تغییر username در دایرکت ادمیناگر مدیر سرور هستید در مواقعی مجبور می‌شوید بنا به درخواست کاربران و یا مشتریانتان اقدام به تغییر username در دایرکت ادمین کنید و این شرط باید با حفظ اطلاعات آن‌ها بر روی سرور صورت بگیرد.

اگر هم به تازگی قصد نصب دایرکت ادمین در لینوکس را دارید می‌توانید از مقاله جامعی که برای این آموزش بر روی وب‌سایت قرار دادیم استفاده کنید.

 

 

مراحل تغییر username در دایرکت ادمین

برای تغییر یوزرنیم در دایرکت ادمین شما ابتدا باید توسط دسترسی روت با اتصال به ssh توسط دستورات مدیریتی و اسکریپت‌های کنترلی در دایرکت ادمین اقدام به تغییر username در دایرکت ادمین کنید.

بعد از لاگین به ssh توسط دستور زیر جهت تغییر username وارد دایرکتوری اسکریپت‌های دایرکت ادمین می شویم.

cd /usr/local/directadmin/scripts

سپس توسط دستور زیر که انحصاراً جهت همین کار نوشته شده با فرمت زیر اقدام به تغییر username در دایرکت ادمین می‌کنیم.

./change_username.sh olduser newuser

change username-تغییر username در دایرکت ادمین

فکر کنم همه چی واضح باشه ولی یک توضیح کوتاهی بدم که olduser یوزر قدیمی هستش که قصد دارید از آن اطلاعات خود را به یوزر جدید یعنی newuser انتقال دهید. بدیهی است که به جای این دو کلمه باید نام یوزرهای خود را وارد کنید.

توجه : قبل از انجام این کار حتماً از اطلاعات خود شامل فایل‌های موجود بر روی سرور و فایل‌های دیتابیس خودتان بکاپ تهیه کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید اطلاعات خود را توسط بخش ریستور بک آپ دایرکت ادمین بازگردانی کنید.

یک موردی که به تازگی با انتشار اسکریپت جدید توسط دایرکت ادمین برطرف شده است تغییر نام پایگاه داده‌های sql. هستش، برای اتمام موفقیت‌آمیز تغییر username در دایرکت ادمین توسط مراحل زیر نام پایگاه داده یوزر موردنظر را نیز تغییر می‌دهیم.

ابتدا توسط دستور زیر وارد دایرکتوری اسکریپت‌های دایرکت ادمین شوید.

cd /usr/local/directadmin/scripts

سپس توسط دستور زیر اقدام به دانلود این اسکریپت کنید

wget -O change_database_username.php http://files.directadmin.com/services/all/change_database_username.php

download database script-تغییر username در دایرکت ادمین

عمل تغییر نام پایگاه‌های داده توسط متد Rename Table انجام می‌شود و تیبل های InnoDB بیشترین ریسک خرابی بعد از این تغییر را خواهند داشت که توصیه می‌کنیم حتماً به Table دیتابیس موردنظر توجه داشته باشید تا مشکلی برای شما ایجاد نشه.

تغییر پورت remote desktop
حتماً بخوانید

توصیه دایرکت ادمین به استفاده از ورژن جدید برای تغییر نام پایگاه داده یوزر موردنظر به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خطاهای احتمالی می‌باشد.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code