رفع خطا the domain already exists در cpanel

خطای the domain already exists in the apache configurationیکی از مشکلات رایجی که مدیران سرور به خصوص استفاده‌کنندگان از cpanel با آن روبرو می‌شوند خطا the domain already exists in the apache configuration هنگام اضافه کردن یک دامنه به عنوان Addon Domain و یا Parked Domain می‌باشد.

این مشکلی زمانی بروز می‌کند که از قبل بر روی سرور شما آثاری از دامنه موردنظر وجود داشته باشد مثل وجود dns، پوشه home مربوط به دامنه و یا پارک بودن دامنه، در این موارد شما باید به عنوان مدیر سرور و با داشتن دسترسی whm این خطا را بررسی کنید و مشکل را رفع کنید.

 

مراحل رفع خطا the domain already exists in the apache configuration

قدم اول : در ابتدا با دسترسی whm از طریق یکی از پورت‌های 2086 و یا 2087 به کنترل پنل لاگین کنید.

سی پنل دارای اسکریپت‌های قدرتمندی جهت مدیریت پنل و سرویس‌ها از طریق ssh می‌باشد. قبل از رفتن به whm ابتدا با لاگین به ssh دستور زیر را وارد کنید.

/scripts/whoowns yourdomain.com

اگر در خروجی چیزی مرتبط با نام دامنه برای شما نمایش داده شد بیانگر وجود آدرس دامین به صورت Addon Domain و یا Parked Domain می‌باشد. اگر خروجی هم دریافت نکردید باز ادامه مطلب را بخوانید.

قدم دوم : این بخش را زمانی بررسی کنید که از دستور بالا خروجی دریافت کرده باشید، در غیر این صورت به مرحله سوم بروید. حالا وارد بخش whm سرورتان شوید، در این قسمت به دنبال دامنه موردنظر در لیست Parked Domain و یا Addon Domain های موجود بر روی cpanel باشید. اگر آدرس دامنه شما در این بخش‌ها وجود داشت پس از اطمینان از عدم نیاز، آن را به طور کل حذف نمایید.

parked domain-فع خطا the domain already exists in the apache configuration

قدم سوم : با رفتن به بخش Delete a DNS Zone به نبال zone مرتبط با دامنه خود باشید و آن را حذف کنید وجود حتی یک zone از اطلاعات dns دامنه باعث بروز خطا the domain already exists in the apache configuration موقع اضافه کردن دامنه در cpanel خواهد شد.

delete dns zone-رفع خطا the domain already exists in the apache configuration

همان‌طور که در ابتدای آموزش هم گفتیم سی پنل دارای اسکریپت‌های قدرتمندی است که امکان مدیریت cpanel را به صورت دستوری هم می‌دهد. برای انجام مرحله سوم توسط دستور و از طریق ssh کافی است از دستور زیر استفاده کنید به صورت اتوماتیک تمامی zone های مرتبط حذف خواهند شد.

/scripts/killdns yourdomain.com

قدم چهارم : حالا از طریق ssh تمامی مسیرهای موجود را بررسی کنید و در صورت وجود تمامی آثار مربوطه را پاک کنید، البته حتماً قبل از هر اقدامی از اطلاعات، یک بکاپ در cpanel تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل و یا حذف اشتباه اطلاعات را بازگردانی کنید.

/etc/named.conf
/usr/local/apache/conf/httpd.conf
/var/named/(yourdomain.com).db
/etc/userdomains
/etc/localdomains
/var/cpanel/users/(username)
/var/cpanel/userdata/(username)/main

به جای yourdomain.com آدرس دامنه موردنظر و به جای username آدرس کاربری مربوط به دامنه را وارد کنید.

قدم آخر : حالا کافی است یک‌بار دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید تا سرویس cpanel ریست شده و تغییرات اعمال شده توسط شما لحاظ گردد.

service cpanel restart
/scripts/updateuserdomains

عملیات رفع خطا the domain already exists in the apache configuration در سی پنل به اتمام رسید، حالا می‌توانید آدرس دامنه موردنظر خودتان را به صورت Addon Domain و یا Parked Domain اضافه کنید.

 

آموزش چقدر برای شما مفید بود؟
[مجموع: 0 میانگین: 0]
حسین محمدپور

از سال 1388 تاکنون با انجام پروژه‌های متعدد سئو و رساندن سایت‌های مختلف به صفحه اول گوگل تصمیم گرفتم دانش و تخصص چندساله خودم در این حوزه را در قالب دوره‌های تخصصی سئو و دیجیتال مارکتینگ در اختیار وبمسترها قرار دهم. در حال حاضر با برگزاری دوره، مشاوره، انجام پروژه‌های سئو به مدیران سایت‌ها کمک می‌کنم تا کسب‌وکار موفق و پربازده‌تری داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود رایگان آموزش تکنیک های جادویی سئو در سال 2019

روش‌هایی که سئوکاران نمی‌خواهند شما بدانید!
فقط یک گام تا آشکار شدن راز سئوکارها فاصله دارید
دانلود رایگان کتاب
نگران نباشید، ایمیل مزاحم نمیفرستیم
close-link

دانلود رایگان دوره صوتی سئو سایت

9 تکنیک افزایش بازدید سایت تا 1000% بدون تولید محتوای جدید
دانلود دوره
ایمیل شما نزد ما یک امانت بزرگ است
close-link

دانلود رایگان فایل PDF آموزش

همین حالا فایل این آموزش را بر روی کامپیوتر خود دانلود کنید
دانلود فایل
ایمیل شما نزد ما امانت بزرگی است.
close-link