برای رشد کسب‌وکارهای آنلاین روش‌های متعددی وجود دارد. در این میان برخی از روش‌ها نتیجه طولانی‌مدت تری برای صاحبان کسب‌وکارها به وجود می‌آورند و می‌توانند بازده سرمایه‌گذاری بهتری داشته باشند. یکی از این روش‌ها سئو است. سئو (SEO) به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجویی همچون گوگل است. به کمک این روش می‌توانید سایتتان را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنید و رتبه‌های بالاتری را در نتایجشان به دست بیاورید. اگرچه بیشتر صاحبان کسب‌وکارها اطلاعات خوبی در زمینه سئو دارند اما استفاده از مشاوره سئو می‌تواند رسیدن به نتیجه را تسریع کند.

 

چرا به مشاوره سئو نیاز داریم؟

در دنیای دیجیتال امروزی رقابت بر سر کسب نتایج برتر در موتورهای جستجویی مثل گوگل بسیار داغ است. تقریباً هر وب‌سایتی برای رسیدن به رتبه‌های برتر نیاز به بهینه‌سازی و اصلاح برخی از مشکلات دارد. بیشتر مشتریان برای خرید محصول یا خدمات موردنیازشان از گوگل و موتورهای جستجوی مشابه کمک می‌گیرند. آن‌ها قبل از اینکه دست به خرید بزنند وارد گوگل می‌شوند، کمی تحقیق می‌کنند و قیمت‌ها و قابلیت‌های شرکت‌های مشابه را می‌سنجند.

به همین خاطر شرکت‌ها برای دستیابی به مشتریانشان باید بتوانند جایگاه بالایی در گوگل داشته باشند. کسب این جایگاه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و اعمال کردن آن‌ها به تخصص و تجربه کافی نیاز دارد. در چنین شرایطی کمک گرفتن از خدمات مشاوره سئو می‌تواند کسب‌وکارها را بهتر و سریع‌تر از قبل به رتبه‌های بالاتر سوق دهد و سایت آن‌ها را در معرض دید مشتریان هدف بگذارد.

افرادی که در حوزه سئو فعالیت می‌کنند دانش و تجربه کافی برای کمک به وب‌سایت‌ها را دارند و به کمک ابزارهای قدرتمندی که در اختیارشان قرار می‌گیرد می‌توانند رتبه‌های بهتری را برای وب‌سایت‌ها به ارمغان بیاورند. علاوه بر این، بیشتر صاحبان کسب‌وکارها اطلاعات کافی در زمینه سئو را ندارند و به تنهایی قادر به حل مشکلات احتمالی در این مسیر نیستند. به همین دلیل استفاده از تجربه و تخصص مشاوران سئو می‌تواند راهگشا باشد و مسیر را برای موفقیت شرکت‌ها هموار سازد.

 

چه زمانی به مشاوره سئو نیاز داریم؟

• اگر کسب و کار نوپایی داشته و می‌خواهید سایتی برای کسب و کارتان راه اندازی نمایید.
• اگر وب‌سایت شما در نتایج اولیه گوگل دیده نمی‌شود.
• اگر به دنبال ارتقاء سئو و بهبود وضعیت آن هستید.
• اگر اخیراً ترافیک وب‌سایت شما کاهش پیدا نموده و در صدد رفع آن هستید.
• اگر میزان فروش محصولات و یا خدمات شما دچار کاهش شده است.

زمانی که تصمیم می‌گیرید حضور بهتر و مؤثرتری در دنیای آنلاین داشته باشید و خودتان را به مشتریان هدف معرفی کنید دست به کار می‌شوید و یک سایت جذاب و کاربردی راه‌اندازی می‌کنید. گاهی از اوقات ممکن است به این موضوع فکر کنید که برای دستیابی به مشتریان هدفتان نیازی به سئو ندارید و این فرآیند را می‌توانید به سال‌های بعد موکول کنید.

این طرز فکر اگرچه در میان بیشتر صاحبان کسب‌وکارها رواج دارد اما می‌تواند مشکلات زیادی برای کسب‌وکارها به بار بیاورد. حتی قبل از اینکه سایت را طراحی کنید و به فکر راه‌اندازی کسب‌وکارتان باشید باید از خدمات سئو بهره ببرید. تنها در چنین شرایطی است که قادر خواهید بود زیربنای سایتتان را برای سئو محکم کنید و در ماه‌ها و سال‌های آتی مسیر هموارتری برای کسب رتبه‌های بالاتر داشته باشید.

البته این موضوع بدین معنی نیست که کسب‌وکارهای قدیمی نیازی به مشورت در حوزه سئو ندارند. سایت‌های معتبر قدیمی هم می‌توانند از خدمات سئو برای بهبود رتبه‌هایشان استفاده کنند و حتی نیازها و خواسته‌هایی که از طرف مشتریان بیان می‌شود را بیابند. این موضوع به سایت‌های قدیمی کمک می‌کند بهتر از قبل با مخاطبان خود ارتباط داشته باشند و آن‌ها را به سمت خود سوق دهند. تمامی این شرایط دست در دست هم می‌دهند تا وضعیت فروش کسب‌وکارها را متحول کنند و شرکت‌ها را به سودآوری نزدیک‌تر نمایند.

در کنار همه این مواردی که گفتیم اگر مشکلی در سایتتان دارید و نمی‌توانید مشکلات فنی آن را به تنهایی برطرف نمایید باز هم می‌توانید از خدمات سئو بهره ببرید و تخصص و تجربه مشاوران متبحر را از آنِ خود کنید.

 

جلسات مشاوره سئو در مدیر سرور به چه صورت برگزار می‌شود؟

جلساتی که برای مشاوره سئو برگزار می‌شود بر اساس نیاز هر کسب‌وکاری متفاوت خواهد بود. قبل از اینکه چنین جلساتی تشکیل شود باید نیاز سایت سنجیده شود، مشکلات آن بررسی گردد و همه نکاتی که باید مدنظر قرار گیرد جمع‌آوری شود. شما می‌توانید از جلسات ماهانه مدیر سرور استفاده کنید یا اگر دوست داشتید از خدمات ساعتی‌مان بهره‌مند شوید. اگر امکان برگزاری جلسات حضوری را ندارید می‌توانیم از روش‌های آنلاین برای برقراری ارتباط استفاده کنیم و پاسخگوی سؤالاتتان باشیم.

 

خدمات مشاوره شامل چه مواردی است؟

دنیای سئو دنیای بزرگی است که فعالیت در آن به دانش بالایی نیاز دارد. برای اینکه بتوانید رتبه‌های بالاتری در گوگل کسب کنید و سایت خودتان را در میان سایت رقبا متمایز نمایید باید فاکتورهای مختلفی را در نظر داشته باشید. ما در مدیر سرور خدمات مختلفی را در حوزه سئو ارائه می‌کنیم که از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تحلیل و بررسی وب‌سایت: اولین و مهم‌ترین گامی که برای بهبود سئوی سایت باید انجام شود تحلیل و بررسی دقیق سایت و مشکلات مربوط به آن است. اگر سایت شما به درستی آنالیز نشود اجرای مراحل بعدی هم ممکن نخواهد بود. در این بخش سعی می‌کنیم موارد مختلفی همچون سئوی داخلی، سئوی خارجی و مشکلات فنی را بررسی کنیم و مشکلات احتمالی را به صورت فهرست در بیاوریم.
 2. تحقیق بر روی کلمات کلیدی (کیورد ریسرچ): یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که برای کسب رتبه‌های بالاتر در گوگل باید برداشته شود تحقیق کلمات کلیدی است. ما به شما کمک می‌کنیم سودآورترین کلمات کلیدی را پیدا کنید و سایتتان را بر اساس آن بالا بیاورید.
 3. تحلیل سئوی سایت رقبا: بررسی سایت‌های رقیب نیازمند برنامه‌ریزی منظمی است. به کمک خدمات مشاوره سئو می‌توانید سئوی سایت‌های رقیب را به دقت بررسی کنید و ببینید آن‌ها از چه فرآیندهایی برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر استفاده کرده‌اند.
 4. ارائه بهترین تمرینات سئو: ما به شما بهترین فعالیت‌هایی که در حوزه سئو می‌توانید انجام دهید را ارائه می‌کنیم.
 5. مانیتورینگ کلمات کلیدی و رتبه آن‌ها: پیدا کردن کیوردها به تنهایی کافی نیست. بعد از اینکه سایت را برای کلمات کلیدی هدف بهینه کردیم باید وضعیت آن‌ها را رصد کنیم و رشد و افت‌شان را مورد بررسی قرار دهیم.
 6. بررسی سلامت سایت به صورت دوره‌ای: ما به صورت دوره‌ای سلامت سایت شما را بررسی می‌کنیم.
 7. بررسی سرعت سایت: اگر می‌خواهید رتبه خوبی در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر کسب کنید باید سایت سریعی داشته باشید. ما به صورت دوره‌ای سرعت سایتتان را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم و اشکالات آن را برطرف می‌کنیم.
 8. گزارش منشن‌های برند: شما باید بدانید چه کسانی در دنیای آنلاین راجع به برندتان صحبت می‌کنند.
 9. راه‌اندازی ابزارهای آنالیتیکی: کمک گرفتن از ابزارهای آنالیتیکی مشهور همچون گوگل آنالیتیکس و کنسول جستجوی گوگل از جمله خدماتی است که در مدیر سرور برایتان انجام می‌دهیم.
 10. بهینه‌سازی نرخ تبدیل: نرخ تبدیل به تعداد افرادی گفته می‌شود که نتیجه شما را در گوگل دیده‌اند و بر روی آن کلیک کرده‌اند. خدمات مشاوره سئو شامل بهینه‌سازی نرخ تبدیل هم هست.
 11. بهینه‌سازی و بررسی فرآیند بازاریابی محتوایی: برای اینکه بتوانید سایت موفقی داشته باشید باید محتوای بی‌نظیر و منحصربه‌فردی تولید کنید. ما کمکتان می‌کنیم به صورت اصولی محتوا تولید کنید و به کمک آن مخاطبانتان را به فعالیت و تعامل ترغیب نمایید.
 12. بهینه‌سازی تصاویر و ویدئوها: یکی دیگر از خدماتی که در مدیر سرور ارائه می‌کنیم بهینه‌سازی تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در سایت است.
 13. بررسی بک‌لینک‌های سایت: بک لینک جزء قدرتمندترین فاکتورهای کسب رتبه در گوگل به حساب می‌آیند. در این مرحله به بررسی بک لینک‌های سایتتان می‌پردازیم و اشکالات آن را برطرف می‌کنیم.
 14. لینک‌بیلدینگ قدرتمند: کسب بک لینک نیاز به تخصص و دانش کافی دارد. در خدمات مشاوره سئو به شما کمک می‌کنیم لینک‌های قدرتمندی کسب کنید و به کمک آن‌ها رتبه‌تان را افزایش دهید.
 15. بررسی مشکلات فنی سئو: گاهی از اوقات وجود مشکلات فنی می‌تواند سئوی سایتتان را نابود کند. اگر این مشکلات به خوبی حل شوند مسیر را برای رسیدن به جایگاه‌های برتر هموار می‌کنند.
 16. کمک به طراحی مجدد وب‌سایت: در برخی از موارد سایت شما ممکن است از لحاظ ظاهری مشکلات فراوانی داشته باشد و نتواند تجربه کاربری خوبی ارائه کند. در چنین شرایطی سعی می‌کنیم توصیه‌هایی برای بازطراحی یا تغییر سایت در اختیارتان قرار دهیم.
 17. ارائه شاخص‌های کلیدی عملکرد: اگر می‌خواهید عملکرد بهتر و قوی‌تری داشته باشید باید شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) درستی را برای کسب‌وکارتان تنظیم کنید. در فرآیند مشاوره سئو بر اساس نیاز کسب‌وکارتان این شاخص‌ها را تعیین می‌کنیم و در طول زمان موفقیتشان را می‌سنجیم.
 18. ارائه استراتژی سئو: ما سال‌هاست در حوزه سئو فعالیت می‌کنیم و اطلاعات خوب و به روزی در این حوزه داریم. به همین خاطر می‌توانیم استراتژی‌های خوب و دقیقی در حوزه سئو ارائه کنیم.
 19. ارائه گزارش‌های دقیق به صورت ماهانه: اگر دوست داشتید در جریان روند رشدتان قرار بگیرید می‌توانیم گزارش‌های دقیقی را به صورت ماهانه در اختیارتان بگذاریم.
 20. بررسی موبایل دوست بودن سایت: نمایش سایت بر روی پلتفرم‌های دیگر همچون گوشی و موبایل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مشاور سئو کیست؟

مشاور سئو فردی است که مسئولیت برنامه‌ریزی، اجرا و مدیریت استراتژی سئوی یک سایت را بر عهده می‌گیرد. این فرد معمولاً وظایف متعددی همچون بازاریابی در وب، برنامه‌ریزی استراتژیک محتوا، لینک بیلدینگ و تهیه استراتژی کلمات کلیدی را می‌پذیرد و تلاش می‌کند فرآیند سئوی سایت را بهبود ببخشد. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید با موتورهای جستجو آشنایی کافی داشته باشند و بتوانند خودشان را به طور مداوم به روز کنند.

 

یک مشاور سئوی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد

یک مشاور حرفه‌ای باید نمونه کارهای زیادی داشته و هم شکست و هم موفقیت را تجربه کرده و هر دو مسیر را طی کرده باشد. کسی که در مورد سئو فقط اطلاعات آکادمیک داشته باشد حتی اطلاعات تخصصی، ولی تجربه کافی و عملیاتی را در این زمینه نداشته باشد، نمی‌تواند مشاور سئو مناسبی برای شما باشد.
یکی از بخش‌های مهم در بحث مشاوره سئو این است که چگونه یک مشاور سئوی خوب انتخاب کرده و چه معیارهایی برای این انتخاب در نظر بگیریم.
• داشتن تجربه کافی در زمینه سئو و فعالیت های مشابه
• داشتن نمونه کارهای موفق و معرفی مشتریان خود
• داشتن توانایی در تجزیه و تحلیل داده‌ها
• داشتن مهارت‌های عالی ارتباطی و بین فردی
• داشتن توانایی مذاکرات خوب
• داشتن توانایی در حل مسئله و مدیریت زمان
• داشتن تخصص در زمینه CSS، HTML و جاوا اسکریپت
• داشتن توانایی در برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های موفق
• داشتن تجربه و توانایی در حوزه‌های وب، بازاریابی و توسعه کسب و کار
• کسی که برآورد هزینه دقیق و درستی داشته باشد
• یک مشاوره چند بعدی ارائه داده و تمام بخش‌های سئو را انجام دهد
• جلسات هفتگی و ماهانه مستمر داشته باشد
• حساب شده و با برنامه پیش برود

 

آیا چیزی به عنوان سئوی تضمینی برای کسب و کار ما وجود دارد؟

تبدیل سایت شما به سایتی که آمار بازدید بالایی داشته یا به اصطلاح ترافیک بالایی داشته باشد و در صفحه اول و حتی لینک اول گوگل قرار بگیرد، یکی از وعده‌هایی هست که برخی از مشاوران سئو به مشتریان و صاحبان کسب و کارها می‌دهند.
باید این نکته را در نظر داشته باشید که سئوی سایت مانند گرفتن نمره ۲۰ سر کلاس نیست که حتی همه شاگردان کلاس هم بتوانند به آن دست پیداکنند. سئوی یک سایت مانند رقابت کنکور می‌باشد که تعداد محدودی می‌توانند در نتایج بالای این رقابت قرار بگیرند.

خدمات مشاوره سئو تضمینی
این نکته بسیار مهم است که بخش اعظم این داستان رقبا هستند.
ممکن است شما در زمینه‌ای فعالیت می‌کنید که رقبای زیادی ندارید یا اینکه رقبای شما در فضای اینترنتی فعالیت نمی‌کنند، با کمی تلاش و فعالیت سئویی شما به نتایج دلخواه خواهید رسید ولی امروزه در بسیاری از کسب و کارها رقابت بسیار شدیدی در فضای آنلاین وجود دارد که کار شما را سخت می‌کند و شما به این آسانی نمی‌توانید به رتبه‌های برتر گوگل دست یابید. اینجاست که وعده سئوی تضمینی و اینکه شما حتماً در یک بازه زمانی خاص به رتبه اول گوگل خواهید رسید یک وعده بی ارزش می‌باشد.

 

سؤالات متداول

در این بخش به بررسی سؤالات متداولی که در حوزه سئو و مشاوره آن پرسیده می‌شود پاسخ می‌دهیم.

مشاور سئو چه کاری انجام می‌دهد؟

اگر به طور ساده بخواهیم بگوییم مشاور سئو با تیم شما همکاری می‌کند تا استراتژی قوی و مستحکمی برای سئوی سایتتان ارائه کند. این فرد مسئولیت بیشتر فرآیندهایی که به سئو مربوط است را بر عهده می‌گیرد.

چرا سایت من به سئو نیاز دارد؟

برای اینکه بتوانید برندینگ خوبی داشته باشید، اعتبار خودتان را در دنیای آنلاین بیشتر کنید، حضور پررنگ‌تری در گوگل داشته باشید و بتوانید محصولات و خدماتتان را معرفی کنید به سئو نیاز خواهید داشت.

هزینه مشاوره سئو چقدر است؟

هزینه مشاوره در حوزه سئو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. بدون بررسی کسب‌وکار و شرایط آن ارائه دقیق هزینه‌ها ممکن نیست. بهتر است برای اطلاع از قیمت‌ها با ما در تماس باشید.

آیا رسیدن به رتبه‌های اول گوگل را تضمین می‌کنید؟

چیزی به نام سئوی تضمینی در دنیای آنلاین وجود ندارد. همان‌طور که می‌دانید الگوریتم‌های گوگل به صورت منظم آپدیت می‌شوند. تنها راه موفقیت و رسیدن به رتبه‌های برتر این است که بر اساس دستورالعمل‌های گوگل کار کنیم و برای مخاطبانمان ارزش‌آفرین باشیم.

چند وقت طول می‌کشد که نتایج سئو را ببینیم؟

بسته به کسب‌وکاری که دارید بازه زمانی کسب نتیجه متفاوت خواهد بود. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با شماره‌های سایت تماس بگیرید و از خدمات مشاوره سئو استفاده کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۶۳