیادی است حتماً با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به تهیه هاست اقدام کنید.

 

۲- کنترل پنل

حدود ۸۰ درصد وب سایت‌هایی که در ایران توسط شرکت‌های هاستینگ میزبانی می‌شوند عموماً از دو کنترل پنل سی پنل و دایرکت ادمین بهره می‌گیرند که سهم استفاده از سی پنل به مراتب بیشتر نیز می‌باشد.

به همین دلیل، گستره‌ی زیادی از کاربران و وب مسترها در هنگام انتخاب بهترین هاست ترجیح می‌دهند که از سی پنل به عنوان کنترل پنل مدیریتی وب‌سایت خود استفاده کنند.

هر چند اگر بخواهیم کمی تخصصی‌تر به این بحث نگاه کنیم کنترل پنل دایرکت ادمین به دلیل عدم اعمال تحریم کاربران ایرانی، لایسنس ارزان‌تر و سبک‌تر بودن آن، دست کمی از رقیب خود نداشته و بعضاً در مواردی سرتر هم می‌باشد.

طبق تجربه، کاربران داخلی هنوز هم به سی پنل به دید مثبت‌تری نگاه کرده و تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند.

پس باید بر اساس نیاز و راحتی کار با هر کدام از پنل ها، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید. این مورد نیز در پلن فروش هر شرکت هاستینگی درج می‌شود.

البته کسانی که وب‌سایت آن‌ها با زبان‌های برنامه‌نویسی asp و aspx کدنویسی شده باید از سیستم‌عامل ویندوز و کنترل پنل پلسک برای میزبانی استفاده کنند که در این مقوله توضیح بیشتری لازم نبوده و این پنل یکی از بهترین‌ها در نوع خود برای سیستم‌عامل ویندوز محسوب می‌شود.

 

۳- آپتایم سرور

خوب یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهای بررسی هر سرویس هاست خوب و با کیفیتی آپتایم آن و مدت زمانی است که سرور در دسترس بوده و سایت‌های میزبانی شده بر روی آن دچار قطعی نشوند.

این مورد یک فاکتور فنی است که نه توی پلن های هیچ شرکتی به آن خواهید رسید و نه حتی با سؤال از پشتیبانان شرکت جوابی صادقانه ای معمولا دریافت خواهید کرد.

این مورد رو فقط مدیران سرور از آن باخبر هستند و شما انحصاراً به صورت تجربی می‌توانید به آن برسید.

باید حداقل به مدت ۱ تا ۲ ماه از سرویس آن شرکت استفاده کرده و هم‌زمان از سیستم‌های مانیتورینگ نظیر uptimerobot جهت آنالیز میزان پایداری سرور میزبانی استفاده نمایید تا بتوانید نهایتاً بهترین گزینه را برای خرید هاست انتخاب نمایید.

 

۴- گواهینامه ssl

این مورد نمی‌تواند به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب بهترین هاست ایران مطرح شود ولی می‌تواند یکی از نیازهای امروزه سایت‌ها به این تکنولوژی را به صورت رایگان برای آن‌ها رفع کند.

اگر میزبان شما به صورت رایگان این ویژگی را روی هاست و کنترل پنل میزبانی فعال کرده باشد تمامی وب‌سایت‌ها می‌توانند به طور رایگان از پروتکل https جهت امن سازی وب‌سایت و همچنین دریافت سیگنال‌های مثبت سئو از گوگل بهره‌مند شوند.

پس اگر موارد ذکر شده در بالا برای شما مهم هستند حتما خرید بهترین هاست ایران با ssl را مدنظر داشته باشید و آن را ملاک انتخاب خود قرار دهید.

 

۵- حساسیت هاستینگ به استفاده از منابع

این یکی از مواردی است که ترجیح دادم در این مقاله برای شما مطرح کنم که اگر می‌خواهید جهت انتخاب بهترین هاست ایرانی اقدام کنید حتماً این فاکتور مجهول مانده و ۱۰۰ البته مهم را در نظر داشته باشید.

بسیاری از هاستینگ‌ها به استفاده‌ی بیش از حد وب‌سایت‌ها از منابع سرور حساس هستند به طوری که اول کار هنگامی که مشتری به فکر خرید هاست مطمئن هستش سرویس دهنده‌ها تمامی تلاش خود را صرفا جهت قانع سازی آن‌ها برای خرید می‌کنند.

بعد از خرید به اصطلاح بهترین هاست در نهایت اگر وب‌سایت به هر دلیلی از منابع سرور بیش از یک مقدار مشخص استفاده کند وب‌سایت یا مجبور به پرداخت هزینه مازاد و یا ترک آن شرکت و استفاده از خدمات شرکت دیگری می‌شود.

قطعاً این موضوع برای خریدار یک ضرر مضاعف محسوب شده و سبب ناراحتی آن‌ها می‌شود پس حتماً قبل از اقدام به تهیه هاست ویندوز و یا هاست لینوکس میزان استفاده از منابع و تعداد بازدیدکنندگان از وب‌سایت خودتان را با آن‌ها در میان بگذارید.

 

۶- پایگاه داده (دیتابیس)

این مورد در پلن فروش، هنگام خرید بهترین هاست ایران و یا هاست ویندوزی توسط شرکت‌های هاستینگ مشخص می‌شود البته می‌تواند برای وب مسترانی که به دنبال میزبانی هم‌زمان و یا استفاده ار چند دیتابیس بر روی یک هاست هستند مهم باشد.

پس اگر به دنبال هاستی هستید که چندین پایگاه داده را بر روی یک هاست اشتراکی ساپورت کند این مورد رو مدنظر داشته باشید.

 

۷- امنیت سرور

یکی از مهم‌ترین الزامات برای هر شرکت میزبانی وب، تأمین امنیت سرور برای خدمات بهتر به مشتریان می‌باشد.

این مورد جز موارد مجهولی است که طی چندین سال تجربه روی بیش از ۷۰ درصد هاستینگ‌ها نواقص امنیتی مشهودی رو مشاهده کردیم که عاملی برای هک شدن وب‌سایت‌هایی بود که توسط این شرکت‌ها میزبانی می‌شد.

در اینجا نمی‌توانیم اسمی از آن‌ها ببریم ولی با کمی جستجو در اینترنت به نام بعضی از این هاستینگ‌های بزرگ خواهید رسید.

بحث امنیت یک مقوله فوق‌العاده تخصصی است که تعداد بسیاری از شرکت‌های بزرگ میزبانی وب در ایران هنوز هم از عدم وجود متخصصین در این حوزه و عدم تأمین این نیاز مهم برای مشتریان خود رنج می‌برند.

اخیراً یکی از هاستینگ‌های بسیار بزرگ که به دلیل ضعف امنیتی به سرورهای آن نفوذ شده بود چندین هزار سایت میزبانی شده بر روی سرورهای این شرکت را در معرض هک شدن قرار داد و اطلاعات بسیاری از این سایت‌ها توسط هکرها به سرقت رفت.

پس اگر می‌خواهید از هاست اشتراکی استفاده کنید باید این موضوع رو بسیار جدی گرفته و از ضریب بالای امنیت هاست خود اطمینان حاصل کنید.

 

۸- پشتیبانی

اغلب شرکت‌های بزرگ میزبانی وب اخیراً تمامی تمرکز خود را برای پیشی گرفتن از رقبای خود به این موضوع معطوف کرده‌اند.

پشتیبانی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته توسط این شرکت‌ها ارائه شده و یا در دستور کار آینده آنان قرار دارد ولی در همین خدمات ابتدایی نیز بسیاری از همین شرکت‌های بزرگ نیز دارای ضعف‌های بزرگی هستند که در هنگام بروز مشکلات و نیاز به همکاری آنان می‌توان به این مهم رسید.

در اغلب موارد پشتیبانان دارای دانش فنی بالایی نبوده و مشتری را در حل موارد ساده در زمان مناسب نیز نمی‌توانند یاری کنند.

یا فقط برای خودنمایی و عقب نماندن از رقبای خود شعارهای پشتیبانی تمام وقت را در وب‌سایت‌های خود جهت جذب هر چه بیشتر مشتری درج کرده ولی در موقع عمل این حقیقت برای خریدار مشخص شده و موجبات نارضایتی مشتری را فراهم می‌کند.

 

۹- بکاپ گیری منظم

هیچ چیزی برای یک مدیر سایت مهم‌تر از این نیست که در موقع بروز مشکل برای وب‌سایت خودش از آخرین اطلاعات سایت یک بکاپ سالم در اختیار داشته باشد و بتواند آن را در سریع‌ترین زمان ممکن ریستور کند و سایت خود را دوباره احیا نماید.

این مورد نیز از موارد بسیار مهمی است که اغلب شرکت‌هایی میزبانی وب ادعا می‌کنند به صورت دوره‌ای و منظم از اطلاعات مشتریان خود بکاپ تهیه کرده و می‌توانند در سریع‌ترین زمان آن را در اختیار مشتریان قرار دهند.

اما به تجربه بارها مشاهده کردم اطلاعات سایت‌ها از بین رفته و به دلیل سیاست‌های نادرست وضع‌شده توسط مدیران این شرکت‌ها ضررهای بی‌شماری به مشتریان وارد شده و حتی کسی پاسخگو نبوده است.

مهم است که به صورت روزانه و هفتگی از اطلاعات وب‌سایت شما بر روی چندین سرور متفاوت بکاپ تهیه شده و شرکت هاستینگ بتواند در صورت نیاز مشتری، آن را در کوتاه‌ترین زمان در اختیارش قرار دهد.

این مورد رو معمولاً شرکت‌ها در پلن خود به آن اشاره می‌کنند ولی برای بررسی و تست صحت ادعای آنان می‌توانید بکاپ وب‌سایت خود را بعد از یک هفته میزبانی بر روی سرور آنان از آن‌ها درخواست کنید. سپس ببینید که آخرین بکاپ ارائه شده به شما در چه مدت زمانی و از کدامین اطلاعات شما داده می‌شود تا بتوانید صحت ادعای آنان را بررسی نمایید.

 

۱۰- وب سرور میزبانی

خوب این مورد جز موارد فنی هستش که معمولاً مشتریان زیاد روی آن توجه نمی‌کنند ولی جز موارد تأثیرگذاری است که می‌تواند سرعت لود وب‌سایت شما را برای کاربرانتان بسیار بیشتر کند.

البته این تعریفی دقیقی از مفهوم اصلی وب سرور نیست بلکه هدف ما نوع وب سرور استفاده شده توسط میزبان برای سایت‌های میزبانی شده می‌باشد.

به طور کلی وب سرورهایی که در هاست لینوکس مورد استفاده هستند:

۱- آپاچی

۲- انجینیکس

۳- لایت اسپید

مورد اول و دوم جز وب سرورهای رایگان بوده و مورد سوم جز وب سرورهایی است که برای استفاده از آن، باید لایسنس مربوط به آن توسط شرکت هاستینگ تهیه شود.

بدیهی است به دلیل تجاری بودن این محصول کارهای زیادی برای تیونیگ و بهبود امنیت و سرعت آن صورت گرفته است.

اخیراً به دلیل استقبال مشتریان از این وب سرور شرکت‌های هاستینگ اغلب خدمات خودشان را بر روی این وب سرور تنظیم کرده‌اند ولی باز شرکت‌هایی هم هستند که از آپاچی و انجینیکس استفاده می‌کنند.

به هیچ‌وجه توصیه تأکیدی ما به استفاده از لایت اسپید به عنوان وب سرور نبوده و قصد تخریب دو نرم‌افزار فوق‌العاده دیگر را نداریم.

همان‌طور که قبل‌تر هم اشاره کردم به دلیل کمبود متخصصین حاذق در این حوزه امکان تیونینگ حرفه‌ای این دو وب سرور را برای خیلی از استفاده‌کنندگان وجود نداشته و اغلب کارهای انجام شده معمولاً جز موارد پیش پا افتاده‌ای هستند که تأثیر محسوسی روی بهبود سرعت هاست ندارند.

البته خود ما از این دو وب سرور به صورت هم‌زمان و با کانفیگ سرور حرفه‌ای در حال استفاده هستیم و بسیار از عملکرد آن‌ها راضی هستیم.

 

ویژگی سرور مجازی مناسب برای خرید

یکی دیگر از سرویس‌های پرطرفدار برای وبمسترها و مدیران سرور، سرور مجازی می‌باشد که توسط آن می‌توانند کارهای بسیار گسترده‌تری نسبت به هاست اشتراکی با آن انجام دهند.

اگر با مفهوم و کاربرد سرور مجازی آشنا نیستید مقاله vps چیست را مطالعه کنید و با سرویس پرطرفدار سرور مجازی آشنا شوید.

البته قیمت این نوع از سرویس‌ها به مراتب بالاتر از هاست اشتراکی بوده ولی طرفداران زیادی نیز دارد.

اگر به دنبال یک سرور مجازی خوب از شرکت‌های هاستینگ برتر ایران هستید باید چندین نکته فنی را مدنظر داشته باشید که سعی می‌کنم به طور کامل برای اولین بار به طور جامع به آن بپردازم

یکی از مسئله‌های چالش برانگیز در خرید و استفاده از سرورهای مجازی، اختصاصی بودن منابع سرور است که اغلب موارد برای مشتریان دردسرساز می‌شود.

 

Oversell چیست

بعضی از هاستینگ‌های فعال در این حوزه سعی می‌کنند با فروش هر چه بیشتر سرورهای مجازی بر روی یک سرور اختصاصی نرخ سود خود را بالا ببرند.

مشکل زمانی بروز می‌کند که مصرف مشتریان از منابع سرور به طور هم‌زمان بر روی یک سرور بیش از حد استاندارد شده و مشکل Oversell رخ می‌دهد و سرور حتی ممکن است به طور کامل از دسترس خارج شود.

پس باید این مورد را مدنظر داشته و هنگام خرید سرور مجازی از هاستینگ مربوطه اختصاصی و یا اشتراکی بودن منابع سرور را سؤال کنید.

یکی از روش‌هایی که می‌توانید توسط آن به اختصاصی بودن منابع سرور پی ببرید نوع استفاده از مجازی ساز سرور می‌باشد.

 

انواع مجازی سازها

بعضی از مجازی سازها خصوصیت اشتراکی کردن منابع و بعضی دیگر فقط منابع اختصاصی و یا کرنل اختصاصی ارائه می‌دهند.

kvm از نوع مجازی سازهایی است که فقط منابع اختصاصی بر روی سرور اصلی ارائه می‌کند و نوع vmware esxi هم از نوع مجازی ساز اشتراکی است.

البته معمولاً سرورهایی که دارای منابع اختصاصی هستند دارای قیمت بالاتری نسبت به سرورها با منابع اشتراکی هستند.

مورد بعدی که باید هنگام خرید سرور مجازی به آن توجه کنید لوکیشن سرور اختصاصی می‌باشد.

به طور مثال اگر می‌خواهید با خرید سرور مجازی بر روی آن وب‌سایت میزبانی کنید باید این مورد را مدنظر داشته باشید که فاصله زمانی کشوری که سرور در آنجا قرار دارد با کشوری که قصد ارائه خدمات به کاربران آن‌ها را دارید دور نباشد.

معمولاً برای ارائه هاست خارجی، سرورهای کشور آلمان به دلیل پینگ مناسب و مسافت کم به ایران بیشتر مورد توجه می‌باشد.

از موارد دیگری که معمولاً برای استفاده از سرور برای کاربران حرفه‌ای‌تر ممکن است مهم باشد نوع پنل دسترسی به سرور است.

 

پنل دسترسی سرور

در مواردی بعضی از شرکت‌های هاستینگ از ارائه پنل مستقیم به سرور مجازی خودداری کرده که برای کاربران سطح پایین و متوسط ممکن است این مورد زیاد حائز اهمیت نباشد ولی برای کاربران حرفه‌ای‌تر این یک موضوع بسیار مهم محسوب می‌شود.

ممکن است کاربر در مواردی نیاز به تعویض آنی سیستم‌عامل و یا اعمال کارهای مدیریتی سطح بالاتر مثل ریبوت و خاموش و روشن کردن سرور باشد که باید حتماً دسترسی به سرور محیا باشد.

 

اهمیت انتخاب سخت افزار مناسب

و مورد مهم بعدی مقدار سخت‌افزاری است که برای پلن سرور شما لحاظ شده است، اگر قصد استفاده از سیستم‌عامل ویندوز بر روی سرور مجازی را دارید توصیه می‌شود مقدار رم سرور حداقل ۱ گیگ و سی پیو سرور هم ۲ هسته باشد.

اگر از لینوکس بر روی سرور مجازی استفاده می‌کنید رم ۵۱۲ مگابایت هم برای شما کافی خواهد بود چون این سیستم سبک‌تر بوده و استفاده از منابع را به صورت کنترل شده تری استفاده می‌کند.

میزان فضای هارد سرور هم دلخواه و با توجه به نیاز شما تعریف می‌شود.

اگر اطلاعات زیادی را بر روی سرور نگه‌داری می‌کنید باید از storage های بزرگیتر استفاده کنید.

چنانچه به دنبال سرعت بیشتری برای پاسخ‌دهی به درخواست‌های سرور هستید باید از نسل جدید هاردها با نام ssd استفاده کنید.

این نوع از ذخیره‌سازها به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های سطح بالا و همچنین عدم گستردگی استفاده به نسبت هاردهای قدیمی دارای قیمت‌های به مراتب گران‌تری هستند.

همچنین به دلیل گستردگی استفاده از هاردهای نسل جدید ssd امروزه کاربران زیادی، تمایل به خرید هاست nvme یا همان هاردهای پرسرعت دارند.

 

خرید هاست برای وردپرس

به دلیل استفاده گسترده وب‌سایت‌ها از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت محتوا لازم دیدم تا یک سؤال مهم کاربران که زیاد هم با آن برخورد می‌کنیم را همین‌جا پاسخ بدم.

سؤال مطرح شده این است که هاست وردپرس چیست و چه تفاوتی با هاست های دیگر دارد؟

اگر می‌دانید که هاست چیست پاسخی که برای شما در ادامه خواهم گفت بسیار ملموس خواهد بود.

هاست وردپرس در واقع فضای میزبانی هستش که بر روی سیستم‌عامل لینوکس و با نام هاست لینوکس هم شناخته می‌شود.

 

تفاوت هاست وردپرس با هاست معمولی

هاست وردپرس با داشتن منابع سخت‌افزاری قدرتمندتر نسبت به هاست معمولی قدرت بیشتری برای ارائه خدمات به سایت‌هایی دارد که از cms وردپرس استفاده می‌کنند.

بهترین هاست برای وردپرس هاستی است که اولاً ورژن php کنترل پنل کاملاً با ورژن وردپرس شما سازگاری داشته باشد.

مورد بعدی فعال بودن gzip compression بر روی سرور هستش، به دلیل این که وردپرس برای پاسخ‌دهی به درخواست‌های ارسالی کاربران حجم صفحات سنگینی را مجبور است لود کند وجود فشرده‌ساز یکی از الزامات برای هاست وردپرسی است.

مقادیر دو پارامتر max_connection_timeout و upload_max_file_size برای عملکرد صحیح وردپرس حتماً باید بر روی هاست به درستی تنظیم شده باشد.

اگر وب‌سایت شما با وردپرس ساخته شده و قصد تهیه هاست را دارید، حتماً با در نظر گرفتن موارد بالا اقدام به خرید هاست وردپرس نمایید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 

خرید هاست ایران

هاست‌های ایرانی به دلیل اینکه در داخل دیتاسنترهای ایرانی میزبانی می‌شوند دارای سرعت به مراتب بالاتری نسبت به هاست های خارجی هستند. دلیل آن هم فقط نزدیکی مکان سرورها به کاربران داخلی است و فاکتور اثرگذار دیگری دخیل نیست.

البته هاست‌های ایرانی دارای ضعف‌هایی هم هستند که بسیاری از مدیران سرور ترجیح می‌دهند از این نوع سرویس‌ها استفاده نکنند از جمله مشکلات رایج می‌توان به پایین بودن کیفیت، تحریم IP و به مشکل خوردن بعضی از سرویس‌ها نظیر گوگل آنالتیکس و یا عدم استفاده از سرویس ادوردز و…، سرعت پورت به مراتب کمتر نسبت به دیتاسنترهای خارجی، قطعی‌های بیشتر و همچنین پهنای باند محدود و گران اشاره کرد.

ولی خوب در زمان‌هایی شاید نیاز باشد که از این سرویس‌های میزبانی استفاده شود. اگر نیاز به خرید بهترین هاست ایران دارید می‌توانید از هر یک از سرویس‌دهنده‌هایی که در همین صفحه معرفی کردیم هاست ایرانی تهیه کنید.

 

خرید هاست ssd

اگر به دنبال خرید هاست پرسرعت هستید هاست ssd بهترین گزینه برای شما می‌تواند باشد. ssd یک نوع هارد پرسرعت و گران‌تر نسبت به هاردهای قدیمی SATA محسوب می‌شود ولی فوق‌العاده سرعت بالاتری دارد و ورژن جدیدتر ssd به نام Nvme بر روی هاستینگ‌های معروف به مشتریان عرضه می‌گردد.

البته فاکتورهای دیگری بر سرعت هاست از جمله نوع وب سرور، تعداد سایت‌های میزبانی شده، سخت‌افزار تأثیرگذار هستند. هاست ssd قیمت بالاتری نسبت به هاست های معمولی داشته ولی سرعت لود سایت شما را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

 

۱۰ شرکت برتر هاستینگ در سال ۱۴۰۰

خوب میریم سراغ معرفی ۱۰ تا از برترین شرکت‌های هاستینگ بر اساس معرفی سایت معتبر وب هاستینگ اینفو که می‌توانید از آن‌ها بهترین هاست ایرانی را خریداری کنید.

البته همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم معیار اصلی این سایت برای رتبه‌بندی تعدد ثبت دامین ها می‌باشد و ملاک خاص و تخصصی‌تری مدنظر قرار نگرفته است.

البته ما سعی سعی می‌کنیم به بررسی موارد فنی‌تری بپردازیم و شرکت‌ها را به صورت موشکافانه‌تری بررسی کنیم.

 

سرور پارس

تهیه بهترین هاست از شرکت سرور پارس

این شرکت که کار خود را از سال ۱۳۸۳ شروع کرده است و از قدیمی‌های صنعت هاستینگ محسوب می‌شود توانسته با تشکیل تیمی نسبتاً قوی و البته ساختار یافته در مباحث مارکتینگ رشد چشمگیری را این سال‌های اخیر نسبت به رقبای خود کسب کند و در سال ۹۷ با ثبت ۱۳۲۱۲ دامنه بین‌المللی در رتبه ۱ لیست قرار گیرد.

البته با بررسی‌های موردی که از این شرکت داشتیم نقاط مثبتی را در آن مشاهده کردیم که سعی می‌کنم به آن‌ها بپردازم.

سرور پارس در حوزه‌های متفاوتی فعالیت داشته و خدمات متعددی ارائه می‌کند از جمله خدماتی که این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • هاست دانلود
 • هاست بکاپ
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست
 • طراحی سایت

البته این شرکت پا را فراتر گذاشته و در زمینه سخت‌افزار هم فعالیت‌هایی دارد که در توضیحات این شرکت در وب‌سایت آن‌ها درج شده است.

 

پشتیبانی

با بررسی که از سیستم پشتیبانی این شرکت به صورت موردی داشتیم رضایت نسبی را کسب کردیم.

پشتیبانان اغلب روز فعال هستند و سعی می‌کنند پاسخ سؤالات شما را در زمان مناسب ارائه کنند، البته این مورد رو هم جا داره اضافه کنم چیزی که در بررسی تمامی هاستینگ‌ها دیدم و به شخصه اونو نمی‌پسندم پروسه‌ای کردن مراحل حل مشکل و یا حتی سؤالات ابتدایی شماست.

شما برای گرفتن جواب سؤالات خودتان از طرف هاستینگ‌ها مجبور به ثبت‌نام در سایت می‌شوید که خود این مورد به نظر من نارضایتی ایجاد می‌کند.

 

نقاط قوت

پشتیبانی نسبتاً مناسب

قیمت‌های به نسبت بهتر نسبت به بعضی از رقبا

ارائه هاست از دیتاسنترهای معتبر خارجی (هتزنر، رداستیشن) و داخلی (پارس آنلاین)

 

نقاط ضعف

عدم داشتن دیتاسنتر اختصاصی (البته این مورد نمی‌تواند یک ضعف فاحش محسوب شود ولی جز معیارهای ما در سنجش قرار دارد)

بکاپ هفتگی (در صورت نیاز به بکاپ روزانه این مورد می‌تواند نکته منفی محسوب شود)

 

 

هاست ایران

خرید بهترین هاست از شرکت hostiranاین شرکت که از قدیمی‌های صنعت هاستینگ بوده و عمر دامنه این سایت به ۱۵ سال می‌رسد توانسته با تشکیل تیمی بالغ بر ۵۰ نفر نفوذی بالا در این صنعت پیدا کند و رشد خالص بسیار بالایی را تجربه کند.

هاست ایران در سال ۹۷ با ثبت ۱۰۹۱۳ دامنه بین‌المللی در رتبه ۲ لیست قرار گرفته است.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه می‌شود در زیر آورده شده است:

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • هاست دانلود
 • هاست بکاپ
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست
 • مانیتورینگ
 • آموزش
 • طراحی سایت

پشتیبانی

در رابطه با پشتیبانی این شرکت به شخصه تجارب خیلی خوبی نداشتم از جمله تأخیر در پاسخگویی، پروسه‌ای کردن روند جواب دادن به سؤالات و کمی هم محافظه‌کارانه پاسخ دادن هستش که به آن برخورد کردم.

البته این نظر شخصی و تجربه‌ای است که برای ما رخ داده و ممکن است کاربران دیگر نظر دیگری داشته باشند.

 

نقاط قوت

وجود دیتاسنتر داخلی

تیم بزرگ و ساختار یافته

 

نقاط ضعف

عدم ارائه سرویس از دیتاسنترهای خارجی

قیمت نسبتاً بالای سرویس‌ها

اعمال محدودیت منابع روی سرویس‌های ارائه شده از جمله پهنای باند

بکاپ هفتگی (در صورت نیاز به بکاپ روزانه این مورد می‌تواند نقطه منفی محسوب شود)

 

ایران هاست

iranhost

شرکت ایران هاست نیز از قدیمی‌های این حوزه با قدمتی بیش از ۱۷ سال با ثبت رکورد ۵۷۰۹ دامنه ثبتی در رتبه سوم سایت وب هاستینگ اینفو قرار گرفته است.

در بررسی‌های اولیه مشکلاتی در ساختار سئو سایت دیده شد که برای من جالب بود که چطور همچنین مشکلات ابتدایی این‌چنینی ممکنه رخ داده باشد ولی خوب معیار اصلی ما برای سنجش نیست پس از این مورد می‌گذریم.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست لینوکس ابری ایران
 • هاست ویندوز ایران و خارج
 • میزبانی ایمیل
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست

پشتیبانی

وضعیت پشتیبانی این شرکت هم چیزی شبیه مابقی شرکت‌ها بوده البته تأخیر جزئی در پاسخ‌دهی وجود داشت ولی خوب زیاد نبود.

البته برای تست بهتر پشتیبان‌ها باید فنی‌تر به بحث نگاه کرد و هر شرکت را در شرایط بحرانی سنجید.

 

نقاط قوت

وجود دیتاسنتر اختصاصی داخلی

هاست ابری

بکاپ روزانه (این مورد یکی از نقاط قوت این شرکت نسبت به بقیه تا اینجای کار بود و همچنین از فاکتورهای اصلی مدنظر ما در این مقایسه)

 

نقاط ضعف

عدم ارائه هاست از دیتاسنترهای خارجی

قیمت بالای سرویس‌ها

اعمال محدودیت منابع روی سرویس‌های ارائه شده از جمله پهنای باند

 

میهن وب هاست

mihanwebhostخوب می‌رسیم به رده‌بندی چهارم لیست و شرکت میهن وب هاست، این سایت نسبت به رقبای قدیمی‌تر خود کمی تازه واردتر محسوب میشه و کار خودشونو از سال ۱۳۸۹ شروع کردن ولی با این وجود رشد بسیار بسیار خوبی نسبت به رقبای خود داشتند و توانستند با ثبت ۵۶۴۹ دامنه بین‌المللی در بین ۱۰ شرکت برتر هاستینگ در سال ۹۷ قرار بگیرند.

این شرکت در حوزه‌های متنوعی مشغول به فعالیت بوده و از نقاط قوتی که باعث فروش بیشتر آن‌ها نسبت به رقبا شده قیمت‌های رقابتی آن‌ها بوده است

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • طراحی سایت
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست

پشتیبانی

پشتیبانی نسبتاً خوبی در بررسی اولیه دیده شد، پاسخ سؤالات با احترام و سریع داده شد و طبق ادعای خود شرکت پشتیبانی ۷ روزه و ۲۴ ساعته هم به مشتریان داده می‌شود.

 

نقاط قوت

وجود دیتاسنتر اختصاصی داخلی

قیمت مناسب سرویس‌ها

 

نقاط ضعف

ضعیف بودن پورت و شبکه سرور داخلی شرکت (طبق تجربه‌ای خودم از استفاده از سرور مجازی این شرکت داشتم)

ضعف امنیت در سرویس‌ها

 

 

پارس دیتا

parsdataشرکت پارس دیتا نیز با قدمتی در حدود ۱۷ سال طبق اعلام خودشان ولی بررسی عمر دامنه ۱۶ سال رو نشان می‌داد توانسته است با ثبت ۵۳۷۶ دامنه در رتبه پنجمین شرکت هاستینگ برتر از نظر وب هاستینگ اینفو تبدیل شود.

این شرکت به نظر من بسیار چراغ خاموش کار کرده و مثل بسیاری از شرکت‌های دیگر سعی در گسترش بازار خود ندارد.

به نظر می‌رسد تارگت های این شرکت برای میزبانی قشر خاصی از افراد و یا سازمان‌ها باشند.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • کلوکیشن
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • پرتال اختصاصی

پشتیبانی

بخش پشتیبانی آنلاین در سایت دیده شد ولی پیامی برای بررسی داشتیم که متأسفانه پاسخی دریافت نکردیم، البته ممکن است در ساعات دیگر پاسخگو باشند.

 

نقاط قوت

قدیمی بودن

 

نقاط ضعف

محدود بودن سرویس‌های ارائه شده از جمله سرور مجازی و اختصاصی و هاست میزبانی فقط به داخل ایران

قیمت‌های بالا

عدم پشتیبانی آنلاین به موقع

محدودیت ترافیکی به علت ارائه سرویس‌ها از دیتاسنترهای ایرانی و محدود بودن پهنای باند سرویس‌ها

 

ایران سرور

خرید بهترین هاست از ایران سرور

در حال حاضر جز معتبرترین هاستینگ‌های ایران است و فعالیتش را از سال ۱۳۸۱ شروع کرده و تا الان به بیش از ۱۰۰۰۰۰ مشتری خدمات ارائه کرده است.

ایران سرور با داشتن خدمات متنوع و پشتیبانی قوی و بازاریابی قدرتمندی که در وب انجام داده است تنوانسته بخش اعظمی از بازار هاستینگ کشور را تصاحب کند.

تجربه شخصی مدیر سرور از سرویس‌های هاستینگ ایران سرور ضعف در آپتایم و سرعت را نشان داده است که همین امر سبب جا به جایی اجباری هاست وب سایت مدیر سرور شد.

از مزایای قدرتمند ایران سرور می‌توان به پشتیبانی خوب با میانگین زمان پاسخگویی کمتر از ۱ ساعت در تمامی روزهای هفته اشاره کرد.

گویا ایران سرور روی سرویس‌های خود ۱۴ روز ضمانت بازگشت وجه را ارائه می کند. در صورتی که بعد از گذشت دو هفته از سرویس میزبانی خود رضایت نداشتید، می‌توانید هزینه خود را پس بگیرید.

 • هاست لینوکس
 • هاست ویندوز
 • هاست دانلود
 • هاست ابری
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور اختصاصی و سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • لایسنس
 • هاست پایتون

 

نقاط قوت

ارائه هاست مخصوص وردپرس، جوملا، مجنتو و پرستاشاپ

ارئه بهترین هاست برای فروشگاه های اینترنتی

تنوع زیاد خدمات و سرویس ها متناسب با نیاز کاربران

پشتیبانی خوب و سریع

ارائه گواهی SSL رایگان

 

نقاط ضعف

قیمت گذاری بالا

آپتایم پایین

کندی سرعت

بکاپ هفتگی

 

وب رمز

شرکت هاستینگ وب رمز

این شرکت در حدود ۱۴ سال فعالیت در صنعت میزبانی وب اکنون با ثبت ۲۴۹۸ در رده‌ی هشتم این لیست قرار گرفته است و طبق بررسی‌های انجام شده نقاط ضعف و قوتی مشاهده کردیم را برای شما شرح خواهیم داد.

 

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • میزبانی وب
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • نمایندگی هاست
 • طراحی و توسعه

پشتیبانی

پشتیبانی آنلاین در این سایت وجود دارد و اغلب مواقع در دسترس کاربران هستش و فقط زمانی که بررسی‌های موردی رو انجام می‌دادیم تأخیر در پاسخگویی وجود داشت که البته زیاد نبود و ممکن است دلیل آن تعداد کم نیروهای پشتیبانی و یا شلوغی ترافیک پاسخگویی باشد.

 

نقاط قوت

قیمت نسبتاً مناسب

بکاپ منظم روزانه و هفتگی و ماهانه بر اساس اعلام خود شرکت

 

نقاط ضعف

ضعف در پشتیبانی

 

شرکت میزبان فا

شرکت میزبان فا

شرکت میزبان فا یکی از هاستینگ‌های به نسبت تازه تاسیس که از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را شروع کرده است؛ این شرکت با استفاده از استراتژی‌های دقیق بازاریابی اینترنتی همچون سئو و ایمیل مارکتینگ توانسته است به بیش از ۳۰۰۰۰ مشتری دست یابد که موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب می‌شود.

داشتن خدمات متنوع و ارائه هاست وردپرس با کانفیگ‌های مخصوص نمونه بارز تفاوت این شرکت به نسبت رقباست که باعث شده درصد زیادی از وب‌سایت‌هایی که از سایت‌ساز وردپرس استفاده می‌کنند جذب این شرکت شوند.

پاسخگویی سریع به تیکت‌های پشتیبانی نمونه دیگری از نقاط قوت این شرکت محسوب می‌شود.

از نقاط ضعف این شرکت بالا بودن هزینه سرویس هاست. داشتن خدماتی نسبتا متوسط با هزینه‌های بالا باعث شده درصد زیادی از مشتریان احتمالی از خرید سرویس‌ها پشیمان شده و یا بعد از ماه‌های اول سرویس خود را لغو کنند.

آخرین زمانی که این شرکت را مورد بررسی قرار دادیم داشتن ضمانت بازگشت وجه ۷ روزه جز نقاط قوت این شرکت خودنمایی میکرد که جز تمایزات آن‌ها به نسبت دیگر شرکت‌ها بود. البته الان از وجود این مورد بی‌خبر هستیم ولی اگر قصد تهیه هاست را از این مجموعه داشتید حتما به این مورد توجه کنید.

در آخر نیز می‌خواهیم یک مورد از تجربه و البته به دور از هرگونه جهت‌گیری و بر اساس تجربه خودمان از استفاده سرویس‌های این شرکت را خدمت شما بیان کنیم.

مدیر سرور حدود ۴ ماه استفاده از خدمات مجموعه میزبان فا به دلیل کندی لود سرور و بالا بودن میزان TTFB مجبور به جا به جایی هاست خود از این شرکت شد که باعث افت رتبه سئو در زمان استفاده از سرویس‌های این شرکت بود. البته باید اضافه کنم قطعی‌های کوچک ولی مکرر سرور نیز یکی دیگر از دلایل عدم همکاری مجدد مدیر سرور با شرکت میزبان فا بود.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • هاست ایران
 • هاست ووکامرس
 • هاست وردپرس
 • هاست ابری
 • ثبت دامین
 • هاست دانلود

 

نقاط قوت

ارائه هاست ابری

ارائه هاست دانلود با فضای هارد قابل قبول

ارائه هاست سی پنل

ارائه هاست مخصوص وردپرس

پشتیبانی خوب و به موقع

ارائه بکاپ‌گیری منظم روزانه و هفتگی

ارائه گواهینامه SSL رایگان

 

نقاط ضعف

قطعی مکرر

میزان TTFB بالای سرورهای ایران

عدم ارائه هاست خارج

قیمت بالای سرویس‌ها

 

پرشین تولز

persiantools

خوب به آخرین سایت در رنک ۱۰ تایی سایت وب هاستینگ اینفو با ۲۲۰۴ دامنه می‌رسیم.

این وب‌سایت که دارای یک انجمن بسیار فعال و قدیمی است توانسته در این بازار سهمی را از آن خود کند که به‌شخصه معتقدم بازار این سایت را کاربران فعال در انجمن این شرکت تشکیل می‌دهند و مارکت خوبی برای این شرکت بوده است.

دامنه این وب‌سایت با ۱۵ سال قدمت یکی از قدیمی‌های این حوزه محسوب شده و بسیار هم بی‌سروصدا فعالیت می‌کنند البته از تبلیغات هم درامدهای خوبی کسب می‌کنند.

لیست خدماتی که به طور کلی توسط این شرکت ارائه شده:

 • میزبانی وب
 • خدمات ثبت دامنه
 • سرور مجازی
 • گواهینامه ssl
 • طراحی سایت

پشتیبانی

پشتیبانی آنلاین در این سایت وجود داشت ولی متأسفانه کسی در بررسی‌های ما پاسخگو نبود.

 

نقاط قوت

بکاپ روزانه

انجمن گفتگو

 

نقاط ضعف

عدم پشتیبانی آنلاین و به موقع

قیمت‌های نسبتاً بالا

 

جمع‌بندی

سعی کردیم در این مقاله جامع ۱۰ شرکت برتر هاستینگ ایرانی را در جزئیات با هم مقایسه کرده و چکیده‌ای از مهم‌ترین نقاط قوت و ضعف هر شرکت را برای شما گرداوری کنیم.

با مطالبی که در این مقاله برای شما قرار دادیم حالا می‌توانید بهترین هاست های ایرانی را شناسایی کرده و با دید بازتری اقدام به خرید هاست کرده و میزبان بهتری را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.

البته باید متذکر شوم تمامی مطالب ارائه شده بر اساس تحقیق‌های مستقیم ما از خود شرکت‌های هاستینگ و بر اساس تجارب ما و یا کاربرانی بوده است که از این شرکت‌ها خدماتی را دریافت کرده بوده‌اند.

نکته بسیار مهم: اگر به دنبال خرید بهترین هاست ایران هستید باید بر اساس نیازهای خود اقدام به خرید کرده و نقاط قوت و ضعف هر شرکت را که در این مقاله برای شما درج کردیم را مدنظر داشته باشید و به هیچ عنوان قیمت سرویس نباید ملاک اصلی شما برای خرید هاست باشد.

 

اشتباه نکنید

اگر سایت شما دارای اطلاعات ارزشمندی است و یا دارای کاربران زیادی بوده و برای شما توجیه اقتصادی دارد به هیچ عنوان به دنبال خرید هاست ارزان نباشید و اولویت خود را بر روی کیفیت سرویس، پشتیبانی و اعتبار شرکت بگذارید.

اگر می‌خواهید یک وب‌سایت جدید راه‌اندازی کنید می‌توانید کمی ملاک‌های خود را تغییر دهید و برای شروع اولویت شما می‌تواند خرید هاست ارزان باشد.

به دلیل اینکه دیتاهای شما دارای ارزش خاصی نبوده و در صورت رشد و پیشرفت سایت، می‌توانید در آینده سرویس خود را تغییر دهید و از یک هاستینگ معتبر هاست تهیه کنید و یا پلن خود را تغییر دهید.

در آخر نیز از شما کاربر گرامی و محترم مدیر سرور متشکریم که این مطلب را مطالعه کردید و با همراه بودید.

لطفا نظر بدهید: اگر تجربه خاصی از همکاری با شرکت‌های هاستینگ دارید خوشحال می‌شویم در پایین همین مقاله در بخش نظرات، ما را از آن‌ها مطلع کنید تا بتوانیم با انتشار آن‌ها در سایت به دیگر کاربران در هنگام خرید بهترین هاست ایران کمک کنیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱۰

40 دیدگاه برای “10 شرکت برتر هاستینگ ایرانی در سال 1400 [ +بهترین هاست ]

 1. blank
  دوست سایت شما گفته:

  درود
  مطلب شما خوب بود ولی بنظر میاد با دید یکسان به همه نگاه نکردین . یعنی برتینا که یه زمانی باهاش همکاری داشتین اصلا تو ۱۰ تا قرار نمیگیره !!!؟ لطفا دلیل این که برتینا تو لیست شما نیست رو بگین

  سپاس

  • blank
   حسین محمدپور گفته:

   سلام

   این آموزش بر اساس آماری هستش که هر ساله سایت وب هاستینگ اینفو ارائه میشه دوست گرامی مگر نه شرکت های بسیار خوبی هستند که در این لیست نیستند و ما فقط به آمار این سایت برای نوشتن مقاله بسنده کردیم.

 2. blank
  سینا گفته:

  با سلام خدمت شما
  بنده مدتی هست که از سپهران هاست استفاده میکنم واقعا از نظر قیمت و پشتیبانی سرویس ها فوق العاده هست
  پیشنهاد میکنم شما هم یه سری به این سایت بزنید

  • blank
   حسین محمدپور گفته:

   ملاک اصلی شما برای انتخاب این هاستینگ چیه؟فکر کنم تازه کار هم هستند و قطعا نمیشه راجبشون نظر قطعی داد باید دید کسی با این سرویس دهنده کار کرده اصلا یا خیر

 3. blank
  معین گفته:

  سلام
  آمار وب هاستینگ اینفو اصلا شاخص درستی برای بررسی نیست. این آمار بر اساس نیم سرورها بدست میاد که کلا مشکل داره و در هیچ جای دنیا شاخصه مهمی نیست.

  • blank
   حسین محمدپور گفته:

   سلام کاملا درست می فرمایید اصلا ملاکی بر کیفیت سرویس های ارائه شده این شرکت ها نیست و ما فقط این سایت رو ملاکی قرار دادیم تا بتوانیم گستره بررسی خودمان را محدود به این شرکت ها کنیم هر چند ممکن است در این لیست نام برخی از شرکت ها قرار نگرفته باشد که سعی میکنیم به مرور لیست رو کامل تر کنیم.

 4. blank
  حمید گفته:

  شما فقط به از لحاظ قدیمی بودن هاستینگ ها رو رتبه بندی کردید در صورتی که شرکت های هاستیک جدید با سخت افزار بروز و جدید خدمات بهتری رو نسبت به این هاستینک ها ارائه می کنن.

  • blank
   حسین محمدپور گفته:

   سلام

   خیر مبنا اصلا قدیمی بودن سایت ها نیست و ما اساس رو آمار سایت وب هاستینگ اینفو قرار دادیم و بر اساس این سایت به تحلیل پرداختیم.

   اگر شما تجربه دقیقی از هر سرویس دهنده دیگه دارید لطفا برای ما ارسال کنید تا در بخش نظرات منتشر کنیم.

 5. blank
  eghbali.sam گفته:

  با سلام و تشکر از انتشار این مطلب مفید.
  بنده از هاستینگ ها و سرور های مجازی شرکت های زیادی تو ده سال گذشته استفاده کردم هم داخلی و هم خارجی اونهایی که الان یادمه ایناست: سرور پارس – وب داده- وی پی اس گروپ – میزبان فا – نت آرام – هانوفر آی تی – بربید سرور – نوین وی پی اس – پردیس هاستینگ – آذر آنلاین- Ipage و hostgator

  بنظر بنده توی ایرانی هایی که تجربه کاری باهاشون رو دارم میزبان فا فعلا بهترینه : دلیل: قیمت مناسب – امکان خرید هاست ماهیانه – پشتیبانی عالی (نمیخوام اسم هاستی رو بیارم که توی لیستم هست و اگر ۳ صبح هم تیکت بدی سریع جواب میده اما فردی که اونور خط داره با شما میچته بسیار بسیار مبتدیه و پاسخی نداره و فقط میگه شما رو به بخش پشتیبانی ارجاع میدهم 🙂 یا پاسخ برخی هاشون اینه که از یک طراح وب کمک بگیرید و مشکل رو از گردن خودشون ساقط میکنن) در میزبان فا وقتی تیکتی میدی که سایتم دان شده و پینگ گرفتم و مشکل از سروره _ طرف میپذیره و زود رسیدگی میشه و در نهایت رفع ایراد میکنن و به دروغ نمیگن که نه مشکل از خودتون بوده وسرور ما مشکلی نداره.

  برای من مهم نیست طرف در همون لحظه بهم جواب بده مهم اینه جواب منطقی و درخوری بده طوری که شعور من رو زیر سوال نبره

  از شرکتی وی پی اس گرفته بودم صاحب اون شرکت حافظه موقت لینوکس (Swap ) رو بسته بود و دائما سرور دان میشد وقتی متوجه این مورد شدم و ازشون علت رو جویا شدم پاسخش این بود: ” برخی ها زرنگن نیاز به سرور مجازی ۸ گیگ دارن بعد میان از ما ۲ گیگ میخرن و باقیشو از حافظه موقت میکشن ما مجبوریم اینکار رو بکنیم” وقتی این پاسخ رو شنیدم منی که خیلی مبتدی نبودم هم تعجب کردم که کدوم مدیر سروری اینقدر میتونه ناآگاه باشه که از حافظه سرعت پایین روی هارد استفاده کنه مگه منطقیه؟ یادمه وقتی از اونجا مهاجرت کردم طرف ایمیل میداد که به ما بگید کجای کارمون خطا بوده و واقعا متجبم که وقتی تیکت میدی سر سری میگیرن و دلیل های عجیبی میارن. این همه محدود کردن هاست که باعث دان شدن سرورهاشون میشه.

  در کل بنظر من بایست در ارزیابی ها یک ایتم با نام “امکان خرید ماهانه سرویس” هم ملاک باشه چرا که شرکتی که این مدل هاست بفروشه قطعا اولا به سرویسش و کیفیتش ایمان داره و دوما برای مشتری ارزش قائله که سرویس رو تست کنه و اگر خوب بود تمدیدش کنه.

  توی هاستینگ هایی که نام بردم بهترینش میزبان فا هست – از وب داده هم نسبتا راضی بودم اما از لحاظ فنی نتونستن روی سرور مجازی کمکم کنن و از سرور پارس فقط یک هاست دارم که دامنه هایی که برای فروش دارم رو اونجا قرار دادم و بنظر من در همین حد مناسبه – توی خارجی ها هم هاست گاتور بر خلاف تبلیغات گسترده دارای بدترین نوع سیستم پشتیبانیه و هزار تا سوال میپرسه تا شما رو به یک پشتیبان متصل کنه که خودتون منصرف خواهید شد و بر عکس Ipage فوق العاده ست اما بزرگترین بدیش اینه که دامنه های آی آر رو حتی برای پارک کردن هم قبول نمیکنه. (این تجربیات بنده در این زمینه بود).

  در زمینه کانفیگ سرور هم از دو شرکت کمک گرفتم یکی ۴۰ هزار تومان و دیگری۷۵ هزار تومان ازم گرفتن (حدودا ۴ سال پیشه) یکیشون خیلی تو نت شلوغ میکنه و خودش رو استاد انجینکس میدونه ولی شاید باورتون نشه توی بارگذاری اولین هاستم. وب سرورش دان شد و اون روز بود که فهمیدم کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من و خودم دست و پا شکسته برای کانفیگ اقدام کردم و توی این زمینه علاوه بر سایت های خارجی از دو سایت بسیار بهره بردم یکیش نت ارام و دومیش که بسیار بروز بود همین وبسایت مدیر سرور بوده که بنظرم فنی ترین در ایرانه

  و یک مورد هم در مورد تقویت هاست از قلم افتاد و اون استفاده از سی دی ان هاست مثل کلود فلر و یا آب روان – که حتی اگر سرور دان باشه سایت شما رو لایو به بازدید کننده نشون میده و میتونه ضعف هاست رو در شرایطی دان شدن پوشش بده.

  یکی دیگر از موارد بدی هاست های ایران اینه : اگر شما روی سوشال مدیا بصورت اتوماتیک فعال باشید مثلا یک پلاگین دارید که پست های شما رو اتوماتیک به صفحه تون تو فیس بوک میفرسته ، در هاست های ایران بخاطر مشکل ف ی ل ت ر بودن اونها اطلاعات ارسال نمیشه و شما بایستی دستی روی شبکه های مجازی کار کنید.

  بابت طولانی شدن مطلب پوزش میخوام
  ازتون بسیار متشکرم

  • blank
   ایمان گفته:

   مطمئن هستم بخش دوم حرفاتون میهن وب هاست بوده اون سایت الان ازشون سرویس دارم. واقعا بد به معنای واقعی بد و از سخت افزار و کانفیگ بدی استفاده میکنن و پشتیبانی اصلا جواب درستی نمیده اما ۳ شب هم پیام بدی جواب میگیری اما پوچ و بی ارزش.

 6. blank
  mohsen گفته:

  تجربه خرید هاست از پارس وب هاست
  سلام.

  من از پارس وب هاست سرویس خریدم و بسیار پشیمان هستم. زنگ میزنم پشتیبانی از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر تیکت را جواب نداده زنگ زدم شرکت میگه در صف انتظار هستید !!!!

  آخه سایت با رنک ۱۳۸ هزار چندتا تیکت در روز داره که من بعد از ۸ ساعت هنوز تو صفم ؟؟

  زنگ زدم به خود پشتیبان سرور مجازی میگه تیکتتون را به روز کردم کارشناس مربوطه جواب بده. ( از بس این جمله تکراری را میگه نفهمید که من شماره مستقیم خودش را گرفتم. یعنی این شرکت فقط یک پرسنل داره )

  • blank
   حسین محمدپور گفته:

   سلام

   مدیر سرور به هیچ عنوان نظراتی که در بخش کامنت سایت ارسال می شود را تایید و تکذیب نمی کند و ما فقط بازتاب دهنده نظرات کاربران سایت هستیم.

   موفق باشید

 7. blank
  naser گفته:

  من از پرداز آی تی سرویس میگرفتم واسه سایتای مشتریام. به شدت پشتیبانی ضعیفی داره هم از نظر اخلاقی، تخصصی و هم از نظر زمان پاسخ دهی.
  پیشنهادم اینه که به هیچ وجه کیفیت رو فدای قیمت نکنید و از این سرویس دهنده های ضعیف که اعتبارتون رو خراب می کنند استفاده نکنید.

 8. blank
  چت روم گفته:

  واقعا استفاده کردم هزاران سوالم توی این مطلبتون جواب داده شد خیلی جامع و کامل بود خسته نباشید موفق باشید

 9. blank
  فرجی گفته:

  سلام
  شما ۱۰شرکت برتر از لحاظ آماری را بیان کردید ولی از لحاظ کیفی رده بندی نکردید ممکنه در این زمینه هم مطلبی ارائه دهید شرکت های جدیدی هستند که سرویس های خوبی هم میدهند . این شرکت ها را هم معرفی کنید.
  نظرتان در مورد شرکت میزبان فا چیست؟
  لطفا در ایمیل بیان کنید.
  با تشکر فرجی

 10. blank
  محمد علی نیا گفته:

  با سلام ممنون از مطالب خوبتون ولی شرکت هاست نگار از تمامی شرکت های که اینجا درج شده من بهتره از نظر من ازشون چند وقته سرویس دارم واقعا عالیه هاست نگار

 11. blank
  مریم فرجی گفته:

  تمام شرکت هایی که معرفی کردید فقط یکی دوتاشون خوب هستند بقیشون غیر حرفه ای هستند من از اکثراشون خرید کردم شرکت های خوب هم معرفی کنید

  • blank
   حسین محمدپور گفته:

   سلام
   این نظر شخصی شماست، ولی نظر فنی ما چیز دیگری هستش اتفاقا شرکت های بسیار خوبی در این لیست هستند که ما حتی پیشنهاد خرید از اونها رو هم دادیم به خوانندگان

 12. blank
  خلیل نقیاری گفته:

  از مشکلات خیلی بد میزبان فا اینه که بک اپ هفتگی میگیره خوب یه سایت حرفه ای فعالیت های زیادی توی یک هفته انجام میده بعد و اگر اتفاقی بیوفته تمامی زحمتاتش هدر میده هاستینگ هست که بک اپ روزانه بگیره تا تایم کمتری از هفتگی باشه حداقل؟؟؟؟

 13. blank
  محمدرضا گفته:

  ایران سرور بدترین هست. من خودم سرور اختصاصی دارم اونجا که هر روز دان میشن
  قیمت ها بالا
  سرعت پشتیبانی بسیار ضعیف
  میزان دانش پشتیبان ها واقعا زیر ۰
  و الان داشتم برای انتقال سرور خودم دنبال جای مناسب میگشتم که به این مقاله برخورد کردم.
  نظر شخصی من ایران سرور بدترین انتخاب هست.

 14. blank
  محسن علیزاده گفته:

  سلام دوستان
  همین امروز برای سال چهارم، هاستم رو در میزبان فا تمدید کردم چون ازشون بسیار راضی هستم

 15. blank
  محسن ابراهیمی گفته:

  آقا تو رو خدا میهن وب هاست رو معرفی نکن :/
  بدترین تجربه هاستینگم رو داشتم ازشون!
  میزبان فا هم اصلا تجربه خوبی نداشتم.
  هاست دی ال فوق العاده بوده تجربه م. قبلا نمیشناختمش. ولی فقط سایت پربازدیدهامو بردم روی هاست دی ال.
  هاست های متوسطم رو گنجه هاست میزبانی میکنه.
  گنجه هاست هم خیلی خوبه. البته من فقط سرور مجازی گرفتم ازش و هاست وردپرس. ولی پشتیبانی جفتشون (هاست دی ال و گنجه هاست) خیلی خوب بود.

 16. blank
  فاطمه گفته:

  سلام واقعا شرکت هایی هستن که تازه راه اندازی شدن و البته خودشون قبلا کارمند شرکت های بزرگ بودن و من به شخصه ۵ ساله با باران سایت کار میکنم و واقعا بهترین بوده پیشنهاد میکنم هاست و کنترل پنل و نحوه پاسخگویشون رو تست کنید و اینکه کلی خدمات دیگه دارن که شما دیگه نیاز نیست به شرکت های دیگه مراجعه کنید

 17. blank
  حسین گفته:

  سلام.خسته نباشید با تشکر از اطلاعات مفیدی که بیان کردین.در مورد خرید سرور مجازی برای خرید سرخطی در بورس چه سایتی رو پیشنهاد میکنید

  • blank
   پیمان محمدپور گفته:

   سلام و ارادت
   متاسفانه در این مورد همکاری با سایت خاصی نداشتیم ولی با یک جستجو ساده و البته تماس با شرکت مربوطه می توانید سرور موردنظرتان را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی خود را در کمتر از 1 ساعت سئو کنید

ویدیوی رایگان وبینار سئو فروشگاه‌های اینترنتی
ویدیو این وبینار با ارزش ۲۰۰ هزار تومان فقط تا ۴۸ ساعت رایگان می باشد
دنلود فایل ویدیو
نگران نباشید، ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
close-link
وبینار Ahrefs ابزاری برای جاسوسی از سئو رقبا (دیده‌بانی مخفی)ثبت نام رایگان
+