محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی در cpanel

در بسیاری از مواقع همچون زمانی که از تعداد زیادی از وب‌سایت‌ها بر روی سرور خود میزبانی می‌کنید به ناچار و به دلیل عدم دریافت ابیوز از سمت دیتاسنتر باید موارد امنیتی و کنترلی را روی تعداد ایمیل‌های ارسالی لحاظ نمایید، در این آموزش با ایجاد محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی در cpanel تمامی وب‌سایت‌های میزبانی شده را ملزم به ارسال تعداد مشخصی فقط از ایمیل‌ها در ساعت می‌کنیم.

 

 

آموزش عملی ایجاد محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی در cpanel :

 

خوب برای این کار ابتدا باید از طریق دسترسی مدیریتی WHM وارد پنل شده و ادامه کار را دنبال کنید، همانطور که در عکس زیر هم گویا هستش باید از طریق پورت‌های 2086 یا 2087 لاگین کنید.

 

ایجاد محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی در cpanel

 

حالا از سمت چپ در بخش Account Functions به دنبال Modify An Account بگردید و روی آن کلیک کنید تا در مرحله بعد بتوانید با اعمال محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی در cpanel برای کاربر او را ملزم به رعایت قوانین تعریفی خود کنید.

 

اعمال محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی

 

حال باید اکانت موردنظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه Modify کلیک کنید

 

حداکثر ایمیل های ارسالی در ساعت

 

حال لیستی از اطاعات موجود برای ادیت کردن اکانت موردنظر در اختیار شما قرار داده خواهد شد به دنبال عبارت Maximum Hourly Email by Domain Relayed

باشید، در حالت عادی تعداد ارسال ایمیل برای کاربر روی گزینه Unlimited می‌باشد، باید با انتخاب گزینه تعداد محدود تعداد ارسال‌های موردنظر خود را وارد کنید توصیه میشه حدود 200 نهایتاً 300 ایمیل رو مجاز به ارسال کنید برای هر ساعت توسط هر اکانت.

 

حال چنانچه در نظر داشته باشید محدودیت اعمال شده فقط برای یک کاربر نباشد و تمامی کاربران ملزم به رعایت این قانون شوند باید وارد بخش tweak settings شده و Max hourly emails per domain رو پیدا کنید و همانند تغییرات بالا این محدودیت رو لحاظ نمایید.

 

محدودیت ارسال ایمیل در cpanel برای همه کاربران

 

از این لحظه به بعد هر اکانتی که در سیستم شما ساخته شود، ایجاد محدودیت در تعداد ایمیل های ارسالی در cpanel برای آن لحاظ خواهد شد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز بدهید)
Loading...