رپورتاژ آگهی چیست و چه کاربردی دارد؟ (100 برابر رشد بیشتر!)

رپورتاژ آگهی چیست و چه کاربردی دارد

کلمه رپورتاژ آگهی که به انگلیسی معادل Advertorial (ترکیبی از Advertisment و Editorial) می‌باشد، امروزه به یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌های رونق کسب‌وکارهای اینترنتی تبدیل شده است.

در این مقاله راجع به اینکه رپورتاژ آگهی دقیقاً چیست و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا کسب‌وکار شما را متحول کند صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 

رپورتاژ آگهی روشی قدرتمند برای جلب توجه مخاطبان شماست

در دنیای تبلیغات و بازاریابی، همیشه افراد به دنبال یافتن راهی جدید برای جلب توجه مردم بودند و در طول زمان متوجه شده‌اند که یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار، تبلیغات غیر مستقیم است.

تبلیغات غیر مستقیم یعنی تبلیغ کردن و معرفی یک کالا یا خدمات، به صورتی که مخاطب متوجه نشود با یک آگهی مواجه است. این تبلیغات غیر مستقیم رپورتاژ آگهی نام دارد. ما روزانه انواع رپورتاژ آگهی را در روزنامه، تلویزیون و رسانه‌های دیگر می‌بینیم.

برای فهمیدن دقیق اینکه منظور از رپورتاژ در دنیای اینترنت و وب‌سایت‌ها چیست، ابتدا باید درباره بک لینک صحبت کنیم.

جلب توجه مخاطبان با رپورتاژ آگهی

زمانی که یک سایت از راه‌های مختلف مثل بنر، تبلیغات و … به سایت دیگری لینک می‌دهد، به این معنی است که آن سایت بک لینک گرفته است. حالا اگر این بک لینک در قالب یک مطلب و توضیحات جذاب ایجاد شود به آن رپورتاژ می‌گویند.

در رپورتاژ آگهی یک سایت معتبر که مورد توجه مردم است و به نحوی کاربران به آن اعتماد دارند، مقاله و گزارش‌هایی که با هدف معرفی برند یا محصولاتتان به آن‌ها می‌دهید را برای شما منتشر می‌کنند.

رپورتاژ آگهی به شکل‌های مختلفی ارائه می‌شود و هدف آن این است تا با ایجاد اشتیاق و تمایل در مخاطب خود، مشتریان هدفش را به سمت بازارهای موردنظر جذب کرده و به خرید محصولات یا استفاده از خدمات ترغیب کند.

 

چرا رپورتاژ آگهی روشی محبوب بین کسب‌وکارها است؟

یکی از ویژگی‌های مهم رپورتاژ این است که در بین محتواهای اصلی وب‌سایت هدف قرار گرفته و باعث شود مخاطب به چشم یک تبلیغ به آن نگاه نکنند.

بسیاری از افراد زمانی که متوجه می‌شوند با یک تبلیغ مواجه هستند، به آن اعتنایی نکرده و حتی نگاهی به آن نمی‌اندازند؛ اما اگر شما با استفاده از رپورتاژ آگهی محصول خود را معرفی کنید، نه تنها کاربران به آن بی‌اعتنایی نمی‌کنند بلکه آن را مطالعه می‌‌کنند تا اطلاعات تازه‌ای کسب کنند.

در حالی که در میان این متن شما کالا یا خدمت خود را نیز معرفی کرده‌اید و از مزایای آن سخن گفته‌اید. به همین دلیل کاربران با خواندن این مطلب در نهایت به وب‌سایت شما هدایت می‌شوند.

پاسخ این سؤال بسیار واضح است. زمانی که در رپورتاژ آگهی یک سایت روی یک کلمه هدفمند به سایت شما لینک می‌دهد، کاربران به سایت شما هدایت و موجب توجه موتورهای جستجو به سایت شما می‌شود. در نتیجه رپورتاژ تأثیر بسیار زیادی بر تعداد بازدید و رتبه سایت شما دارد.

 

برای مؤثر واقع شدن رپورتاژ آگهی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱- رپورتاژها باید در سایت‌های معتبر و به خصوص سایت‌های خبری و تفریحی که بازدیدکنندگان زیادی دارند منتشر شوند. به علاوه سایت‌هایی که محتواهایی مرتبط با سایت شما دارند هم گزینه مناسبی هستند.

اعتبار یک سایت را می‌توانید با بررسی اعتبار دامنه (دامین اتوریتی) که باید حداقل از ۴۰ بالاتر باشد، نمره اسپم که باید به صفر نزدیک باشد و نمره الکسا آن سایت بسنجید.

مؤثر واقع شدن رپورتاژ آگهی

۲- رپورتاژی که در سایت‌ها منتشر می‌‌شود نباید حذف شود. بلکه باید با باقی ماندن در بین مطالب سایت تأثیرگذاری بیشتری در سئو سایت شما داشته باشد.

۳- لینکی که در نهایت مخاطب را به سایت شما می‌کشاند فالو باشد. (لینک فالو بک لینک‌هایی هستند که اعتبار را به سایت شما منتقل می‌کنند)

 

متن رپورتاژ حرفه‌ای باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای خرید بک لینک یا رپورتاژ آگهی و همچنین نحوه انتشار آن شما باید ۴ فاکتور اساسی و تاثیرگذار که معمولا توسط اغلب رقبا و سایت‌هایی که اقدام به انتشار رپورتاژ آگهی می‌کنند و در بیشتر مواقع نیز نادیده گرفته می‌شوند توجه زیادی داشته باشید و شما این ضعف‌ها را پوشش دهید تا رتبه کلمات کلیدیتان نسبت به رقبا در وضعیت بهتری قرار گیرند.

 

استفاده از یک متن رپورتاژ جذاب و متفاوت

در متن رپورتاژ نوع برند، محصولات یا خدمات وب‌سایت تبلیغ دهنده باید به روشی جذاب معرفی شود. بهتر است که تعداد کلمات متن رپرتاژ آگهی حداقل ۲۰۰۰ کلمه باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی این موارد بازگو کردن متن رپورتاژ به صورت داستان محور است.

وقتی مردم خود را به‌ عنوان بخشی از داستان نوشته شده ببینند، اطلاعات و ویژگی‌های گفته شده در متن را به مدت طولانی‌تری به ‌یاد می‌آورند.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه‌های رپورتاژ مشابه کسب‌وکار خود را جست‌وجو و مطالعه کرده و از آن‌ها ایده بگیرید.

استفاده از یک متن رپورتاژ جذاب و متفاوت

برای مثال می‌توانید در متن خود یکی از مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند را توصیف کنید و سپس محصول یا خدمات خود را به آن‌ها معرفی کنید تا متوجه شوند با خرید این محصول می‌توانند این مشکل را رفع کنند. به این صورت آن‌ها صرفاً خود را در معرض یک تبلیغ یا آگهی نمی‌بینند و به آن بی‌توجهی نمی‌کنند.

حتی می‌توانید متن را کمی به سمت و سوی یک متن خبری ببرید تا خواننده ترغیب شود، آگهی‌تان را تا انتها بخواند و در نهایت وارد سایت‌ شما شود. حتماً این نکته را هم می‌دانید که متن کپی چه تأثیر ناخوشایندی در وب‌سایت شما خواهد داشت.

 

افزودن جذابیت‌های متن

تیتر اصلی رپورتاژ آگهی بسیار مهم است؛ بنابراین حتماً از تیتر مناسب و جذاب استفاده کنید. به علاوه می‌توانید از عکس‌های مرتبط با محتوا خود هم استفاده کنید.

بسیاری از افراد که حوصله خواندن یک متن طولانی را ندارند، حداقل به تیترها و عکس‌های مطلب نگاهی می‌اندازند. اگر رپورتاژ به زبان ساده و محاوره‌ای نوشته شود هم می‌تواند یکی از نقاط قوت آن محسوب شود.

 

علائم نگارشی

در یک متن باید اصول گزارش‌نویسی توصیفی یا تحلیلی رعایت ‌شود. شاید این موضوع آن‌چنان مهم به نظر نرسد، اما نوشتن یک متن مرتب، آن هم بدون هیچ اشتباه املایی یا نگارشی ناخودآگاه در ذهن خواننده تأثیر خوبی می‌گذارد.

 

تعداد بک لینک‌های متن رپورتاژ آگهی را جدی بگیرید!

بهتر است تعداد بک لینک‌ها در رپورتاژ بین ۳ تا ۵ لینک دائمی و قوی بوده و در استفاده از آن‌ها اغراق نشود. چرا که هر صفحه‌ای از اینترنت دارای اعتبار و ارزش مشخصی از نظر گوگل بوده و این ارزش به‌طور یکسان بین تمام لینک‌های موجود در آن تقسیم می‌شود.

پس فکر نکنید اگر لینک‌های زیادی را در رپورتاژ آگهی خود قرار دهید کار درستی کرده‌اید. هرچقدر که در یک رپورتاژ آگهی تعداد بک لینک‌های موجود بیشتر شود، اعتبار منتقل شده به هر یک از بک لینک‌ها کاهش می‌یابد.

تعداد بک لینک‌های متن رپورتاژ آگهی را جدی بگیرید!

هم‌چنین این نکته را هم در نظر بگیرید که با عبارات کلیدی متفاوت (anchor Text) به سایت خود لینک دهید. در غیر این صورت گوگل به راحتی متوجه می‌شود که شما در حال ساخت بک لینک‌های مصنوعی و پولی هستید.

نکته: در یکسری از وب‌سایت‌های دولتی که زیر نظر یک ارگان هستند، امکان انتشار رپورتاژ آگهی وجود ندارد. حتی تبلیغات بنری هم با داشتن هزینه بسیار بالا هیچ ارزشی برای سئو سایت ندارند، چون فالو نخواهند بود.

 

آیا خرید رپورتاژ آگهی مشکلی برای سایت ایجاد می‌کند؟

شرکت گوگل با بک لینک‌هایی که در ازای دریافت پول ایجاد می‌شوند به شدت مخالف است. چرا که می‌خواهد رقابت بین سایت‌ها به صورت صحیح و طبیعی باشد. پس چرا سایت‌های فروش رپورتاژ وجود داشته و افراد زیادی از آن‌ها رپورتاژ خریداری می‌کنند؟

پاسخ این است که گوگل به راحتی نمی‌تواند طبیعی یا مصنوعی ایجاد شدن لینک را تشخیص دهد؛ یعنی متوجه نمی‌شود که شما یک رپورتاژ منتشر کرده‌اید یا مقاله به صورت طبیعی توسط خود وب‌سایت منتشر شده است.

حتی اگر زمانی متوجه این موضوع شود سایت شما را جریمه کرده و درخواست می‌دهد تا بک لینک ایجاد شده را از بین ببرید. پس زمانی که با پاک کردن بک لینک موردنظر مشکل حل می‌شود، نیازی نیست تا آن‌چنان نگران این موضوع باشید.

تا اینجا درباره یک رپورتاژ خوب و حرفه‌ای گفتیم. هم چنین بررسی کردیم که ایجاد رپورتاژ چه نقاط قوت یا ضعفی دارد. شاید این سؤال پیش بیاید که چطور می‌توانیم یک رپورتاژ برای وب سایتمان ایجاد کنیم؟

برای جواب به این سؤال همان‌طور که در بخش قبل هم گفتیم، وب‌سایت‌هایی ایجاد شده‌اند که با تولید و فروش رپورتاژ به کسب درآمد پرداخته‌اند. این وب‌سایت‌ها انواع رپورتاژ را با قیمت‌های مختلف به متقاضیان ارائه می‌کنند. برای آشنایی بهتر شما با این سایت‌ها ما به معرفی و مقایسه قیمت و عملکردهای آن‌ها می‌پردازیم.

 

قیمت رپورتاژ آگهی

در مقایسه با بسیاری از تبلیغات مختلف مانند آگهی‌های تلویزیونی یا بیلبوردهای تبلیغاتی، قیمت رپورتاژ آگهی با در نظر گرفتن تأثیر زیادی که دارد از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می‌باشد.

با خرید رپورتاژ، مقاله شما در وب‌سایت آگهی‌دهنده باقی می‌ماند و شما هم نیازی به پرداخت هزینه برای تمدید لینک ندارید. به علاوه در مرور زمان سایت شما در گوگل رشد می‌کند.

سایت‌های خبری مشهور مانند، ورزش ۳، ایسنا، خبرگزاری فارس، خبر آنلاین، Yjc و غیره مشهورترین و معتبرترین سایت‌های رپورتاژ آگهی در ایران هستند که هزینه‌های مختلفی از درخواست کننده بابت هر رپورتاژ آگهی دریافت می‌کنند. با دریافت لینک از سایت‌های خبری معتبر شاهد رشد بسیار سریع سایت خود خواهید بود.

برای انتخاب سایت موردنظرتان توجه به هر سه این موارد بسیار مهم است و نباید صرفاً یک سایت را فقط به خاطر رتبه الکسا آن انتخاب کنید. بلکه موارد دیگر را به دقت بررسی کنید.

پس با بررسی این جدول و هم‌چنین قیمت‌های ذکر شده، سایت موردنظر خود برای رپورتاژ آگهی انتخاب کنید. با تولید رپورتاژ آگهی در این سایت‌ها می‌توانید بازدید سایت خود را به طرز چشمگیری افزایش داده و شاهد رشد و ترقی وب‌سایت خود باشید.

البته به این نکته هم دقت کنید که اگر سایت موردنظرتان محتواهایی مرتبط با سایت خودتان داشته باشد بسیار بهتر خواهد بود.

برای مثال اگر وب‌سایتی درباره مسائل بهداشتی و درمانی مطلب منتشر می‌کند و سایت شما هم محصولات بهداشتی به فروش می‌رساند، این سایت گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

امیدوارم با مطالعه این مقاله به درک درستی از مفهوم رپورتاژ آگهی رسیده و متوجه تأثیرات شگفت‌انگیز آن روی سایت‌های مختلف شده باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۷۰

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Sajad

عاای بود واقعا دمتون گرم

فرم ثبت نام در مسابقه فتح پرچم

برای شرکت در مسابقه باید با اطلاعات صحیح عضو شوید
ثبت نام در مسابقه
close-link