غیر فعال کردن iptables در لینوکس

با غیر فعال کردن iptables در لینوکس ریسک خطر امنیتی در سرور شما به شدت بالا می‌رود، فایروال iptables به منظور تنظیم و کنترل پکت های ارسالی از سمت Ip ها به سرور در سطح کرنل لینوکس مورد استفاده می‌باشد، به صورت پیش فرض فایروال iptables تمامی پورت‌های سیستم رو مسدود کرده و اجازه دسترسی به آن ها را نمی‌دهد.

 

غیر فعال کردن iptables

 

ولی در بسیاری از مواقع شما نیاز دارید بعد از نصب یک سرویس خاص، پورت آن بر روی سرور نیز باز شده و اجازه دسترسی و استفاده از این سرویس محیا گردد. شما برای اینکار دو راه دارید یا باید رول مربوط به سرویس خود را در فایروال وارد کرده و یا با غیر فعال کردن iptables موقتاً کار خود را جلو ببرید.

 

توصیه ما به شما این است که با نصب یک فایروال frontend بر روی سرور خود مانند فایروال csf کنترل پورت و سرویس‌ها را از طریق این فایروال انجام دهید.

 

در این مقاله ما فرض را بر این می‌گیریم که شما یا آشنایی با فایروال csf ندارید و یا در حال حاضر فقط می‌خواهید iptables را موقتاً غیرفعال کنید.

 

برای غیر فعال کردن iptables در لینوکس دستورات زیر را وارد نمایید.

 

در سیستم‌های ردهت بیس همانند centos با ورژن 7 که از systemd استفاده می‌کنند باید دستور زیر را برای غیر فعال کردن iptables وارد نمایید.

 

 

 

و برای ورژن های قدیمی‌تر سنتواس از دستور زیر استفاده کنید.

 

 

 

در سیستم‌های دبیان بیس همچون Ubuntu نیز از دستور زیر برای غیرفعال کردن iptables استفاده نمایید.

 

 

 

و چانچه از ورژن های قدیمی‌تر استفاده می‌کنید از دستورات زیر نیز می‌توانید برای پاک کردن رول‌های فایروال iptables استفاده نمایید.

 

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز بدهید)
Loading...