ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمینبا ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین به ورژن ۲ شما به‌راحتی می‌توانید با کانفیگ دایرکت ادمین موارد دلخواه خود را اعمال نمایید.

یکی از آسان تربن راه‌های کانفیگ و مدیریت پنل دایرکت ادمین استفاده از Custombuild می‌باشد.

توسط این ویژگی و با ادیت موارد موردنیاز در فایل Options.conf به راحتی می‌توانید یک سرویس را نصب، حذف، آپدیت و یا کامپایل مجدد نمایید آخرین نسخه کاستوم بیلد ورژن ۲ آن می‌باشد که امکاناتی نظیر کنترل و نصب کامل Ngins و Suhosin و بسیاری از سرویس‌های دیگر را می‌توان به آن اشاره کرد.

Custombuild ابزاری قدرتمند بوده که انجام امور کانفیگ سرویس های شبکه بر روی سرور شما را به راحتی و بدون انجام مراحل پیچیده فراهم ساخته و شما در کسری از دقیقه خواهید توانست هر تغییری را در سرویس های نصب شده بر روی سرور اعمال کنید و ماژول های موردنظر خود را به آن ها اضافه و یا از آن ها حذف کنید.

 

مراحل ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین

برای ارتقا کاستم بیلد در دایرکت ادمین باید با دسترسی روت از طریق SSH به لینوکس لاگین نمایید و سپس دستورات زیر را وارد نمایید.

cd /usr/local/directadmin
mv custombuild custombuild_1.x
wget -O custombuild.tar.gz http://files.directadmin.com/services/custombuild/2.0/custombuild.tar.gz
tar xvzf custombuild.tar.gz
cd custombuild
./build
./build all d
./build rewrite_confs

چنانچه تمایل داشته باشید تمامی کانفیگ های مربوط به فایل Options شما دوباره بدون کم کاستی لحاظ شود توصیه می‌کنیم بکاپ این فایل را در مسیر فولدر Custombuild جدید جایگزین نمایید و بعد دستور نصب را پیگیری نمایید.

بدیت صورت تمامی تغییرات اعمالی گذشته شما توسط ورژن جدید کاستم دوباره بر روی سرور ایجاد می شود و دوباره مجبور به کانفیگ مراحل وقت گیر گذشته نیستید.

حال برای اطمینان از ارتقا custombuild دایرکت ادمین دستور زیر را در مسیر دایرکت ادمین خود وارد نمایید چنانچه خروجی نمایش داده شده عدد ۲ بود یعنی شما کار خود را در روند ارتقا کاستم بیلد به درستی انجام داده اید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

MariaDB چیست و چه تفاوتی با Mysql دارد (سریع‌ترین دیتابیس)
حتماً بخوانید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی خود را در کمتر از 1 ساعت سئو کنید

ویدیوی رایگان وبینار سئو فروشگاه‌های اینترنتی
ویدیو این وبینار با ارزش ۲۰۰ هزار تومان فقط تا ۴۸ ساعت رایگان می باشد
دنلود فایل ویدیو
نگران نباشید، ایمیل مزاحم ارسال نمی کنیم
close-link
وبینار صدرنشینی در گوگل با تکنیک‌های جادویی رپورتاژ آگهیثبت نام زودهنگام
+