هشتگ چیست و چگونه باعث افزایش فالوور می‌شود؟

هشتگ چیست

هشتگ چیست و با آن چه کاری می‌توان کرد؟ هشتگ یا # به یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده است؛ اما بسیاری از افراد هستند که هنوز از این علامت استفاده نکرده و حتی با کاربرد آن آشنایی ندارند؛ بنابراین اگر این سؤال که هشتگ چیست و چه کاربردی دارد، ذهن شما را هم به خود مشغول کرده است تا انتها با این مقاله همراه شوید.

در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به زبان ساده به اهمیت تجاری هشتگ‌ها و تأثیر آن‌ها در بازاریابی بپردازیم.

هشتگ یک روش بسیار کارآمد در دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود که می‌تواند مخاطبان یک موضوع مهم را به راحتی هدف قرار داده و محتوای شما را در دید آن‌ها قرار دهد.

 

هشتگ چیست؟

هشتگ نوعی برچسب برای یک محتوا است. با استفاده از این نماد افراد می‌توانند به‌سرعت به مطالب مرتبط با یک موضوع دسترسی پیدا کنند. هشتگ‌ها بیشتر در شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارند. این نماد برای نخستین بار در توییتر مورد استفاده قرار گرفت؛ اما در حال حاضر می‌توان آن را در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک نیز مشاهده کرد.

اگر بخواهیم معنای لغوی هشتگ را بررسی کنیم، باید بگوییم که در انگلستان و ایرلند به علامت # هش گفته می‌شود؛ بنابراین از نظر لغوی هشتگ به معنای برچسب یا عبارتی است که از یک علامت هش در ابتدای آن استفاده شده است.

هرکسی می‌تواند در خلال یا انتهای محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند، یک یا چند برچسب هشتگ را اضافه کند. به این ترتیب افراد دیگری که به دنبال محتواهایی با این موضوعات می‌گردند، می‌توانند با جستجوی این برچسب‌ها در همان شبکه اجتماعی به محتویات مشابه با آن دسترسی پیدا کنند.
هشتگ راهی برای ابراز احساسات مردم - هشتگ چیست

هشتگ‌هایی که در شرایط بحرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در واقع راهی برای ابراز احساسات مردم یا شرکت آن‌ها در یک کمپین است. به علاوه در چنین شرایطی به راحتی می‌توان با جستجوی هشتگ‌های مربوط به این موضوع، اطلاعات به‌روزی را درباره حادثه‌ای که اتفاق افتاده است به دست آورد.

با این وجود کاربرد هشتگ‌ها تنها به راه‌اندازی جریان‌های بزرگ خبری محدود نمی‌شود. بازاریابان مشاغل کوچک سنت‌های موجود استفاده از هشتگ را شکسته و روش‌هایی را برای استفاده از این ابزار شبکه‌های اجتماعی ابداع کرده‌اند.

در ادامه بیشتر این جنبه از کاربرد hashtag را موردبررسی قرار می‌دهیم؛ اما پیش از آن می‌خواهیم درباره چیزهایی صحبت کنیم که فهم چیستی و چرایی هشتگ را برای ما آسان‌تر می‌کنند.

 

چگونه می‌توان از هشتگ استفاده کرد؟

هشتگ‌ها ابزارهای ساده‌ای هستند؛ اما برای استفاده از آن‌ها باید برخی موارد فنی را بدانید.

 

نباید فاصله‌ای میان کلمات وجود داشته باشد.

هشتگ می‌تواند یک کلمه، مخفف، عبارت یا ترکیبی از اعداد و حروف باشد. اگر از یک عبارت برای هشتگ استفاده می‌کنید، نباید فاصله‌ای میان کلمات وجود داشته باشد. همه حروف و کلمات در هشتگ باید بدون فاصله از هم قرار بگیرند.

همچنین در هشتگ نمی‌توانید به جز علامت # و _ از علائم نگارشی دیگر استفاده کنید. می‌توانید از علامت آندرلاین یا _ برای پر کردن فاصله میان کلمات استفاده کنید تا عبارت موجود در هشتگ خواناتر شود. هرگز نمی‌توان هشتگی ایجاد کرد که به طور کامل از عدد ساخته شده باشد. در چنین ترکیبی حداقل باید یک حرف وجود داشته باشد.

 

با نماد # عبارت خود را آغاز کنید

برای ایجاد هشتگ‌ باید از علامت مخصوص آن یعنی# در ابتدای عبارت خود استفاده کنید. این علامت می‌تواند به طور مستقیم و بدون ایجاد هیچ فاصله‌ای به وسیله حروف یا اعداد دنبال شود.

 

هشتگ شخصی خود را ایجاد کنید

هر کسی می‌تواند یک هشتگ مخصوص به خود داشته باشد. تمام کاری که باید برای ایجاد هشتگ کنید، این است که بر روی معنای آن فکر کنید. سپس می‌توانید با انتخاب عبارت مناسب آن را درون متن یا انتهای محتوای خود به کار بگیرید.

معمولاً هشتگ‌ها را به انتهای پیام اضافه می‌کنند؛ اما می‌توانید در هر جایی از پیام از آن استفاده کنید. البته به شرطی که خوانایی متن را از میان نبرد. نیازی نیست که هشتگ خود را برای شخصی‌سازی در جایی به نام خود ثبت کنید؛ زیرا دیگر استفاده از فهرست‌های هشتگ منسوخ شده است.

 

هشتگ منحصربه‌فرد را به کار بگیرید

اگر فکر می‌کنید که هشتگی کاملاً جدید اختراع کرده‌اید، ابتدا باید آن را در شبکه اجتماعی که قصد انتشار پیام خود در آن را دارید، جستجو کنید. در بیست و پنج درصد از موارد هشتگی که تصور می‌کنیم کاملاً منحصربه‌فرد است برای مقاصد دیگر استفاده شده است.

اگرچه در حال حاضر هیچ قانونی برای استفاده از هشتگ تکراری وجود ندارد؛ بنابراین هیچ مانعی برای استفاده از هشتگی که پیش از این مورد استفاده قرار گرفته است، وجود ندارد.

اما انجام این کار علاوه بر سردرگمی مخاطب این تصور را در ذهن او تداعی می‌کند که شما قصد ربودن بحث‌های دیگران را دارید؛ بنابراین بهتر است از هشتگ منحصربه‌فرد استفاده کنید.

برای اطمینان از منحصربه‌فرد بودن هشتگ خود باید نام‌های کاربری را نیز چک کنید. هشتگ شما نباید با نام کاربری موجود در شبکه‌های اجتماعی یکسان باشد. چرا که این کار از دید مخاطب دزدیدن نام تجاری یک فرد دیگر تلقی خواهد شد؛ اما در مفهوم منحصربه‌فرد یک استثنا وجود دارد.

برخی از افراد از هشتگ‌هایی با موضوع عمومی استفاده می‌کنند. این نوع هشتگ‌ها هیچ مالکی ندارند. در نتیجه استفاده از آن‌ها هیچ سردرگمی یا گمان بدی را در ذهن مخاطب ایجاد نخواهد کرد.

 

هشتگ‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که به راحتی قابل‌فهم و به خاطر سپردن باشند

بهتر است هشتگ‌ها را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. این مورد در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر که تعداد کاراکتر محدودی را در اختیار شما می‌گذارد، بسیار اهمیت دارد. بهتر است از یک کلمه، عبارت یا مخفف قابل درک برای هشتگ خود استفاده کنید.

هشتگ‌های طولانی معمولاً تلفظ دشواری دارند یا به سختی به ذهن سپرده می‌شوند. همچنین استفاده از آن‌ها برای سایر افراد نیز دشوار است. در نتیجه بهتر است از یک هشتگ کوتاه استفاده کنید.

 

چگونه از هشتگ تکراری استفاده کنیم؟

انجام این کار بسیار ساده است. تنها کافی است شما عبارت مربوط به آن هشتگ را در انتهای پیام خود تایپ کنید. به این ترتیب به مخاطب خود خواهید فهماند که در حال اشتراک مطلبی مرتبط با این موضوع هستید. در نتیجه همه علاقه‌مندان به این موضوع می‌توانند با جستجوی آن هشتگ مطالب شما را مشاهده کنند.

 

چه موقع نباید از هشتگ استفاده کرد؟

استفاده از هشتگ‌های مختلف در یک پیام را آلودگی هشتگ می‌نامند. معمولاً توصیه می‌شود حداکثر از دو هشتگ در پیام خود استفاده کنید تا محتوای شما قابل‌خواندن باشد. اینکه فقط برای جلب‌توجه از یک هشتگ نامربوط استفاده کنید، یک اخلاق بد در زمینه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

همیشه مطمئن باشید هشتگی که استفاده می‌کنید، با موضوعتان تناسب دارد؛ زیرا در بسیاری از این موارد ممکن است افراد گزارش اسپمر بودن صفحه شما را ارسال کنند.

 

چگونه از هشتگ‌ها برای انجام کارهای بازاریابی استفاده کنیم؟

روش‌های زیادی برای استفاده از هشتگ در تجارت شما وجود دارد که ما در این مقاله به پنج مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم. با استفاده از این پنج روش مشاغل کوچک می‌توانند برای توسعه کسب‌وکار خود از هشتگ کمک بگیرند. این هشتگ‌ها می‌توانند شخصی بوده و یا توسط دیگران استفاده شده باشند؛ اما نکته مهم اینجا است که استفاده از این شیوه در بازاریابی به صورت رایگان یا با پرداخت یک بودجه کم امکان‌پذیر است.

 

تجارت خود را از طریق یک مسابقه به بازار عرضه کنید

شما می‌توانید برای جذب مخاطب یک مسابقه راه‌اندازی کنید. حال از هشتگ‌ها به عنوان دروازه ورود افراد به این مسابقه کمک بگیرید. به این ترتیب می‌توانید تعداد بازدیدهای پست و حتی تعداد دنبال کننده‌های خود را افزایش دهید.

البته اگر از فیس بوک استفاده می‌کنید باید درباره اجرایی کردن مسابقات محتاط عمل کنید؛ زیرا فیس بوک در چنین مواردی قوانین سخت‌گیرانه‌ای را در نظر گرفته است؛ اما انجام این کار در توییتر و اینستاگرام آسان است.

 

با افرادی که از هشتگ‌های یکسان استفاده می‌کنند شبکه شوید

به عبارت بهتر می‌توانید از هشتگ‌های مشترک برای ارتباط با دیگر افرادی که در زمینه کاری شما در حال فعالیت هستند، استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و بازدید خود را بالا ببرید.

 

برای برگزاری چت توییتر از هشتگ استفاده کنید

توییتر یک پلتفرم بسیار بزرگ و باز است که شما می‌توانید در آن گفتگوی متنی برگزاری کنید؛ اما برای اینکه بتوانید محدوده افراد مجاز به شرکت در این گفتگو را تعیین کنید، از هشتگ استفاده نمایید. برای این کار می‌توانید از یک هشتگ مختصر استفاده کنید تا همه افراد حاضر در بحث در انتهای پیام‌های خود آن را به کار ببندند. در نتیجه می‌توانید به عنوان میزبان یک گفتگوی هدفمند را راه‌اندازی کنید.

 

در یک کنفرانس شرکت کرده و با سایر شرکت‌کنندگان ارتباط برقرار کنید

این روزها بیشتر کنفرانس‌ها و رویدادهای تجاری هشتگ‌هایی را به خود اختصاص داده‌اند. با استفاده از این هشتگ‌ها به راحتی متوجه خواهید شد که چه کسی در کنفرانس شرکت کرده و در نتیجه می‌توانید شخصاً با او ارتباط برقرار کنید. برای این کار می‌توانید جریان‌های توییتری را بررسی کرده و ببینید چه کسانی درباره این موضوع تویبت می‌کنند. در نتیجه می‌توانید به آن شخص به طور مستقیم پیام داده و زمینه برقراری ارتباط را فراهم کنید.

 

با استفاده از هشتگ‌های عمومی محتوای مربوط به کسب‌وکار خود را به اشتراک بگذارید

با جستجوی هشتگ‌های عمومی می‌توانید محتواهای ارزشمند تجاری مرتبط با زمینه کاری خود را در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید. در نتیجه می‌توانید هشتگ‌های این محتواها را بررسی کرده و هنگام انتشار محتوای خود از آن‌ها استفاده کنید. با این کار می‌توانید تعداد افرادی را که قادر به دیدن محتواهای شما هستند، به حداکثر برسانید.

امیدوارم با آموزش ارائه شده با معنی هشتگ چیست به طور کامل آشنا شده باشید و همچنین درک کرده باشید چگونه با استفاده از هشتگ‌ها می‌توان به صورت کاملا رایگان برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱۳

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فرم ثبت نام در مسابقه فتح پرچم

برای شرکت در مسابقه باید با اطلاعات صحیح عضو شوید
ثبت نام در مسابقه
close-link