ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین

ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمینبا ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین به ورژن ۲ شما به‌راحتی می‌توانید با کانفیگ دایرکت ادمین موارد دلخواه خود را اعمال نمایید.

یکی از آسان تربن راه‌های کانفیگ و مدیریت پنل دایرکت ادمین استفاده از Custombuild می‌باشد.

توسط این ویژگی و با ادیت موارد موردنیاز در فایل Options.conf به راحتی می‌توانید یک سرویس را نصب، حذف، آپدیت و یا کامپایل مجدد نمایید آخرین نسخه کاستوم بیلد ورژن ۲ آن می‌باشد که امکاناتی نظیر کنترل و نصب کامل Ngins و Suhosin و بسیاری از سرویس‌های دیگر را می‌توان به آن اشاره کرد.

Custombuild ابزاری قدرتمند بوده که انجام امور کانفیگ سرویس های شبکه بر روی سرور شما را به راحتی و بدون انجام مراحل پیچیده فراهم ساخته و شما در کسری از دقیقه خواهید توانست هر تغییری را در سرویس های نصب شده بر روی سرور اعمال کنید و ماژول های موردنظر خود را به آن ها اضافه و یا از آن ها حذف کنید.

 

مراحل ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین

برای ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین باید با دسترسی روت از طریق SSH به لینوکس لاگین نمایید و سپس دستورات زیر را وارد نمایید.

cd /usr/local/directadmin
mv custombuild custombuild_1.x
wget -O custombuild.tar.gz http://files.directadmin.com/services/custombuild/2.0/custombuild.tar.gz
tar xvzf custombuild.tar.gz
cd custombuild
./build
./build all d
./build rewrite_confs

چنانچه تمایل داشته باشید تمامی کانفیگ های مربوط به فایل Options شما دوباره بدون کم کاستی لحاظ شود توصیه می‌کنیم بکاپ این فایل را در مسیر فولدر Custombuild جدید جایگزین نمایید و بعد دستور نصب را پیگیری نمایید.

بدیت صورت تمامی تغییرات اعمالی گذشته شما توسط ورژن جدید کاستم دوباره بر روی سرور ایجاد می شود و دوباره مجبور به کانفیگ مراحل وقت گیر گذشته نیستید.

این آموزش مال شماست :  ارتقا mysql به mariadb در دایرکت ادمین

حال برای اطمینان از ارتقا custombuild دایرکت ادمین دستور زیر را در مسیر دایرکت ادمین خود وارد نمایید چنانچه خروجی نمایش داده شده عدد ۲ بود یعنی شما کار خود را در روند ارتقا کاستم بیلد به درستی انجام داده اید.

حسین محمدپور

با علاقه زیادی که به مباحث تخصصی امنیت سرور داشتم از 8 سال پیش کار خود را در این زمینه شروع کردم و طی این مدت مدیر 2 تیم امنیتی بزرگ ایرانی بودم و حالا با 4 سال سابقه در زمینه مباحث مدیریت سرور و میزبانی وب، سایت مدیر سرور را راه اندازی کردم تا بتوانم به علاقه مندان و مشتاقان این حوزه تخصصی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزایش ترافیک سایت تا ۶۰۰% فقط در ۷ روز

تکنیک های جدید سئو در سال 98
تکنیک‌های کارآمدی که در سایت مدیر سرور آزموده شده‌اند
دنلود ویدیو
نگران نباشید، ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
close-link