فروشگاه اینترنتی در واقع وب‌سایتی است که به بازدیدکنندگان امکان خرید آنلاین را می‌دهد. این خرید می‌تواند شامل محصولات مختلفی از قبیل محصولات فیزیکی و یا دانلودی باشد.

معمولاً فروشگاه‌های آنلاین به صورت همزمان به فروش دو محصول فیزیکی و دانلودی مشغول نیستند و هر یک از این محصولات در وب‌سایت‌های مجزا به فروش می‌رسند. زیرا هر یک از این فروشگاه‌ها دارای ماهیت متفاوتی هستند که در ادامه آن‌ها بررسی خواهیم کرد.

از طرفی، هر یک از فروشگاه‌های نام برده شده باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند تا بتوانند در بین مخاطبین محبوب گردند. پس به بررسی مواردی که باعث محبوبیت یک فروشگاه می‌شود نیز خواهیم پرداخت.

در نهایت نیز برای درک بهتر این مسائل، چند نمونه از فروشگاه‌های اینترنتی برتر را نیز با ذکر مزایا و معایب معرفی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

انواع مختلف محصولات در فروشگاه اینترنتی

فروشگاه محصولات فیزیکی

فروشگاه محصولات فیزیکی که معادل انگلیسی آن Tangible shop می‌باشد، به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که کالاهای فیزیکی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. یعنی مشتری می‌تواند پس از ثبت سفارش و خرید محصول، آن را درب منزل تحویل بگیرد.

 

فروشگاه محصولات دیجیتال یا دانلودی

فروشگاه محصولات دیجیتال که معادل انگلیسی آن Digital shop می‌باشد، به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که کالاهای دیجیتال را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. یعنی مشتری می‌تواند پس از ثبت سفارش و خرید محصول، آن را دانلود کند.

 

ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی قابل‌اعتماد

در حال حاضر، یکی از بزرگترین دغدغه‌هایی که برای خریداران محصولات آنلاین وجود دارد، اعتماد به یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد. چند فاکتور مهم و اساسی وجود دارد که مشتریان می‌توانند با مشاهده آن‌ها به یک فروشگاه آنلاین اعتماد کنند و خرید ایمنی داشته باشند.

ویژگی فروشگاه اینترنتی قابل اعتمادپس اگر یک وب‌سایت فروشگاهی شامل موارد زیر باشد، می‌تواند به راحتی اعتماد کاربران و مشتریان را برای خرید جلب نماید.

 

شناخته شده بودن در بین عموم مردم

هنگامی که یک کاربر، به دنبال یک محصول خاص در وب می‌گردد، معمولاً از بین نتایج نمایش داده شده برای جستجوی خود، ابتدا وب‌سایت‌های اول نتیجه گوگل را که شناخته شده‌تر هستند باز میکند و از همان وب‌سایت نیز خرید خود را انجام می‌دهد. پس هر چه یک وب‌سایت اینترنتی شناخته شده تر باشد، اعتماد به آن نیز راحت‌تر می‌باشد.

توصیه: از این رو تمام تلاش خود را برای تبلیغ، برندینگ و شناخته شدن وب‌سایت خود به کار بگیرید تا با سئو سایت در صدر نتایج گوگل باشید و فروش بی‌نظیری را تجربه کنید.

 

استفاده از رمزگذاری SSL

هنگامی که شما در فروشگاه اینترنتی خود از رمزگذاری SSL استفاده کرده باشید، سمت چپ URL در نوار آدرس وب‌سایت شما یک علامت قفل قابل‌مشاهده می‌باشد. همچنین وب‌سایت‌هایی که دارای این رمزگذاری SSL باشند، آدرس آن‌ها به جای HTTP فقط با HTTPS شروع می‌شود.

 

استفاده از نماد الکترونیکی

وجود اینماد و یا همان نماد الکترونیک که شما برای وب‌سایت خود دریافت می‌کنید، باعث جلب اعتماد بیشتر مشتریان توسط شما می‌گردد. زیرا دریافت این نماد الکترونیک، مستلزم گذراندن یک پروسه طولانی و دقیق می‌باشد و با دریافت اطلاعات کامل مدیر وب‌سایت همراه است. پس وب‌سایتی که این نماد را دارا باشد، نمی‌تواند یک سایت کلاه‌بردار باشد.

 

منتشر کردن نظرات کاربران

معمولاً افرادی که قصد خرید یک محصول را داشته باشند، از روش‌های مختلفی در رابطه با خرید آن محصول تحقیق می‌کنند. یکی از این روش‌ها، مطالعه نظرات و انتقادات مشتریانی می‌باشد که قبلاً این محصول را خریداری کرده‌اند.

انتشار نظرات کاربران

پس هنگامی که شما نظرات مشتریان را منتشر کنید، از طرفی می‌توانید به کاربران این اطمینان را بدهید که قصد کلاه‌برداری را ندارید و از طرفی دیگر به آن‌ها در انتخاب محصول کمک کرده‌اید.

 

ویژگی‌های یک فروشگاه آنلاین محبوب

طراحی منحصربه‌فرد فروشگاه

اگر وب‌سایت فروشگاهی شما دارای یک طراحی منحصربه‌فرد و خاص باشد، می‌تواند تفاوت ویژه با تمام فروشگاه‌های اینترنتی موجود یا حتی رقبای شما داشته باشد.

همین امر نیز باعث ایجاد کشش از جانب مشتریان به سمت فروشگاه شما و جذب مخاطب می‌گردد.

از طرفی نیز توجه داشته باشید که فروشگاه شما باید دارای طراحی ساده باشد تا مخاطب را دچار سردرگمی نکند و امکان دسترسی به تمام قسمت‌های آن وجود داشته باشد.

 

پشتیبانی آنلاین

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، وجود پشتیبانی باعث ایجاد اعتماد در خریدار میشود.

پشتیبانی آنلاین

زیرا خریدار متوجه می‌شود که اگر در هر مرحله از سفارش دچار مشکل گردد، می‌تواند با مراجعه به پشتیبانی فروشگاه، مشکل موجود را برطرف نماید.

 

پایبندی به اصول و قوانین

این مورد شرط موفقیت در هر نوعی از کسب و کار اینترنتی می‌باشد و فروشگاه‌های اینترنتی نیز از این قضیه مستثنی نمی‌باشند.

اگر شما به تمام قوانین به درستی عمل کنید و پیمان خود با مشتری را فراموش نکنید، می‌توانید در بالاترین رده وب‌سایت‌های محبوب قرار بگیرید.

برای مثال:

 • محصولات را به موقع ارسال کنید
 • کم‌فروشی نکنید
 • در هنگام ارسال محصولات دقت لازم را برای بسته‌بندی به خرج دهید تا محصول آسیبی نبیند
 • در صورت بروز مشکلات احتمالی، مبلغ را به مشتری بازگردانید و یا محصول را دوباره ارسال نمایید
 • و …

 

همکاری با برند‌های دیگر

اگر شما به فروش یک دسته‌بندی خاص از محصولات مشغول هستید، سعی کنید با برند‌های زیادی همکاری داشته باشید تا تنوع محصولات خود را بالا ببرید. زیرا این کار باعث افزایش فروش شما می‌گردد و کاربران متوجه می‌شوند که می‌توانند اکثر محصولات موردنظر خود را در وب‌سایت شما پیدا کنند.

 

استفاده از روش‌های‌ پرداخت محبوب

بیشتر مشتریان، تمایل به پرداخت محصول درب منزل دارند، از این رو اگر امکان ایجاد این روش در فروشگاه شما وجود داشت، حتماً از آن استفاده کنید.

روشهای پرداخت محبوب در فروشگاه آنلاین

علاوه بر آن، درگاه‌های پرداخت اینترنتی محبوبی نیز وجود دارند که کاربران بیشتر تمایل به پرداخت از آن‌ها را دارند.

تبلیغات همسان (Native Ads) چیست؟ چگونه کلیک بیشتری بگیریم؟
حتماً بخوانید

از این رو توجه به روش پرداخت نیز می‌تواند یکی از دلایل جذب مخاطب باشد و شما باید به آن‌ها توجه کنید.

 

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

حضور فروشگاه‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد. دو مورد از تأثیرات حضور در شبکه‌های اجتماعی، افزایش فروش و مخاطبین می‌باشد.

از آنجایی که بیشتر مردم، در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند، فعالیت شما در این شبکه‌ها می‌تواند باعث جذب مخاطبان جدید برای فروشگاهتان گردد.

از طرفی می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی، به اطلاع‌رسانی در زمینه انتشار محصولات جدید بپردازید.

در این صورت افرادی که قصد خرید داشته باشند، محصول را مشاهده کرده و با مراجعه به فروشگاه شما آن را خریداری می‌کنند.

 

داشتن یک وبلاگ سئو محور

سئو و بهینه سازی وب‌سایت، یک علم و تخصص در زمینه بهبود و ارتقا رتبه وب‌سایت در صفحه نتایج جستجو می‌باشد.

یک فروشگاه اینترنتی محبوب، معمولاً دارای یک وبلاگ می‌باشد که مقالات آن سئو شده و مرتبط با کالاهای فروشگاه باشد. این امر سبب می‌شود تا در صورت جستجوی یک عبارت توسط کاربر که مرتبط با وبلاگ شما نیز باشد، وبلاگ در رتبه‌های برتر نمایش داده شود.

در این صورت کاربر می‌داند با کلیک بر روی وبلاگ شما، نه تنها نیاز خود را برطرف نماید، بلکه با فروشگاه اینترنتی و محصولات شما نیز آشنا گردد.

 

۱۰ مورد از فروشگاه های اینترنتی محبوب در ایران

دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا نزدیک به ۱۴ سال است که در حال فعالیت می‌باشد. این فروشگاه آنلاین ابتدا در زمینه محصولات دیجیتال فعالیت داشته و این محصولات تنوع بسیار پایینی داشته‌اند. در حال حاضر، وب‌سایت فروشگاهی دیجی کالا، به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین فروشگاه‌ اینترنتی موجود در کشور و یا حتی خاورمیانه محسوب می‌شود.

از طرفی نیز دارای تنوع گسترده‌ای از محصولات در هر زمینه‌ای می‌باشد و تنها به دنیای دیجیتال، خود را محدود نکرده است.

لازم به ذکر است که این فروشگاه نیز مانند فروشگاه‌های دیگر، دارای مزایا و معایبی می‌باشد. برای مثال بزرگترین عیب این فروشگاه کاهش سرعت ارسال سفارشات است.

اما در مقابل مزایایی دارد که در ادامه به بررسی مهمترین موارد از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • اطلاع‌رسانی به کاربران برای موجود شدن کالاها با استفاده از گزینه “موجود شد به من اطلاع بده”
 • داشتن گارانتی یک هفته‌ای برای کالاهای خریداری شده
 • پشتیبانی عالی از محصولات
 • ارسال پیام کوتاه به مشتری جهت ارسال اطلاعات محصول و شرایط تحویل
 • امکان جستجوی سریع
 • امکان جستجوی محصولات بر اساس موجودی، برند، قیمت، اندازه، رنگ و …
 • ارسال رایگان برای کالاهای بالای صد هزار تومان

 

زنبیل

فروشگاه اینترنتی

زنبیل یکی از فروشگاه‌های اینترنتی در ایران می‌باشد که با فروش محصولات متنوع کار خود را آغاز کرده است. این فروشگاه اینترنتی دارای نشان عالی سرآمد خدمات الکترونیکی جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

همچنین از دیگر افتخارات این فروشگاه می‌توان به تندیس سیمین جشنواره ملی برند برتر انجمن ملی حمایت از مصرف‌کننده اشاره کرد.

تنها عیبی که این فروشگاه اینترنتی دارا می‌باشد، عدم وجود پشتیبانی آنلاین از محصولات است.

اما در مقابل مزایای قابل‌توجهی نیز دارد مثل:

 • اعلام سود تعلق‌گرفته از هر محصول با خرید آن
 • قیمت مناسب محصولات به نسبت فروشگاه‌های دیگر
 • ارسال فوری محصولات و امکان پرداخت در محل

 

خانومی

فروشگاه اینترنتی خانومی

این فروشگاه اینترنتی به صورت تخصصی در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی مشغول فعالیت می‌باشد. فروشگاه اینترنتی خانومی، از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و هرگونه محصولات پوستی و آرایشی را موجود دارد.

تنوع محصولات این فروشگاه بسیار بالا می‌باشد زیرا در آن محصولات پوستی از برندهای داخلی و خارجی فراوانی وجود دارند که تماماً اصل می‌باشند.

یکی از امکانات بی‌نظیری که این فروشگاه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، امکان درخواست اشانتیون می‌باشد.

این امر سبب می‌شود تا شما قبل از خرید بتوانید محصول را تست کرده و سپس در صورت رضایت آن را سفارش دهید.

این فروشگاه دارای مزیت‌های دیگری نیز می‌باشد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 • تنوع بسیار بالای محصولات
 • امکان ثبت فاکتورهای مختلف را در طول یک هفته و دریافت کل سفارش با یک هزینه ارسال
 • قرار دادن مقالات تخصصی در زمینه زیبایی برای افزایش آگاهی کاربران
 • اطلاع‌رسانی به مشتری برای شارژ محصولات ناموجود
 • دارای ضمانت بازگشت کالا به مدت یک هفته
 • تنوع بالای محصول از نظر قیمت
 • ارسال رایگان محصولات خریداری شده به سراسر کشور

اما این فروشگاه اینترنتی معتبر، علاوه بر مزایای نام برده شده، دارای معایبی نیز می‌باشد که به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت

 • نداشتن پشتیبانی آنلاین
 • عدم وجود طراحی جذاب برای صفحه اول سایت
 • نداشتن سرچ قوی برای جستجوی محصول موردنظر
 • عدم وجود ارسال کالا در همان روز
 • تنوع پایین محصولات در حوزه عطر و ادکلن

 

بانه دات کام

فروشگاه اینترنتی

این فروشگاه اینترنتی، از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده است. فروشگاه بانه دات کام، از اولین فروشگاه‌های اینترنتی بوده است که توانسته نشان اعتماد دو ستاره و نماد طلایی ساماندهی وزارت ارشاد و رسانه‌های دیجیتال را دریافت نماید.

این فروشگاه اینترنتی، با تنوع بالایی از محصولات در حال فعالیت می‌باشد که همه آن‌ها از برند‌های مختلف و مطرح هستند. از این رو به دلیل وجود محصولات از برند‌های متنوع و با کیفیت، این فروشگاه آنلاین دارای طرفداران و مشتریان دائمی زیادی می‌باشد.

مزایای فروشگاه بانه دات کام عبارتند از:

 • ارائه تخفیف‌های روزانه برای محصولات
 • وجود پشتیبانی و دریافت مشاوره تلفنی قبل از خرید
 • سیستم اطلاع‌رسانی پس از شارژ کالا
 • سرعت بالای بارگذاری صفحات و امکان جستجوی سریع
 • هفت روز ضمانت تعویض
 • وجود نقد و بررسی کامل محصولات با تصاویر کامل از محصول
 • راه‌اندازی سیستم همکاری در فروش
 • نمایش نظرات و امتیازات کاربران به یک کالا

البته لازم به ذکر است که این فروشگاه در مقابل مزایایی که دارد، دارای برخی معایب نیز می‌باشد:

 • محدود بودن کاربران مهمان برای خرید و اجبار به عضویت
 • نداشتن اپلیکیشن
 • اطلاع‌رسانی ضعیف در پردازش سفارشات
 • نداشتن بخش تیکتینگ و پشتیبانی آنلاین

 

فروشگاه اتما

فروشگاه آنلاین اتما

این فروشگاه آنلاین، به عنوان اولین سایت خرید اینترنتی اقساطی کشور شناخته شده است که از سال ۱۳۹۱ تحت نظارت اتحادیه تعاونی‌‌‌های مصرف فرهنگیان شروع به فعالیت کرده است.

محصولات موجود در این فروشگاه، بیشتر در زمینه لوازم خانگی و کالای دیجیتال است. علاوه بر آن، علت جذب مخاطب بالای این فروشگاه اینترنتی نیز، وجود تسهیلات خاص برای فرهنگیان، کارمندان دولت و دارندگان کارت حکمت می‌باشد.

از دیگر مزایای این فروشگاه آنلاین، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارسال رایگان محصولات به سراسر کشور
 • وجود اپلیکیشن کارآمد
CTR چیست؟ چگونه نرخ کلیک تبلیغات PPC را تا 200% افزایش دهیم
حتماً بخوانید

معایب فروشگاه اتما نیز عبارتند از:

 • ایجاد محدودیت در انتخاب کالا به دلیل تنوع پایین محصولات
 • عدم وجود امکان خرید اقساطی برای تمام کاربران و محدود کردن شرایط

 

مو تن رو

فروشگاه اینترنتی موتن رو

این فروشگاه، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ به طور جدی آغاز کرده و تا به حال توانسته با استفاده از فروش محصولات با کیفیت و تبلیغات مؤثر بیش از ۳۰ درصد از بازار آرایشی آنلاین را به خود اختصاص دهد.

یکی از دلایل موفقیت این وب‌سایت، ارائه محصولات آرایشی باکیفیت از برندهای معتبر با قیمت‌های مناسب بود. همین امر سبب شد تا این وب‌سایت توسط اینفلوئنسرها و بلاگرهای لوازم آرایشی ایرانی به مشتریان معرفی گردد.

علاوه بر آن، این فروشگاه اینترنتی، دارای یک وبلاگ مجزا می‌باشد که مقالات زیادی را در حوزه زیبایی منتشر کرده است. همین امر سبب شده تا کاربران هنگام جستجو سؤالات زیبایی خود، ابتدا با وبلاگ و سپس این وب‌سایت فروشگاهی آشنا شوند.

علاوه بر تمام این موارد، موبایل فرندلی بودن این وب سایت فروشگاهی نیز سبب جذب مخاطب زیادی شده است. به طوری که این وب‌سایت توانسته جایزه برترین وب‌سایت تخصصی آرایشی و بهداشتی در جشنواره وب موبایل ایران در سال ۹۷ را دریافت نماید.

مزایای دیگر وب‌سایت مو تن رو عبارتند از:

 • داشتن فرآیند ثبت‌نام و همچنین ثبت سفارش ساده
 • داشتن تیم پشتیبانی قوی که در زمینه زیبایی تخصص دارند و در زمینه ارائه مشاوره به کاربران فعالیت می‌کنند
 • ارائه تخفیف‌های منظم روزانه
 • ارسال رایگان محصول به سراسر کشور
 • وجود شبکه اجتماعی داخل خود سایت یا همان بیوتی کلاب

در مقابل مزایای مختلف، این وب‌سایت نیز دارای معایبی از جمله موارد زیر می‌باشد:

 • عدم وجود اپلیکیشن
 • عدم پیگیری مجدد پس از لغو سفارش

 

فروشگاه مبیت

فروشگاه اینترنتی مبیت

این وب‌سایت فروشگاهی توسط شرکت آواپرداز کیهان کریمان در سال ۱۳۹۵ ایجاد شده است و در زمینه محصولات دیجیتال فعالیت دارد.

محصولات موجود در این فروشگاه عبارتند از تبلت، موبایل، لوازم جانبی تلفن همراه لوازم جانبی تبلت، تلویزیون، لپ‌تاپ، لوازم جانبی لپ‌تاپ، کامپیوتر و دیگر لوازم دیجیتال.

دفتر اصلی این فروشگاه اینترنتی در شهر کرمان واقع شده است محصولات آن، از این شهر به سرتاسر ایران ارسال می‌گردند. همچنین، امکان پرداخت درب منزل برای مشتریان کرمانی نیز وجود دارد.

یکی از مزیت این فروشگاه که سبب جلب اعتماد خریداران شده است، مرجوع‌ کردن کالا در صورت نارضایتی می‌باشد که این کار با بازگشت کامل وجه انجام می‌شود.

از دیگر مزایای فروشگاه آنلاین مبیت عبارتند از:

 • وجود رابط کاربری آسان
 • تنوع بالای محصولات به دلیل کار استفاده از برند‌ها و مدل‌های مختلف کالای دیجیتال
 • پشتیبانی فعال و ۲۴ ساعته‌ تلفنی
 • ارسال در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سراسر کشور و ارسال رایگان برای خریدهای بالای ۱۰۰ هزار تومان
 • قیمت مناسب کالاها و حتی ارزان‌تر از باقی مراکز فروش در برخی موارد
 • ‌داشتن اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌او‌اس

این فروشگاه اینترنتی در مقابل مزایا دارای برخی ایرادات جزئی نیز می‌باشد:

 • عدم ارسال رایگان محصول و امکان پرداخت در محل به کل کشور
 • عدم وجود تصاویر سه‌بعدی از محصولات
 • عدم وجود بلاگ محتوا و نقد و بررسی دقیق و کامل محصولات

 

دیجی استایل

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

همان‌طور که در معرفی اولین فروشگاه برتر نیز به آن اشاره شد، دیجی کالا یکی از بزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران می‌باشد. این وب‌سایت فروشگاهی پرمخاطب، به تازگی فروشگاه اینترنتی جدیدی برای پوشاک با نام دیجی استایل را دایر کرده است.

این فروشگاه اینترنتی، چون زیر نظر مجموعه‌ای قدرتمند مانند دیجی کالا فعالیت دارد، می‌تواند در طول زمان، مانند دیجی کالا فعالیت گسترده‌ای داشته باشد. زیرا فروشگاه اینترنتی دیجی استایل، از زمان راه‌اندازی تا به امروز، به خوبی توانسته است به رقابت با وب‌سایت‌های مشابه بپردازد و حتی در این زمینه از آن‌ها پیشی بگیرد.

یکی دیگر از دلایل جلب اعتماد این فروشگاه آنلاین، ارائه کالاهای اورجینال و باکیفیت می‌باشد.

از طرفی این فروشگاه با تمام برندهایی که در ایران شناخته شده هستند، همکاری دارد و همین کار توانسته اعتماد مشتریان را به خود جلب نمادید.

مزایای این فروشگاه اینترنتی عبارتند از:

 • سرعت بالای بارگذاری صفحات سایت و امکان جستجوی سریع
 • داشتن مهلت تست واقعی جهت پرو لباس
 • امکان دریافت کلیه کالاها در یک سبد
 • وجود گارانتی ۷ روزه برای کالاهای خریداری شده
 • داشتن مشخصات دقیق سایز و رنگ برای محصولات
 • وجود گزینه راهنمای سایز برای هر محصول
 • امکان انجام ثبت‌نام سریع در هنگام سفارش
 • وجود اپلیکیشن برای موبایل

البته لازم به ذکر است که این فروشگاه آنلاین دارای برخی معایب قابل‌توجه نیز می‌باشد که عبارتند از:

 • عدم امکان لغو یا تغییر سفارش بعد از ثبت سفارش
 • عدم امکان تعقیب دقیق وضعیت سفارش
 • نداشتن نسخه واکنش گرا و بروز مشکلات نمایشی در دستگاه‌های مختلف مانند گوشی، تبلت و یا لپتاپ
 • نداشتن سیستم تخفیف هنگام خرید
 • عدم ارائه خدمات خاص به مشتریان ویژه که خریدهای زیادی دارند
 • عدم پیگیری شکایات

 

گیفت آس

فروشگاه اینترنتی گیفت آس

این وب‌سایت از سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرده و در دو حوزه فروشگاهی و آموزش کارهای هنری فعالیت می‌کند. تمرکز اصلی این فروشگاه اینترنتی، بر روی کیفیت و ارزشمندی هدایا می‌باشد که آن‌ها را از دو حیطه منحصربه‌فرد بودن و قیمت بررسی می‌کند. از این رو معمولاً ۸۰ درصد از هدایای این فروشگاه آنلاین، قابل سفارشی‌سازی توسط مشتری می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبت این وب‌سایت، فروش کالاهایی می‌باشد که توسط هنرمندان ایرانی و یا حتی تولیدکنندگان خانگی ایجاد شده‌اند.

علاوه بر آن، این وب‌سایت در زمینه فروش کادوهای مناسبتی، دائماً در تلاش بوده تا از ایده‌های جدید و منحصربه‌فرد استفاده نماید که همین گزینه سبب جذب مخاطبان زیادی برای این وب‌سایت شده است.

مزایای وب‌سایت فروشگاهی گیفت آس عبارتند از:

 • فروش هدیه‌های خاص و دست‌ساز
 • امکان ارسال تمام محصولات به صورت بسته‌بندی و کادو پیچ شده، همراه با متن شما روی کارت پستال
 • عدم دریافت هیچ هزینه‌ای بابت کادوپیچی، کارت‌پستال و متن
 • سفارشی‌سازی محصولات به درخواست مشتری
 • سرعت بارگذاری و کیفیت بالای سایت
 • رابط کاربری موردپسند
 • ارائه پیشنهادات و تخفیفات ویژه روزانه و مناسبتی
 • ایجاد درآمد برای فعالان، هنرمندان و تولیدکنندگان در این حوزه
 • ارائه سی‌دی‌ها آموزشی و فایل‌های دانلودی با کیفیت بالا در زمینه هنرهای مختلف

برخی از معایب این وب‌سایت نیز عبارتند از:

 • طولانی شدن زمان تحویل محصولات به علت دست‌ساز بودن آن‌ها
 • محدود بودن تعداد سفارش و غیرقابل تکرار بودن برخی کالاها
 • عدم امکان ارسال برخی محصولات مثل گل به شهرستان‌ها
 • تنوع پایین فیلم‌های آموزشی برای یادگیری هنرهای مختلف

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۴.۸ / ۵. تعداد آرا: ۵

2 دیدگاه برای “10 فروشگاه اینترنتی پر درآمد ایرانی در سال 1400 [راز موفقیت]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code