رفع خطای Apache is functioning normally در این جلسه به نحوه رفع خطای Apache is functioning normally در دایرکت ادمین که یکی از ارورهای شایع هم هست خواهیم پرداخت.

یکی از محبوب‌ترین پنل های میزبانی وب با قابلیت‌هایی هم چون عدم مشکلات تحریمی و سبک بودن موقع اجرا دایرکت ادمین می‌باشد که با هزینه‌ی پایین لایسنس آن بسیار در بین وب مستران و مدیران سرور محبوب گشته است.

توسعه روزافزون و استفاده‌ی گسترده بعضاً باعث بروز مشکلاتی در حین اجرای  کار با آن برای کاربران تازه‌کار می‌شود یکی از ارور های مهم و شایع خطای Apache is functioning normally می‌باشد.

برای رفع خطای Apache is functioning normally در دایرکت ادمین باید عوامل متعددی مورد بررسی قرار گیرند که برای شما در ادامه به تفصیل شرح خواهیم داد.

آموزش رفع خطای Apache is functioning normally

آموزش رفع خطای Apache is functioning normally 

اولین دلیل بروز این خطا بعد از نصب پنل، فراخوانی هاست ایجاد شده با آدرس IP سرور به جای آدرس دامنه می‌باشد در این مورد برای حل مشکل از آدرس دامنه برای فراخوانی سایت خود استفاده کنید و یک آدرس دامنه مجزا برای هاست نیم خود تعریف نمایید.

دومین دلیل بروز خطای Apache is functioning normally عدم ست شدن صحیح virtualhost در کانفیگ آپاچی می‌باشد. برای رفع آن باید فایل کانفیگ آپاچی یوزر مربوطه که در مسیر /usr/local/directadmin/data/users/username/httpd.conf/ قرار دارد در فایل کانفیگ اصلی آپاچی /etc/httpd/conf/httpd.conf/ فراخوانی شده باشد.

چنانچه از custombuild ورژن ۲ استفاده می‌کنید باید در فایل کانفیگ اصلی آپاچی خط زیر قرار داشته باشد.

Include /conf/extra/directadmin-vhosts.conf

و در فایل /etc/httpd/conf/extra/directadmin-vhosts.conf/ باید در انتهای فایل خطی برای فراخوانی فایل کانفیگ آپاچی منحصربه‌فرد یوزربا خط زیر قرار داشته باشد Include /usr/local/directadmin/data/users/username/httpd.conf  اگر موارد ذکر شده وجود نداشته باشند توسط دستورات زیر فایل کانفیگ آپاچی رو یکبار rewrite می‌کنیم.

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build rewrite_confs

و حتماً از وجود خط apacheconf=/etc/httpd/conf/extra/directadmin-vhosts.conf در فایل usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf/ اطمینان حاصل نمایید.

سومین دلیل عدم ست شدن دامنه با آدرس IP صحیح سرور در آپاچی می‌باشد. برای حل این مشکل به مسیر Admin Level -> Show All Users رفته و از ست بودن دامنه موردنظر با آدرس ای پی اطمینان حاصل کنید.

  آموزش محدود کردن cpu توسط ابزار cpulimit در لینوکس

در بعضی از مواقع برای رفع خطای Apache is functioning normally در Directadmin باید یکبار دامنه موردنظر را پاک کرده و دوباره ایجاد نمایید تا مشکل مربوطه برطرف گردد.

و در آخر اگر باز تمامی موارد ذکر شده را انجام دادید و ارور همچنان به قوت خود باقی بود بهترین راه همیشه چک کردن لاگ سرور هستش با بررسی لاگ آپاچی به احتمال ۹۹ درصد مشکل شما حل خواهد شد.

برای رفع خطای ۵۰۰ internal server error و همچنین رفع خطای ۵۰۳ Service Unavailable می‌توانید از آموزش‌هایی که در وب‌سایت قرار دادیم نیز استفاده کنید

آموزش چقدر برای شما مفید بود؟
[مجموع: 4 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از این به بعد تمامی فعالیت های آموزشی سایت، توسط آکادمی دیجیتال مارکتینگ دیجی لند برگزار خواهد شددیجی لند آکادمی
+