تغییر پسورد سرور مجازی ویندوز

به دلیل عدم رعایت موارد امنیتی همه روزه بسیاری از سرورهای مجازی ویندوزی توسط هکرها به روش کرک مورد نفوذ قرار می‌گیرند در این روش هکرها با نوشتن ابزاری که قابلیت تست انواع یوزر و پسورد را به صورت اتوماتیک دارد می توانند با تولید پسورد های رندوم سرور شما را مورد ارزیابی و نفوذ قرار دهند، تغییر پسورد سرور مجازی ویندوز یکی از کارهایی است که صاحبان سرور باید به صورت مرتب و دوره‌ای انجام دهند تا از خطر نفوذ توسط هکران در امان بمانند.

 

پسوردها باید پیچیده و غیرقابل حدس زدن باشند و شامل حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و کاراکترها باشند و به هیچ عنوان از پسوردهای راحت و قابل حدس نباید استفاده شود به دلیل اینکه نرم افزارهای کرک می توانند بزودی با سعی و خطا آنها را یافته و دست هکرها را برای نفوذ به سرور شما و نابودی اطلاعاتتان باز بگذارند.

 

در این آموزش ما با در نظر گرفتن این مورد که شما پسورد پیچیده‌ای برای خود انتخاب کرده‌اید به نحوه تغییر پسورد سرور مجازی ویندوز خواهیم پرداخت.

 

ابتدا توسط ریموت دسکتاپ به سرور خود لاگین کنید و در قسمت start بر روی Administrative Tools رفته و بر روی گزینه Computer Management کلیک کنید.

 

تغییر پسورد سرور مجازی ویندوز

 

سپس از گزینه local users and groups و فولدر users را انتخاب کنید.

 

local user in win server

 

حال روی Administrator راست کلیک کرده و گزینه set password را انتخاب نمایید.

 

تغییر پسورد

 

حال یک پنجره‌ای برای شما باز خواهد که باید بر روی Proceed کلیک کنید.

 

مراحل تغییر پسورد

 

خوب دیگه مشخصه باید در دو فیلد پسوردی که قبلاً انتخاب کردید و بحث‌های امنیتی گفته شده هم براش رعایت کردید رو وارد نمایید.

 

تغییر پسورد ادمین

 

در صورتی که پسورد شما پذیرفته شود پیغامی همانند عکس زیر باید دریافت کنید.

 

انجام موفقیت امیز پسورد در ویندوز

 

خوب به همین سادگی توانستید با تغییر پسورد سرور مجازی ویندوز یک گام مناسب جهت امن سازی سرور خود در مقابل کرکرها و نفوذگران بردارید.

 

 

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز بدهید)
Loading...