آموزش رفع مشکل ssl به طور کامل

رفع مشکل sslبه دلیل استفاده زیاد مدیران سرور از ssl بر روی وب سایت های خود بروز خطاهای رایج در این پروتکل نیز افزایش می یابد با توجه به درخواست زیاد کاربران سایت از ما مبنی بر قرار دادن آموزشی جامع برای این مورد تصمیم گرفتیم امروز با مقاله آموزش رفع مشکل ssl در خدمت شما باشیم.

پروتکل HTTPS یا (Hypertext transfer protocol secure) ترکیبی از پروتکل HTTP و SSL/TLS می‌باشد که جز امن‌ترین پروتکل‌های ارتباطی می‌باشد.

به دلیل اهمیت مقوله‌ی امنیت در تمامی سطوح تبادل اطلاعات، امروزه استفاده از پروتکل امن SSL بسیار رواج یافته و سایتهای بسیاری از این پروتکل برای تبادل امن دوطرفه خود با کاربران استفاده می‌کنند تا از سرقت اطلاعات توسط سودجویان و هکرها ممانعت به عمل آید و قدمی مثبت درروند امنیت سایت خود برداشته باشند.

پیام‌های هشدار ممکن است حتی در سایتهای امن و معتبری همچون بانک‌ها به کررات دیده شوند و یکی از دلایل آن عدم ولیدت کردن لایسنس SSL مورداستفاده در این سایتها به دلیل بحث تحریم می‌باشد که در سایتهای بانکی بعضاً این موارد دیده‌شده است.

 

راه حل رفع مشکل ssl در مرورگر فایرفاکس:

بعد از باز کردن این‌گونه سایتها در مرورگر خود ابتدا پیغامی مانند زیر دریافت خواهید کرد

آموزش رفع مشکل ssl

برای بستن این پیام‌بر روی I Understand the Risk کلیک نمایید. در ادامه صفحه پیامی مانند عکس زیر ظاهرشده در این قسمت بر روی Add Exception کلیک کنید.

risk-رفع مشکل ssl

حال پنجره‌ای مانند زیر ظاهرشده ابتدا بر روی Get Certificate و بعد بر روی Confirm Security Exception کلیک نمایید تا سایت موردنظر برای شما باز شود.

این آموزش مال شماست :  آموزش نصب nmap در لینوکس centos و ubuntu

 confirm security exception-رفع مشکل ssl

resend-رفع مشکل ssl

رفع مشکل ssl در مرورگر گوگل کروم:

در این مرورگر فقط پیام با صفحه‌ای قرمزرنگ ظاهر می‌شود که با کلیک بر روی Proceed anyway مشکل برطرف خواهد شد.

 

رفع مشکل ssl در مرورگر اکسپلورر:

در این مرورگر فقط یک صفحه‌نمایش داده خواهد شد و با زدن Continue to this website سایت برای شما به‌طور کامل بازخواهد شد و مشکلی وجود نخواهد داشت.

add exception in explorer-رفع مشکل ssl

اگر بر روی سرورتان ssl را نصب کرده‌اید و قصد استفاده از https به جای http را دارید حتماً آموزش ریدایرکت http به https را مطالعه کنید.

حسین محمدپور

با علاقه زیادی که به مباحث تخصصی امنیت سرور داشتم از 8 سال پیش کار خود را در این زمینه شروع کردم و طی این مدت مدیر 2 تیم امنیتی بزرگ ایرانی بودم و حالا با 4 سال سابقه در زمینه مباحث مدیریت سرور و میزبانی وب، سایت مدیر سرور را راه اندازی کردم تا بتوانم به علاقه مندان و مشتاقان این حوزه تخصصی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *