آموزش پارک دامین در دایرکت ادمین

چنانچه از هاست لینوکس با کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده می کنید و در هنگام خرید هاست قابلیت پارک دامنه بر روی اکانت شما فعال است می‌توانید پسوندهای دیگری از دامنه اصلی خود را در صورت وجود بدون نیاز به تهیه‌ی هاست جدید باقابلیت پارک دامین در دایرکت ادمین از این امکان استفاده نمایید این مقاله پارک دامنه در دایرکت ادمین را به شما آموزش خواهد داد با ما همراه باشید.

 

برای استفاده از ویژگی پارک دامین در Directadmin سرویس‌های هاست ارائه شده باید از خاصیت Domain Pointer استفاده نمایید.

 

بعد از ورود به ناحیه‌ی کاربری دایرکت ادمین هاست خود از بخش Advanced Features بر روی گزینه‌ی Domain Pointers کلیک نمایید.

 

آموزش پارک دامین در دایرکت ادمین

 

حال در بخش Add New Domain Pointer آدرس دامنه موردنظر خود را وارد کرده و بر روی Add کلیک نمایید.

 

پارک دامین در دایرکت ادمین

 

بهتر هستش تیک گزینه‌ی Create as an Alias را قبل از ایجاد Park Domain بردارید. این خاصیت باعث ایجاد یک پارک مستقل شده و دامنه مربوطه را به عنوان یک pointer جدید ایجاد می‌کند و باعث بروز مشکلاتی همچون سردرگمی کاربران و موتورهای جستجو شده و در سئو وب سایت شما نیز تأثیر منفی خواهد داشت و همواره بهتر است کاربران و موتورهای جستجو شما را تنها با یک آدرس و پسوند بشناسند.

 

توجه: قبل از پارک دامین در دایرکت ادمین از ست بودن Dns های دامنه موردنظر اطمینان حاصل کنید.

 

برای انجام پارک دامین در دایرکت ادمین باید به دونکته زیر که در متن نیز به آنها اشاره شد توجه داشته باشید.

 

1 – باید هاست لینوکسی شما قابلیت پارک دامنه را داشته باشد و به بیان دیگر باید پشتیبان هاست شما این امکان را در هاست شما فراهم نموده باشد.

 

2 – پیش از انجام این کار می‌بایست Dns های دامنه‌ی خود را بر روی هاستی که قصد پارک آن دامنه را بر روی آن دارید تنظیم نموده باشید و یا اگر به تازگی عمل پارک دامین در Directadmin را انجام داده باشید ممکن است لازم باشد مدتی صبر کنید تا دی ان اس ها تنظیم شده و سایت شما از طریق آن قابل دسترس باشد.

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز بدهید)
Loading...