تغییر لایسنس دایرکت ادمین در یک دقیقه

اگر مدیر سرور هستید و قصد تغییر لایسنس دایرکت ادمین سرور خود را به دلیل تعویض سرور و یا آدرس ip دارید باید ابتدا توسط دسترسی روت به سرویس ssh خود لاگین کنید.

تغییر لایسنس دایرکت ادمین

 

برای آپدیت لایسنس دایرکت ادمین باتوجه به اطلاعات لایسنس خود شامل Client ID ، License ID ، IP address می‌توانید توسط دستورات زیر به صورت دستی اقدام به تغییر لایسنس دایرکت ادمین سرور خود کنید.

 

 

getlicense-تغییر لایسنس دایرکت ادمین

 

رفع مشکل : در خط دوم عدد ۱۲۳ نمایانگر Client ID و ۱۲۳۴ نشان دهنده License ID می‌باشد. اگر در حین خارج سازی فایل update.tar.gz از حالت فشرده به خطایی برخورد کردید. دستور زیر را وارد نمایید.

 

 

به دنبال خطی بگردید که در آن ارور رخ داده است، اگر اطلاعات نمایش داده شده برای شما قابل خواندن بود آدرس ip درج شده را با آدرس ip لایسنس خود مطابقت دهید و مطمئن شوید لایسنس خریداری شده توسط شما فعال باشد. اگر باز مشکل شما بر طرف نشد با بخش فروش شرکت دایرکت ادمین با آدرس ایمیل sales@directadmin.com ارتباط برقرار کنید و موضوع را مطرح نمایید تا لایسنس شما فعال و آپدیت گردد.

 

رفع مشکل : اگر بر روی سرور خود از چندین ip فعال استفاده می‌کنید و قصد دارید لایسنس شما بر روی یک ip خاص فعال شود دستور را به صورت زیر وارد کنید.

 

 

در خط وسط اخرین بخش نمایانگر آدرس ip سرور شما خواهد بود.

 

رفع مشکل : اگر نمی‌توانید از طریق پورت ۴۴۳ به دایرکت ادمین متصل شوید، ممکن است در جایی این پورت مسدود شده باشد. برای این امر از پورت ۸۰ برای ارتباط لایسنس خود استفاده کنید.

 

 

توسط دستور بالا عملیات اتصال و تغییر لایسنس دایرکت ادمین به صورت اتوماتیک و بدون رمزنگاری از طریق پورت ۸۰ انجام می‌شود.

 

ممکن است در مراحل ریست دایرکت ادمین نیز با اروری مانند خروجی زیر روبرو شوید.

 

 

رفع مشکل : در این مورد ممکن است PID مربوط به دایرکت ادمین به درستی sync نشده باشد. در این حالت دایرکت ادمین را با دستورات زیر به اجبار ریست می‌کنیم.

 

 

حالا دوباره دستور ریست دایرکت ادمین را تست کنید و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

 

اگر به هر دلیلی نتوانستید به پورت ۲۲۲۲ متصل شوید می توانید از راهنمای اصلی وب‌سایت دایرکت ادمین در لینک زیر استفاده نمایید.

 

 

رفع مشکل : اگر به هر دلیلی نتوانستید از طریق سرور به سایت رسمی جهت تغییر لایسنس دایرکت ادمین متصل شوید، یک اسکریپت جدید بدین منظور برای شما تهیه شده است که می‌توانید توسط دستورات زیر این مشکل را برطرف نمایید.

 

 

شما باید توسط سرور با آدرس ip آن متصل شوید، اگر نیاز بود از گزینه bind-address=1.2.3.4– استفاده کنید تا اجبار به استفاده از آدرس ip صحیح انجام گردد.

 

نمونه‌ای از ارور منطبق بر این موضوع خط زیر هستش که برای نمونه برای شما قرار دادیم

 

 

روش دوم : اگر اطلاعات آدرس ip سرور خود را تغییر داده‌اید و فقط قصد دارید این تغییر بدون تغییر اطلاعات باشد می‌توانید از دستور زیر استفاده نمایید.

 

 

در خط دوم ۱۲۳۴ بیانگر ip قبلی سرور و ۴۳۲۱ نمایانگر ip جدیدی است که می‌خواهید لایسنس بر روی فعال شود.

 

بعد از اعمال تغییرات توسط دستور بالا، توسط دستورات زیر تمامی سرویس‌های موجود را دوباره راه‌اندازی کنید.

 

 

منبع : directadmin.com

تغییر لایسنس دایرکت ادمین در یک دقیقه
امتیاز شما به این مطلب

حسین محمدپور

با علاقه زیادی که به مباحث تخصصی امنیت سرور داشتم از 8 سال پیش کار خود را در این زمینه شروع کردم و طی این مدت مدیر 2 تیم امنیتی بزرگ ایرانی بودم و حالا با 4 سال سابقه در زمینه مباحث مدیریت سرور و میزبانی وب، سایت مدیر سرور را راه اندازی کردم تا بتوانم به علاقه مندان و مشتاقان این حوزه تخصصی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ما به شما

بستن
بستن