آموزش نصب CloudLinux در سی پنل

با نصب CloudLinux در سی پنل امکانات بی‌نظیری همچون مدیریت قدرتمند بر روی منابع سرور و ایجاد پالیسی های فوق‌العاده قدرتمند جهت به حداکثر رسانی امنیت سرور در اختیار شما قرار خواهد گرفت، برای نصب نیاز به لایسنس معتبر دارید که می‌توانید برای شروع کار از سایت رسمی CloudLinux یک لایسنس رایگان 30 روزه دریافت کنید.

 

آموزش نصب CloudLinux در سی پنل

 

از مزایایی بسیار مهم CloudLinux می‌توان به ایجاد لیمیت های انحصاری برای هر یوزر جهت استفاده‌ی مشخص از منابع سرور و ایجاد Patch های قدرتمند امنیتی در سطح کرنل توسط CageFS جهت جلوگیری از حملات مرسوم به سمت سرور همچون سیملینک اتک نام برد.

 

توصیه مدیر سرور به تمامی هاستینگ‌های بزرگ و یا وب مسترانی که سایت‌های زیادی را میزبانی می‌کنند، استفاده از کلود لینوکس برای مدیریت قدرتمندتر با ریسک کمتر می‌باشد. در سی پنل قابلیت ارتقا هسته‌ی لینوکس فقط و فقط با چند دستور توسط خط فرمان SSH موجود می‌باشد.

 

برای نصب CloudLinux در سی پنل مراحل زیر را دنبال کنید:

 

1 – ابتدا با دسترسی روت توسط SSH به سرور لینوکس خود لاگین کرده و دستور زیر را وارد نمایید.

 

 

 

در دستور بالا keyactive بیانگر لایسنس cloudlinux شما بوده و باید کد لایسنس خود را با آن جایگزین کنید.

 

بعد از نصب CloudLinux باید اقدام به نصب CageFS کنید تا موارد امنیتی بر روی سرور شما اعمال شود برای این منظور دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید.

 

 

بعد از نصب کلود لینوکس چنانچه از فایروال csf بر روی سرور خود استفاده می‌کنید موارد امنیتی مرتبط به CageFS به آن اضافه شده است ولی خاصیت CloudLinux Disable ptrace فعال شده که باید حتماً آن را در سطح کرنل در جهت ارتقا سطح امنیتی غیرفعال کنید. برای این منظور دستورات زیر را وارد نمایید.

ابتدا توسط یک ویرایشگر فایل زیر را که مربوط به کرنل لینوکس می‌باشد را بازکنید

 

 

 

بعد از آن خط زیر را در انتهای فایل اضافه کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

 

 

 

و دستور زیر را جهت اعمال تغییرات بر روی کرنل لینوکس وارد نمایید.

 

 

 

آموزش نصب CloudLinux در سی پنل به پایان رسید ولی لازم دیدم یک موضوع رو با شما در میان بگذارم آن هم اینکه دوستان زیادی از ما سؤال کردند آیا نصب CloudLinux به تنهایی امنیت سرور ما رو تأمین میکنه به‌طوری‌که هیچ نفوذی به سرور انجام نشه و سایتی هک نشه؟!

 

در پاسخ این دوستان باید بگیم که مقوله‌ی امنیت سایت و سرور یک پروسه‌ی پیچیده هستش که صرفاً با نصب یک هسته لینوکس تماماً قابل پیاده‌سازی نیست و باید تمامی سرویس‌ها و سایت‌ها به‌صورت تک‌تک روی امنیت آن ها کار بشه تا بشه با یک ضریب بالایی از اطمینان گفت که سرور امن شده است. ولی باز هم تاکید می کنیم امنیت هیچگاه 100 درصد نیست.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز بدهید)
Loading...