آموزش ساخت دیتابیس در mysql به صورت تصویری

آموزش ساخت دیتابیس در mysql به صورت تصویریدر این مقاله به آموزش ساخت دیتابیس در mysql خواهیم پرداخت و به صورت تصویری روش ساخت دیتابیس را در دو پنل دایرکت ادمین و سی پنل به شما آموزش خواهیم داد.

برای راه‌اندازی وب‌سایت و یا اجرای هر اسکریپتی که نیاز به فضایی برای ذخیره‌سازی اطلاعات داشته باشد باید یک پایگاه داده بر روی سرور نصب و بر روی آن دیتابیسی ساخته شود،.

 

آموزش ساخت دیتابیس در mysql توسط دایرکت ادمین

برای ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین از طریق بخش کاربری خود به دایرکت ادمین لاگین کنید.

lodin page-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

سپس از بخش Your Account بر روی MySQL Management کلیک کنید تا وارد بخش ساخت دیتابیس در mysql توسط رابط کاربری دایرکت ادمین شوید.

Mysql management-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

در این صفحه برای ساخت دیتابیس بر روی عبارت Create new Database کلیک کنید.

create new database-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

در این بخش شما باید به طور همزمان یک دیتابیس با نام دلخواه و یک یوزر مرتبط با این پایگاه داده بسازید تا در هنگام استفاده اطلاعات، وب‌سایت شما از طریق این دو پارامتر احراز هویت شده و اجازه دسترسی نوشتن و یا خواندن اطلاعات از پایگاه داده را پیدا کند.

برای ساخت دیتابیس در mysql از طریق دایرکت ادمین شما باید در فیلد Database Name نام دیتابیس موردنظرتان را وارد کرده و از بخش Database Username برای پایگاه داده خودتان یک یوزر انحصاری بسازید و در فیلدهای password نیز یک رمز عبور قدرتمند انتخاب کنید.

database info-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

در قدم آخر نیز بر روی دکمه Create کلیک کنید تا دیتابیس شما ساخته شود.

 

در آخر نیز اطلاعات دیتابیس برای شما نمایش داده خواهد شد که باید از این اطلاعات کپی گرفته و هنگام نیاز استفاده کنید.

database created-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

آموزش ساخت دیتابیس در mysql توسط سی پنل

بعد از لاگین به سی پنل از بخش Databases بر روی MySQL Databases کلیک کنید.

mysql database cpanel-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

از بخش Create New Database در کادر New Database اسم پایگاه داده خود را وارد کنید و بر روی دکمه Create database کلیک کنید.

new database creation in cpanel-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

حال باید همانند دایرکت ادمین یک یوزر برای دیتابیس خود ایجاد کنید بدین منظور از بخش MySQL Users در فیلد Username نام یوزر موردنظر خود و در فیلدهای پسورد نیز رمز عبور را وارد کنید.

create user database in cpanel-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

و در انتها بر روی Create User کلیک کنید.

حال در قدم نهایی باید یوزر ساخته شده رو به دیتابیس الحاق کنید بدین منظور از بخش Add User To Database یوزر و دیتابیس جدیدی که در مرحله قبل ساختید را انتخاب کرده و بر روی Add کلیک کنید.

 

add user to database-آموزش ساخت دیتابیس در mysql

خوب، آموزش ساخت دیتابیس در mysql به پایان رسید امیدوارم توانسته باشید برای سایت خودتان یک پایگاه داده بسازید و سایت خودتان را راه‌اندازی کنید، یک نکته هم اضافه کنم اونم اینکه اگر با کنترل پنل های دیگری همچون پلسک و وب مین و … کار می‌کنید بدانید که روش کار یکسانه و باید به دنبال گزینه‌های هم نام باشید و به همین طریق دیتابیس خودتان را ایجاد کنید.

اگر مدیر سرور هستید دو آموزش تغییر پورت mysql و نحوه پیدا کردن ورژن mysql را به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً مطالعه کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز بدهید)
Loading...