نحوه پیدا کردن ورژن mysql

mysql-نحوه پیدا کردن ورژن mysqlدر بسیاری از مواقع یک مدیر سرور نیاز خواهد داشت تا ورژن سرویس‌های نصب شده بر روی سرور خود را بررسی کرده و در صورت لزوم در سریع‌ترین زمان اقدام به آپدیت آن‌ها نماید، یکی از مهم‌ترین سرویس‌های شبکه که باید به آن توجه کافی داشت mysql می‌باشد در این آموزش به نحوه پیدا کردن ورژن mysql خواهیم پرداخت.

شاید برای یک مدیر سرور با تجربه این دستورات و روش‌ها بسیار پیش پا افتاده باشد ولی دانستن آن برای یک کاربر تازه‌کار در دنیای متن‌بازها بسیار مفید و ضروری است، کسانی که درصدد یادگیری دستورات لینوکس هستند نیز می‌توانند از آموزش دستورات لینوکس از 0 تا 100 استفاده کنند.

برای پیدا کردن ورژن mysql چندین روش متفاوت وجود دارد که به تمامی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

روش پیدا کردن ورژن mysql

اولین و ساده‌ترین روش برای پیدا کردن ورژن mysql استفاده از دستور زیر در خط فرمان لینوکس می‌باشد. البته باید توجه کنید که باید دستورات با سطح دسترسی root اجرا شوند.

خروجی دستور چیزی شبیه عکس زیر خواهد بود که در این عکس ورژن mysql ما 5.5.41 هستش

نحوه پیدا کردن ورژن mysql

روش بعدی، لاگین شدن به سرویس مربوطه برای پیدا کردن ورژن mysql هستش بدین صورت که شما بعد لاگین با دسترسی یوزر معمولی و یا روت به شکل زیر می‌توانید از دستور دوم جهت پیدا کردن ورژن mysql استفاده کنید.

به جای password باید اطلاعات پسورد mysql را قرار بدید.

دستور زیر هم یک کوئری جهت نمایش ورژن سرویس mysql هستش که دیتای موردنظر شما را بررسی و در خروجی چاپ می‌کند.

در عکس زیر ورژن سرویس mysql قابل مشاهده هستش

پیدا کردن ورژن سرویس mysql

در انتها هم برای کسانی که قصد دارند نحوه نصب تمامی سرویس‌های مهم شبکه شامل apache,mysql,php را فرابگیرند می‌توانند از آموزش نصب lamp در اوبونتو به صورت تصویری و قدم ‌به ‌قدم استفاده کنند و برای آن دسته از مدیرانی هم که قصد مانیتور کردن این سرویس را دارند آموزش مانیتورینگ سرور mysql توسط دستور mytop را پیشنهاد می‌کنیم حتماً مطالعه کنند.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای)
Loading...